Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes keresztényi...

Mi a helyes keresztényi viselet nőknek? Biblia alapján kötelező a kendő viselése?

Figyelt kérdés

1 Korintus 11:5 De ha egy nő imádkozik vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel,



Nem tapasztaltam hogy a misére járó nők betakarnák a fejüket. Minden keresztény nőnek úgy kellene öltözni mint az apácáknak?



2017. máj. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
74%

Én keresztény lány vagyok, és úgy gondolom, nem a viselet határozza meg, mennyire jó keresztény valaki. Az számít, ami a szívedben van, nem az, ahogy kinézel. Én misére visszafogottan szoktam felöltözni, felső takarja a vállat, ha szoknyát veszek fel, térdig ér. Hétköznapokra meg úgy öltözöm, ahogy bárki más. Nyáron felveszek ujjatlan felsőt és shortot, de a mellemet nem szoktam kipakolni.

És a prűdségnél jobban semmit nem utálok komolyan. Amikor azt mondják egyes "keresztények", hogy jajj, mennyire erkölcstelenek a mai fiatalok, hogy öltöznek fel. Szerintem az, hogy ki mennyire erkölcsös, nem az öltözködésen múlik, hanem a viselkedésen. Attól, hogy valaki nyakig be van gonmbolva és kendőt visel, még nem feltétlenül jó ember. Kendőt én semmi pénzért nem vennék fel, számomra ez az elnyomást szimbolizálja, azt a régi gondolkodást, hogy az asszony takarja el a haját, hogy senki rá se nézhessen, hiszen foglalt.

2017. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen kijelentésekkel mint amit most teszek majd mindig óvatosnak kell lenni, de a Biblia értelmezésében tudni kell hogy mi mikor és mi célból íródott, és hogy függ össze a Biblia többi részével.

Na most Pál Apostol nem törvénykönyvet írt, hanem leveleket konkrét gyülekezetekhez. A kendő viselésének nyilván semmi köze az Evangéliumhoz, így nem ezen fog múlni hogy üdvösséged.

Ami azonban látható, hogy a visszafogott, szerény öltözködést részesíti előnyben Pál Apostol. Ez passzol is a Biblia egész gondolkozásmódjához!


Érdekességképp leírom, hogy létezik egy olyan elmélet, hogy azért írja azt Pál Apostol, mert akkoriban a "szabad erkölcsű" nők haját leborotválták, így a keresztyén gyülekezetbe megkülönböztetés nélkül befogadhatták őket, mivel mindenki eltakarja a haját.

2017. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Van olyan vers amiből kiderül, hogy ez csak egy adott korra vonatkozik? Keresztény női ábrázolásokon, mint szobrok, festmények, nagyrészt látható a kendő, például Mária esetében. Válaszaitok alapján a Biblia bármelyik versére rá lehetne húzni hogy csak arra a korra volt érvényes.
2017. máj. 31. 12:26
 4/71 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, szerinted a kendő által lehet az üdvösséget elérni?? Mert szerintem nem.
2017. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
4-es, A Biblia előír valamit, amit te önkényesen nem tartasz be. Szerinted így üdvözülhetsz?
2017. máj. 31. 13:03
 6/71 anonim ***** válasza:
56%
Azt is előírja, hogy tilos az onanizálás. Szoktál maszturbálni, kérdező?
2017. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
100%

"4-es, A Biblia előír valamit, amit te önkényesen nem tartasz be. Szerinted így üdvözülhetsz?"


Én vállalom, hogy a 10 parancsolat közül a "ne ölj" kivételével az összes ellen vétettem. Viszont épp az a lényege az Evangéliumnak, hogy még innen is van üdvösség.

2017. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

"Én vállalom, hogy a 10 parancsolat közül a "ne ölj" kivételével az összes ellen vétettem. Viszont épp az a lényege az Evangéliumnak, hogy még innen is van üdvösség."



Óriási a különbség aközött hogy tisztában vagy a parancsokkal, de megszeged őket és aközött hogy te önkényesen felülírod a Biblia parancsát és azt mondod az nem kötelező mert nincs kedved betartani. Az utóbbi sokkal rosszabb.

2017. máj. 31. 14:00
 9/71 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, szoktál maszturbálni? Vagy csak osztod itt az észt valami képzelt erkölcsi piedesztálról?:D
2017. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
57%
Nemár, a kendő nem az isteni kinyilatkoztatás része, hanem Szent Pál ajánlása a korintusiaknak.
2017. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!