Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Te támogatnád a kötelező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te támogatnád a kötelező apasági vizsgálat bevezetését?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon hasznos lenen, egy csomó kellemetlenségtől kímélné meg a családokat és a gyermekeket is. Ma is sokan élnek úgy, hogy nem is tudják biztosan, hogy ki a gyerek apja. A kötelező apasági vizsgálattal az megszűnne.

2017. nov. 29. 14:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
34%

40-es, áruld már el nekem, ha nem érzel ellenszenvet a nők iránt, akkor mégis miért izgat téged, hogy melyik nő kefél félre és melyik nem?

Nem tök mindegy neked?

2017. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
30%

Undorító, gusztustalan, hímsoviniszta fa...szbunkók írogatnak ide. Hányingerem támadt.

Na ezért is megy el az értelmes ember ebből a koszfészekből, semmivel sem külön ez a hely a Közel-Kelettől. Semmivel! Ott is csak a nőt hurcolják meg, akkor is ha nem ő a hibás.


Tudod mit? Oké, vezessük be, nekem nem probléma, de vezessük be azt is, ha a pasi indokolatlanul kimaradozik, sok a túlóra meg a gyanús viselkedés, akkor ingyen magánnyomozó megy utána és ingyen spermateszt a foltos nadrágjain. Oksa?

2017. dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
53%

#42 nem kell, mert a feminácizmus, férfigyűlölet miatti kettős mérce már így is elharapódzott. Mellesleg az említett dolog nem okoz anyagi kárt másnak, így nem kell semennyire támogatni.

Viszont a gyerektartás beszedése, vagy más gyerekének felnevelése abban a hitben, hogy saját, az kárt okoz.

2017. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
63%
Az a szerencsétlen bolond aki más gyerekét neveli fel a sajátjaként meg is érdemli a sorsát ..... akinek viszont van annyi esze hogy valami nem stimmel nyugodtan kérjen apaságit de!!! a sok agyatlan töketlen szerencsétlen miatt miért kellene kötelezővé tenni??? 49F
2017. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 A kérdező kommentje:

Hát, érdekes a válaszokat olvasni... Úgy látszik, hogy a nők leginkább elleneznék a dolgot és sértésnek veszik, viszont a férfiak többsége támogatná. Innen is látszik, hogy egyáltalán nincs meg a bizalom/egyetértés a két nem között és valószínűleg nem is lesz soha. Ennek az okait most ne firtassuk.. Szerintem viszont ez a dolog mindkét nem számára hasznos lenne, mivel azon férfiakat is lebuktatná, akiknek esetleg titokban van másik gyerekük. Nem értem egyesek miért veszik személyes támadásnak a kérdést. Szerintem ez csak azoknak okoznak kellemetlenséget, akiknek van mit rejtegetniük.


Én mint férfi örülnék, ha engem is egyszer megilletne az a jog mint a nőket, hogy 100%-ban biztos lehessek abban, hogy az adott gyermek, az utódom biztosan az enyém. Ez a kiváltság csak a hölgyeket illeti meg jelenleg. És bizalom ide vagy oda, mégis sokkal megnyugtatóbb lenne egy közel 100%-ban biztos vizsgálati eredmény annál mint hogy életem párja hogyan nyilatkozik.

2017. dec. 3. 14:27
 46/66 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem elvi problémám van ezzel, hanem gyakorlati. Így is annyi hivatalos ügyet kell intézni, még jönne ez is... Azt sem hiszem, hogy amikor heteket kell várni egy tumorgyanús minta kivizsgálására, akkor ilyen fölösleges vizsgálatokkal kéne terhelni az ellátórendszert. Ha tényleg csettintésre meglenne az egész felőlem aztán mehetne, de így én ostobaságnak tartom. A legtöbb családban erre nincs szükség. Szerintem teljesen jó az ami most van, hogyha egy férfinak kétségei támadnak, akkor senki nem korlátozza egy ilyen vizsgálat végrehajtásában. Ami Franciaországban meg máshol is van, az szerintem durva jogsértés.
2017. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
12%
Ha tesztlaborom lenne mindenképp. Egyébként az irgalmatlan költség miatt nem
2017. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
44%

#42 A kötelező apasági teszt lényege nem az lenne, hogy kiderüljön hogy bárki is megcsalja-e a párját, vagy sem, arra nem is tudna választ adni, hiszen a legtöbb megcsalásból nem is lesz gyerek.

A kötelező apasági tesztnek az lenne a célja, hogy ne fordulhasson olyan elő, hogy a szülő más gyerekét neveli abban a hiszemben, hogy a sajátja.

És azért ez utóbbi csak durvább, mint egy megcsalás...

És ez a nőknek sem lenne rossz, ha be lenne vezetve, aki hűséges, annak nem kell mitől tartania.

2017. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
57%

@22 "#20 ezért is lenne jó ötlet tisztázni, akkor az adott feleség is megtudná, hogy hoppá nem csak nekem csinált gyereket."

Ostobaság! Az apasági teszt csak annyit tud mondani, hogy az adott férfi mekkora valószínűséggel áll elsőfokú genetikai rokonságban a gyerekkel. Teljesen alkalmatlan arra, hogy egy "adatbázist" építsenek belőle, amin lefuttatva kideríthető lenne, hogy milyen más gyerekek apja lehet. Ez nonszensz.


Amire te gondolsz az a genotipizálás vagy szekvenálás lehet, amivel embereket lehet DNS szekvenciájuk segítségével azonosítani. Kegyetlen drága maga az eljárás (szekvenálás kb. 1200 dollár, genotipizálás jóval kevesebb, de még így is nagyon drága), ami még nem tartalmazza a hihetetlen nagymennyiségű adata folyamatos feldolgozását és tárolását. Magyarországon kb. 100.000 gyerek születik egy évben, és ugye jó közelítéssel kb. ennyi apát is meg kellene szekvenálni, az évi 200.000 szekvenálás. A genotypizálás kb. 200 dolcsi mintánként, szóval csak a módszer önnmagában lenne 11 milliárd forint, amire jönne még vagy 5-10x faktor a személyzeti és informaikai kiadások miatt. Szóval ki kellene csengetni éves szinten 50-100 milliárd forintot egy olyan célért, ami semmiféle nemzetgazdasági hasznot nem hoz, eleve a minták több, mint 90%-ában az elvárt eredmény születik, a maradék esetben pedig a család esetleges szétesését okozhatja, további további nemzetgazdasági kár okozása mellett. Aki szerint ez megéri az egy sértett retardált barom.


@45: "Szerintem ez csak azoknak okoznak kellemetlenséget, akiknek van mit rejtegetniük. "

Annak is igencsak sok kellemetlenséget okoz, aki kifizeti ezt az elmebetegséget.


@45: "Én mint férfi örülnék, ha engem is egyszer megilletne az a jog mint a nőket, hogy 100%-ban biztos lehessek abban, hogy az adott gyermek, az utódom biztosan az enyém. Ez a kiváltság csak a hölgyeket illeti meg jelenleg."

Természetesen tévedsz. Van lehetőséged, ha valóban érdekel, elmehetsz és saját zsebből kicsengetheted a tesztet. Jó lenne, ha nem a közösből akarnád a párod iránt táplált bizalmatlanságod finanszírozni. Bár szerintem, ha ilyen frusztrációid vannak, akkor egy párterápián hasznosabb lenne elkölteni azt a pénzt.

2017. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 A kérdező kommentje:

"Van lehetőséged, ha valóban érdekel, elmehetsz és saját zsebből kicsengetheted a tesztet. Jó lenne, ha nem a közösből akarnád a párod iránt táplált bizalmatlanságod finanszírozni"


Úgy gondolom elég nagy baj, hogy csak engem érdekel ez igazán és a többséget nem. Nagyon gáz az, ha valaki nem a saját gyerekét neveli és elhitetik vele. De sajnos ilyen világban élünk.. Mindenki flörtölget mindenkivel, ma már az internet adta lehetőségek miatt is nagyobb az esélye a megcsalásnak. A társkereső oldalakon is több száz pasas ráír egy nőre, nekik csak válogatniuk kell közülük. Bármikor megtörténhet egy félrelépés. Tudjuk hogyan zajlanak a céges bulik például, ott is kevés nő van akin nem ment végig mindenki akinek farka van, ezt persze a kedves férj el se tudná képzelni a párjáról... Elég nagy könnyelműségnek tartom, hogy a legtöbb ember érzelmi, bizalmi alapokra helyezi ezt. Pedig itt azért a gyerek életét is megkönnyítené, ha mondjuk nem 18 éves korában derülne ki, hogy ki az igazi apja. Sok gyerek tönkre megy lelkileg teljesen az ilyesmitől. Ez a dolog az ő érdekeiket is szolgálná.

2017. dec. 4. 12:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!