Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy fizetés különbség esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy fizetés különbség esetén igazságosabb a külön kassza?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk a férfi keres 600 ezret, a nő 100 ezret, a közös kassza lehúzás?

Inkább akkor jövedelemarányos külön kassza?

Mondjuk a férfi fizeti a lakbért/rezsit és az élelmiszer 60%-át, a nő a tisztítószereket, minden háztartással kapcsolatos dolgot és az élelmiszer 40%-át.

Ami fennmarad, mindenkinek a magáé.


Vagy hogy korrekt?


2017. nov. 25. 22:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nem kell 700-ból gazdálkodni, mert ki költ el ennyi pénzt egy hónapban? A férfi döntse el,hogy mennyit szán a mindennapi életre, a többit meg fektesse be a saját részére, ahhoz a nőnek semmi köze, akár együtt laknak, akár nem. Nyilván 100 ezerből nem lehet szinte semmit kihozni,de látszódjon a szándék, hogy a nő is akar fizetni, 20-30 rugót adjon ki ételre vagy valamire, a többi kell bérletre meg ruhára meg gyógyszerre, stb.
2017. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Én azonos jövedelem esetén se vagyok a közös kassza híve. Mindenki költse a saját pénzét, a közös kiadásokat meg felezzék el.
2017. nov. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

És többek közt ezért nem édemes ilyen nagy különbséggel összejönni (mindegy melyik fél a gazdagabb), mert sehogy nem valósulhat meg az egyenlőség. Pár tízezres eltérések nem számítanak, de 500.000 Ft különbség, az neki féléves fizetése, neked kevesebb, mint egyhavi. Itt sajnos nem lehet kijelenteni, hogy "fele-fele arányban kerestétek meg" az összesen 700 ezret.


600.000 plusz 100.000 = 700.000, de ha felezzük akkor háromszázötven per fő, ami nem túl tisztességes, a szegényebb fél viszont szeret így számolni, hát még váláskor. (Nemcsak a szegényebb nők, a szegényebb férfiak is)

2017. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
41%

Én mint hasonlóan kereső férfi azt tenném, hogy a lakás az én nevemen és különvagyon, cserébe minden azzal kapcsolatos költség (hitel, rezsi, berendezési tárgyak) is az enyém.


A maradék költségeket osztanám meg valahogy, amivel nem kell sokat bajlódni. Teszem azt csinálnék egy közös számlát, amiről a mindennapi kiadásainkat fedezzük, ő mondjuk odautalja a fél fizetést, a maradékot meg kipótolom. A másik felét meg elteszi magának megtakarításnak, meg a nagyobb kiadásait (160 ezres táska, például:D) onnét fizetné. Cserébe ami nekem marad, az meg csak az enyém. Illetve hát ha együtt maradunk, úgyis a gyerekeké lesz az is (egyetem, lakás, stb), de így legalább nincs nagy vita, ha köztes időben szétmegyünk.

2017. nov. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igaz vannak olyan egyének akik a párjukat pénztárcának tartják, de az ilyen egyénekkel nem hogy külön kasszán kell lenni, hanen külön életet kell élni, nem normális az ilyen kapcsolat.

De ha komoly és normális kapcsolatról beszélünk akkor nem lehetne gond az anyagiak. Viszonylag átlagon felül keresek, joval többet mint a barátnőm, de soha sem fordult meg a fejembe a lehúzás gondolata, nem is fog. Szeretjük egymást ugyan úgy kiveszi a részet a kiadásokból, nem várja el hogy mindent én fizessek. Viszont úgy gondolom (lehet kicsit konzervatív vagyok), hogy a férfi legyen dominánsabb a párkapcsolatban, így a fizetés terén is.

2017. nov. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagy különbség van. Én kb 1 milliót keresek havonta, párom 200-250 ezer körül hoz haza. Ennek ellenére mi közös kasszán vagyunk, el se tudnám képzelni az ellenkezőjét. Ahol külön kassza van, az általában nem is normális kapcsolat. Láttam már pár ilyet. De nem is teljesen értem, hogyan tudnánk külön-külön vásárolni dolgokat. Például vegyünk mindketten 1-1 tévét a nappaliba a saját pénztárcánkhoz mérten? Vagy hogyan? Nyilván a célok is közösek, össze kell rakni ami van. Másrészt a kocka bármikor fordulhat. Nálunk volt már olyan eset, hogy gyakorlatilag a párom tartott el engem, mert épp olyan időszak volt.
2017. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!