Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kötelező a nőknek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kötelező a nőknek a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

A kötelezőt úgy értem, társadalmilag elvárt. Eddig csak a jelenlegi párom értette meg, hogy nem szedhetek egészségügyi okokból. Vérhigítót szedek, sűrű a vérem, fennáll a trombózis veszély. Az eddigi két kapcsolatomban ezt nem fogadtàk el.

Nincs ès nem is volt soha semmilyen hormonproblémám, ami indokolnà, hogy szedjem.

De a nők hozzáállása ugyanez. "Te nem szeded?! Alap kène legyen egy kapcsolatban!"

Vagy:"Beállítja a menzeszt, te ezt miért nem akarod?"

Az 50 éves anyukàm minden éven végighallgatja a nőgyógyàsztól, mennyire fontos lenne, hogy szedje, minden nőnek szedni kène.

Én a köv héten megyek, mert késik néhány napja (nyilván az allergia, stressz, allergiagyógyszer hármastól, de elnèzek, mert már amugy is esedèkes az éves is), màr előre tudom, nekem is előadjàk majd a litàniàt, milyen felelőtlen vagyok, amiért óvszert hasznàlunk.

Ha nem lenne vèrproblémám sem kezdeném el, mert 3 év múlva gyereket szeretnénk, most mire kikísérletezik rajtam, addigra hagyhatom is abba, nem beszèlve a mellékhatásokról.


Mikor lett ez tàrsadalmi alapkövetelmény, és mikor terjedt el a tévhit, nem káros, sőt egészséges, a többség már 14 éves kortól eszi, mint a cukorkàt?


Akinek problémàra (akné, menstruàciós vagy hormonális gondok) írják fel, az most ne vegye magàra.

Azokról a nőkről van szó, akik hagyják magukra erőltetni, esetleg kényelmi okokból választjàk (akinék más védekezési mód nem játszik, megintcsak ne vegye magára), meg azokról a fèrfiakról, akik ezt erőltetik


2017. nov. 23. 13:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Most nagyon általánosítasz. Nekem még egyetlen barátom sem erőltette a tablettát. A nőgyógyász meg valószínűleg kap valami jutalmat a gyógyszegyártótól, azért írja fel boldog-boldogtalannak. De azzal mi a probléma, ha valaki kényelmi okból, önként ezt a módszert választja?
2017. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Én még ilyennel sose találkoztam, amiről te beszélsz. Szerintem suttyó férfiakkal ismerkedtél össze és suttyó a nődokid is. Nem kötelező sehol sem a fogamzásgátló és abszolút nem fontos. A tabletta is csak 99%-os védettséget tud nyújtani.

Én azért kezdtem el szedni, mert nekem ez kényelmesebb, és ha valami, akkor kvázi ne én húzzam a rövidebbet még véletlenül se :)

2017. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%

Provokatív hülye kérdés... Nő vagyok, mindenkit lebeszélnék róla, ha a véleményemet kérdeznék, és nekem pont az endokrinológus orvosom mondta, hogy a meglévő hormonális problémáim mellé nagyon nem ajánlja. Nem tilos, de nem segít (PM és IR).


Nem szedek, nem is fogok és érdekes módon mégse kosaraztak még ki emiatt. Aki meg ezen komolyan berágna, röhögve dobnám ki, nem hogy járjak vele. Orvoshoz se mennék, aki azzal traktál, hogy az óvszer felelőtlenség, mikor annál biztonságosabb módszer nincs.


De szerintem eltúlzod, és a személyiségtelen idióta emberekből indulsz ki, akiknek nincs önálló gondolata se. Azok meg hadd egyék úgy, mint a cukorkát.

2017. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Anyadnak van egy szar kontar nogyogyasza, neked meg ket suttyo pasid, aki alap dolgokat nem tud felfogni.


Egyeb kerdes?

2017. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Semmilyen alapkövetelmény nem lett.


" minden nőnek szedni kène. "

Na ezt nehezen hiszem egy orvos szájából.


"most mire kikísérletezik rajtam"

Nem kell rajta semmit kísérletezni, főleg nem 3 évet.


Te valamit nagyon összekeversz.

2017. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
Én ugyan 10+ éve szedek fogamzásgátlót (nagyon rendbe tette a hormonháztartásom, csak pozitív oldalát tapasztalom, de ez nagyon is egyénfüggő), de sose éreztette velem senki, hogy kötelező lenne, sőt. Több barátnőm nem szed semmit, rájuk se erőltette eddig se nőgyógyász, se az életükben lévő férfiak. Szerintem te mozogsz rossz körökben, ha ennyire képes vagy általánosítani.
2017. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem 3-ból kettő ex folyton mondogatta , hogy szedjem.
2017. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
24%

Mivel jelenleg normális gyógyszer csak a nőknek létezik, ezért elvárható, hogy inkább ő védekezzen ezzel.

Ha megteheti, ugye.

Ha meg nem (mint te), akkor nem várható el.

Amúgy létezik más módszer, neked is... illetve most már talán a párodnak is. Menjetek el dokihoz, kérdezzétek meg, mindkettőtöknek.

Ja, és ne ehhez a dokihoz, eléggé amatőrnek tűnik.

2017. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%

Én ilyennel még nem találkoztam.


Amúgy én használom, kényelmi okból. Leírnád, hogy ezzel mi a probléma?

2017. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

Egyik exem sem mondta, hogy szedjem, én találtam ki, hogy gumi helyett pesszáriummal + megszakítással védekezem a kényelem miatt, arra sem mondtak semmit, akinél kitaláltam az felajánlotta, hogy fizeti a pesszárium felét

N23

2017. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!