Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ezt meddig bírnátok? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. Férjemmel rettentően rossz a viszonyunk már egy fél éve kb. Most jutottam el arra a pongra, hogy elegem van, szeretnék elválni. Viszont akikkel beszéltem erről, szerintük hülye vagyok, hogy ez miatt akarok elválni. (barátnőm, mamám).

Ott kezdődik, hogy itthon semmit nem segít, mert ő dolgozik (neki van evy 13 éves fia, velünk lakik, evy közös 1,5 lány, vele vahykk itthon), állítása szerint én meg egész nap semmit nem csinálok. Pedig mindent egyedül végzek, se a háztartásba nem segít, se a gyerekekkel, se a hivatalos dolgokkal. Már ott tartunk, hogy az ő hitelét (az exével vette fel) is én megyek befizetni a bankba. Nem jön el velünk boltba, játszótérre, sehova. Nem beszélget velem. A lányára nem hajlandó 30 percet vigyázni. Utána meg a fia után többet kell pakolnom, mint a 1,5 éves lányunk utan. Már nagyon elegem van. Mintha egyedül nevelnék 2 gyereket, csak az a bosszantó, hogy ő meg alszik. Mert persze, haza jön és lefekszik aludni, mert hogy fáradt. 2 kirívó példát írnék le. Az egyik, hogy a kislányomat mindig levetkőztetem, had pucérkodjon fürdés előtt, kb 10-15 percig. Addig megcsinalom neki a vizet,stb. Mondtam a férjemnek, hogy figyeljen rá amíg kimegyek. Mire 10 perc mulva mentem vissza, az alábbi kép fogadott: férjem telefonozik, a lány valamivel matat, a szőnyeg közepén meg egy jó adag kaki. Hat5 majdnem rosszul lettem. Leguggol és erőlködik kicsit mikor kakil, szóval még a vak is észrevenné, de a férjemnek nem sikerült. És még neki állt feljebb. A másik meg, hogy elromlott a mosógépünk és kézzel kell mosnom, és megkértem őket arra, hogy öblítsék már ki az alsónadrágjukat ( előfordulnak foltok, felnőtt, meg 13 éves létükre is) erre, hogy milyen lusta nő vahyok, mert nehezemre esik kézzel mosni, meg állandóan felhántorgatom, más tud mosnj kézzel, csak nelem esik nehezemre.

Annyira unom, én annyisgor megprobaltam helyrehozni ezeket a dolvokat, de ő nem akar együttműködni. Mit tehyek már?



#válás #vita #helyrehozni rossz kapcsolat
2017. nov. 28. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni, akkor. Pakolj! Kérdés, meg tudsz-e élni egyedül.
2017. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
tudod mikor fizetném be a hitelét.... apja f..szát
2017. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a legkeményebb, hogy nem becsüli a Te munkádat, és nem beszélgettek. Egy kapcsolatban ezekből a dolgokból indul minden más szerintem. A tisztelet és őszinteség. Ha ezek nincsenek meg, akkor sajnos nincs sok értelme.

De kérdés, hogy mióta történik ez? Mit próbáltál, próbáltatok tenni a javulás érdekében? Egyedül megtudnál-e élni? Stb. Sok fontos dolgot kell mérlegelni.

2017. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kislányom bölcsibe, én vissza mennék dolgozni, akkor remélhetőleg igen.

Kb. Fél éve, talán kicsit több, mióta a lányunk elindult és többet kell rá figyelni, mert nem ül mellettem pihenőszékben.

Beszélni próbáltam vele rengetegszer, hogy segítségre van szükségem, mert egyedül nem megy. Nem érdekli.

2017. nov. 28. 19:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ha valamit mondok, pl. Ma nagyon elfáradtam, akkor jön az flegma stílusa, én nem, mert én nem csináltam semmit. Én tudom, hogy elfárad mimden nap, de néha én is és nekem is jól jönne egy kis pihenő.
2017. nov. 28. 19:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem akarsz ebbe belebetegedni, akkor elválsz, mert innen már csak lefele fog menni.
2017. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A házimunka is munka, ráadásul a hálátlanabb fajtából, ne vicceljen már, csak ugye hivatalosan nem fizetik meg. Ha takarítónő csinálná szép kis órabérben, akkor megnézhetné magát. Az meg szintén szomorú, hogy cselédként kezel nem becsüli meg az erőfeszítéseidet, így gyakorlailag 3 gyereked van, mert azt a felnőttet is neked kell kiszolgálnod és helyette felelősséget vállalnod/ gondoskodnod.

Az meg egy teljesen utolsó suttyó dolog, hogy a saját gyerekével nem képes törődni, szerintem ez önmagában válóóok. Gyakorlatilag semennyit nem tesz bele a családi életbe, a kapcsolatotokba, míg te tepersz.


Ne hallgass mások véleményére, mert bármennyire is jót akarnak, nem látnak bele a mindennapjaitokba, és egyedül te tudod eldönteni, hogy neked (és a lányodnak) mi a jó. Ha meg tudsz élni egyedül is (de azt írtad igen), és megérett az elhatározás, akkor tedd meg. Te érzed, hogy javulhat-e még a kapcsolatotok, vagy jobb a válás. Amúgy a hasonló helyzetben lévő nők többégének sokkal könnyebb a válás után, felszbadulnak a házassághoz képest, még akkor is, ha szinte egyedül kell nevelniük a gyerekeket.

2017. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is a legjobb ha elválsz. Ha nem hajlandó kompromisszumra ott meg is halt a dolog...
2017. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott a francba. Majd ha magára meg a kölykére kell mosni sírhat utánad. Nem szabad ilyen emberrel együtt lenni. Pláne, hogy ha kicsit is szeretne vagy érdekelnéd, akkor nem így bánna veled. Nem kell megszokásból bennemaradni egy sz.r kapcsolatban. Fog meg a kislányt és szépen költözzetek el. Elbúcsúzni se kell, pontosan tudja ő, hogy mit csinál. Csak azt is tudja, hogy megteheti, mert nem állsz ki magadért.
2017. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Már egyszer elődöntöttem, hogy elköltözünk, de én nagyon szeret(t) em, így akkor még egyszer leültem vele beszélni. De semmi nem változott. Viszont most már tényleg megszakadt bennem minden. Nem bírom tovább.
2017. nov. 28. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!