Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális válaszokat, légyszi!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális válaszokat, légyszi! Megértünk a szakításra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül másfél éve összeveszünk mindenen, én bezárva érzem magam, ő elhanyagolva. Azt érzem, hogy változom, az sem biztos, hogy akarok gyereket, nem vagyok biztos sem magamban, sem a kapcsolatban. Mindeközben ő egyre inkább próbál bekorlátozni (valószínűleg pont azért, mert én egyre távolodom), ha szórakozni mennék, ő nem hajlandó jönni, de ha én megyek, másnap órákig tartó veszekedés rá a válasz. Gusztustalan szintre lealjasodunk veszekedés közben, ma konkrétan összeverekedtünk (öt éve vagyunk együtt, én vagyok a nő, én ütöttem meg őt, ő pedig ellökött (véleményem szerint jogosan, védte magát, így is zúzódása lett)). Intelligens embereknek látom magunkat, akik szeretik egymást, de mást várunk az élettől, más irányba haladunk, és kapaszkodunk egymásba, de csak leromboljuk a másikat. Kisírtam a szemem, ő is. 6 éve vagyunk együtt, pont abban a korban vagyunk, hogy jöhetne a közös lakás, a gyerek, minden meglenne hozzá, csak a stabil érzelmi háttér nincs. Igazából azt sem tudom, miért írtam ezt ki. :D Talán csak azért, hogy megerősítést nyerjek, hogy jobb nem rabolnunk egymás idejét. Azt sem tudom, hogy ez szeretet, vagy inkább csak ragaszkodás. Valaki volt ilyen helyzetben? Létezik, hogy ez csak egy bukkanó, amin át kell jutnunk? Vagy nem kellene ezt erőltetni? Utálom magam, hogy ezt hozza ki belőlem, és rajta is ezt látom. Annyira tanácstalan vagyok! :(


2017. nov. 26. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Hát sajnos igen, megérett egy szünet, ha a szakítás nem is. Lehet egy kis különlét alatt lehiggadtok annyira, hogy át tudjátok értékelni magatokban a helyzetet, mit is akartok a jövőtől és hogy ebbe belefér-e a párotok.

Ha úgy érzed, túl nagy a szakadék, akkor ideje különválni végképp.

2017. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Igen, szakítsatok. Én nem voltam ilyen helyzetben, mert számomra a fizikai erőszak esélytelen, de én tuti lépnék a helyedben. N
2017. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj hogy te nem egyedül mennél szórakozni hanem vele. Természetes hogy nem akarsz örökké otthon ülni.


Az viszont már nagyon nem hogy ő be akar téged korlátozni.


Jobb ha elváltok és keresel egy olyan férfit aki szerelmes beléd és fontos számára a kölcsönös boldogság harmónia, közös érdeklődés közös vérmérséklet közös érzelmi igény.

2017. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
1# Szünet??? Az meg minek? Hogy még több időt pazaroljanak egymásra? Szakíts és kész nem az igazi ez te is tudod :/
2017. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Egyessel egyetértek. Nem kell szakítani, de így nem is mehet tovább. Beszéljétek végig a vitapontokat. Például ez egyértelmű, hogy te szeretnél elmenni szórakozni, akár vele, akár nélküle. Elbírja ezt viselni vagy nem? Ha nem akkor szakítotok, ez van. Ha igen, akkor abban is megállapodtok, hogy még egyszer csinálhatja a szemrehányást. Második már nem lesz, mert az első után minden további beszélgetés nélkül szétváltok.
2017. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
#4 én sem vagyok a szünet híve, de van az az eset, amikor le kell higgadni külön, hogy meg lehessen pontosan vizsgálni a probléma okát. Ez például az az eset, amikor egy szünet hasznos is lehet. Nyilván ha a szünet alatt rájön a kérdező, hogy neki egyedül jobb, akkor természetesen ki kell lépni. De lehet, hogy akár az elveszett lángolás is újrajöhet.
2017. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
De, ez tipikusan az az eset, amikor azonnal szakítani kell. Olyan sérelmek vannak már a kapcsolatban, amiken nem fog segíteni a külön töltött idő csak akkor, ha örökké tart. Az már értelmetlen kapcsolat, ahol szünetet kell tartani. Jó kapcsolatban NINCS olyan, hogy nem akarom látni x hétig. Ahol jót tesz, hogy nem beszéltek napokig, azt a kapcsolatot el kell dobni és vissza se nézni. Egy normális kapcsolatban a problémákat kommunikációval oldják meg, ahol ez nem működik annak nincsen értelme.
2017. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg, hogy ha nem vagy biztos benne, hogy szereted a párod, akkor nem szereted (és fordítva).
2017. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ez a szemrehányás dolog... Hozzátartozik az igazsághoz, hogy én nem igazán vezettem be őt abba a társaságba, akikkel bulizni járok, és nem ez a veszekedéseink fő oka, igazából elég az is, ha az egyikünknek nem tetszik minimálisan a hangsúly, amivel a másik megszólal, már akkor is balhé van. A legfájóbb az, hogy évekig el voltunk egymástól ájulva, mert pont azt hoztuk, amit vártunk az Igazitól. Még csak a rózsaszín ködöt sem tudom belekeverni, mert először haverokká váltunk, csak utána jöttünk össze, láttuk egymás "rossz" oldalát is. Aztán megcsináltuk a magunk kis szemétségeit (nem megcsalás vagy bántalmazás, hanem "kegyes" hazugságok), és másból sem állunk ki, csak abból, hogy ezeket egymás fejére olvassuk. A legrosszabb, hogy ha elfogadom azt, hogy ez vezetett ide, akkor azt is el kell fogadnom, hogy mi tehetünk erről, nem a körülmények vagy az érzelmek. :( Komolyan azt érzem, hogy szétb.sztam vele karöltve a legjobb dolgot, ami valaha történhetett volna velem. :D


Köszi a válaszokat, főleg azt, hogy normálisak.

2017. nov. 26. 22:13
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

"Aztán megcsináltuk a magunk kis szemétségeit (nem megcsalás vagy bántalmazás, hanem "kegyes" hazugságok), és másból sem állunk ki, csak abból, hogy ezeket egymás fejére olvassuk."

Ergó elveszett a bizalom! És ez a kulcsmomentum, nem a bulizás vagy a bekorlátozás! Gondold végig kérdező, bizalom nélkül valóban a legrosszabbat hozza ki a kapcsolat az emberből... Itt van a kutya elásva.

Ezt gondold végig: most nem tudsz benne megbízni. Fogsz tudni valaha? Ha igen, minek kéne történjen, hogy megbízhass? És fordítva? Ő hogyan bízhatna meg benned?

Egyáltalán helyrehozható a bizalom?


Ha nem, akkor külön kell válni.

2017. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!