Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy fizetés különbség esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy fizetés különbség esetén igazságosabb a külön kassza?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk a férfi keres 600 ezret, a nő 100 ezret, a közös kassza lehúzás?

Inkább akkor jövedelemarányos külön kassza?

Mondjuk a férfi fizeti a lakbért/rezsit és az élelmiszer 60%-át, a nő a tisztítószereket, minden háztartással kapcsolatos dolgot és az élelmiszer 40%-át.

Ami fennmarad, mindenkinek a magáé.


Vagy hogy korrekt?


2017. nov. 25. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Tudtommal, ha már összeköltözik két személy, akkor nincs külön kassza, hanem egy kassza van, közös pénz!

Ergó itt a két fél 700 ezer forintból gazdálkodik!

2017. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Lehúzásnak lehúzás, de ha mindkét fél belemegy, úgy elfogadottnak számít.
2017. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát majd a válásnál milyen lehúzás lesz...
2017. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Ami mindkettőtöknek megfelel, az legyen. Bár én nem érezném igazságosnak, ha a párom pénzéből élnék.
2017. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Tök mindegy hogyan matekozol, itt úgyis csak veszítesz a dolgon. Akkor már nem mindegy, hogy közös kassza vagy nem?

Fizessen ő is valamit aztán ennyi. A végeredmény úgyis az lesz, hogy nagyrészt a te pénzedből lesz minden finanszírozva, hiszen 6-szor annyit keresel a példa alapján.

2017. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha a férfi lehúzásnak érzi, hogy a nő keveset keres, akkor nem kötelező összeköltözni vele. Nyugodtan kereshet olyan nőt, aki szintén 600 ezret keres. És akkor minden igazságos lesz.
2017. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Igazságos megoldás nincs, inkább a két ember személyiségének megfelelő megoldást kell választani, de a pénzügyi függetlenségét és önállóságát senkinek nem kellene feladnia.

Én a férfi helyében viselném a költségeket, ha valami az én nevem alatt fut, vagy ha valahol közösen vagyunk.

Amit a lány vásárol, az pedig legyen az ő hozzájárulása, esetleg még a rezsibe fizethet bele, ha nem akarja magát eltartottnak érezni.

2017. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

" Nyugodtan kereshet olyan nőt, aki szintén 600 ezret keres."


Félek, egy 600 ezret kereső nő nem 600 ezres fizetésű férfit fog keresni.

2017. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem minden esetben a külön kassza a legigazságosabb, ahol mindenkinek van saját pénze, amivel szabad akarata szerint gazdálkodik. A közös kassza szerintem egy rémálom... Nekem mindig az volt a legszimpatikusabb, hogy felezzük a költségeket pl. lakbér, közös költség és egyszer én vásárolok be, egyszer a párom stb., de nyilván ez csak úgy lehetséges, ha ezt mindkét fél meg tudja engedni magának, tehát hiába mondod azt, hogy "jó, akkor x forint a bérleti díj, fizessük felesben", ha a párodnak nincsen annyi pénze. Ilyen nagy különbség esetén is nem feltétlenül oldható meg, hiszen 600 ezres fizetésből könnyebb, mint 100 ezerből és nem biztos, hogy jutnak mindenre. Úgyhogy pl. az is egy jó ötlet, hogy felosztjátok a kiadásokat, hogy ki, mit fizet. A szüleim is úgy csinálták, hogy apukám fizette a rezsit, anyukám pedig a bevásárlást állta, a mi dolgainkat pedig közösen fizették, illetve a saját szükségleteiket maguknak. Igazából teljesen mindegy, hogy hogyan osztjátok fel, az a lényeg, hogy ti meg tudjatok egyezni és nektek megfeleljen.
2017. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

A férfinek mindenképp lehúzás lenne - akkor is, ha önként megy bele -, hiszen neki a közös kassza mindenképp veszteséges.


Szerintem egyébként sokkal fairebb, ha a közös kiadásokból 1:6 arányban veszik ki a részüket (egyenlő teherviselés), a többivel meg mindenki azt tesz, amit akar.

2017. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!