Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös autó kinek a nevére?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös autó kinek a nevére?

Figyelt kérdés

Ameddig nem volt jogosítványom, csak a páromnak volt autója, amit ő egyedül vett magának. Aztán egy balesetben összetört az autója. Mivel akkor nem volt miből másikat vennie, nekem viszont igen, így vettem egyet èn (napi használatra kell, nagyon fontos volt hogy legyen másik), a saját nevemre. Na most az enyèm tönkrement, így vettünk egy másikat, de mèg nem irattuk át. Ezt az újat ketten vettük, felesben fizettük ki. Rákèrdeztem már korábban is hogy az új kinek a nevèn lesz, ès egèsz addig volt minden mindegy neki, amíg akkor eldöntöttem hogy az enyèmen lesz. Most meg fej vagy írással meg ilyen h_lyesègekkel akarja eldönteni hogy kièn legyen, mint egy óvodás.

Külföldön èlünk, ès itt alig számít valamit az, hogy kinek mióta van jogosítványa, itteni biztosításunk meg kb ugyan annyi időre van visszenőleg, úgyhogy alig pár euro lenne csak a különbsèg.

Mivel a nyelvet sokkal jobban beszèlem, mint ő, ezèrt minden számla stb. az èn nevemen van, a könnyebb ügyintèzès miatt.

Az autó viszont ahogy èazrevettem inkább olyan presztízs kèrdès, ès egy mini hidegháború van most.

Mások ezt hogy oldják meg? Hogy nem okoz gondot?

Meg van a kölcsönös bizalom, 6ève együtt vagyunk már, szeretjük egymást, de ez most mègis kifog rajtunk...


Másoknál ez hogy működik?

Köszi

L24


2017. nov. 19. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Közösre nem lehet? Irjatok szerződést.
2017. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előzőt miért nem csináltattátok meg?
2017. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 nem tudom, hol van az a külföld, én Ausztriában élek. Bazidrága a szerviz. Ha idősebb autóról van szó, és nagyobb javítás kell, jobban jársz, ha eladod és veszel egy másikat. Nekünk kuplungcsere lett volna egy 20 éves autón 1000 eur minimum. Inkább eladtuk. Kérdező, nekünk 2 autónk van. Egy az én nevemen, egy a férjemén.
2017. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Franciaországban simán lehet kettőtök nevén. Én is vettem így autót már.
2017. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Régi a kérdésem, de hátha olvassa még valaki, és érdekli a vége.

Németországban élünk, és az autóm ami tönkrement, 600 euroért vettem. Egyáltalán nem lett volna értelme megjavíttani, mert még Magyarországi viszonylatban is rá kellett volna költeni még kb 400ezret.

Ezért vettünk egy drágábbat ami nyilván sokkal jobb is.

És végül az én nevemre került, itt csak egy fő lehet a tulaj, de mind a ketten szereplünk a biztosításba.


Érdekességképp hozzáteszem, egy ismerősömnek pont most kérdeztem utána (több helyen), és csak egy totál sima szélvédő csere a legolcsóbb helyen 470 euro volt.

2018. márc. 11. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!