Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, a helyzet javítására?

Figyelt kérdés

A helyzet:

Feleségem,folyamatosan depressziós. Utálja az életet,rossznak látja a világot,és élvezete,csak a másokról szóló negatív pletykák ismételgetése,és megalázottsága,becsapottsága ismételgetésében merül ki.Ehhez köretként a ritmikus jajgatás,nyögés,sóhajtozás jár.

Súlyos inkontinenciájával,egyéb tünet is jelentkezik,ami miatt a szexuális élet is egyoldalú.

Igazából az otthoni aktivitás is a 0 fele konvergál,és munkája,szinte nincs.(havi mintegy 6 óra)


Szeretem feleségemet,és nem akarok elválni tőle.

Segíteni szeretnék neki helyzete javulásában,de lepereg róla minden tanács,amivel eddig próbálkoztam.Pszichológushoz nem akar menni,és antidepresszánsról hallani sem akar.


Tudom,önmagunk megváltoztatására is parányi hatalmunk van,és semmi esélyünk-és jogunk- másokat megváltoztatni.

A helyzet néha elviselhetetlen,s erre megoldásként vettem egy mobil házat,ahova elmenekülhetek,ha nejem mentalitása rajtam is tüneteket produkál.Örökre nem akarom elhagyni,de néha szükséges levegőhöz jutnom.


Van valakinek ötlete a helyzet megoldására?



2017. dec. 2. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok semmi jót mondani. Csak azon lehet segíteni, aki hagyja. Nagyon besavanyodott lehet. Próbáltál programokat szervezni kettőtöknek?
2017. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nincs testvére vagy más családtagja aki hatni tudna rá?
2017. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"semmi esélyünk-és jogunk- másokat megváltoztatni."


Akkor is ezt mondod, ha újra kéne éleszteni valakit? Itt is hasonló a helyzet, csak lassabb. Orvos kell, ha tetszik, ha nem. Már ha persze az életet választod.

2017. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%

Nekem a szövegben leírt "segítő szándékod" szöges ellentétben áll azzal, amit a kulcsszavak között olvasok: "tunyaság, trehányság, panaszkodás, sopánkodás"...


Ne is haragudj, de egy őszintén segíteni akaró ember nem ilyen. Ha tényleg jót akarnál tenni, nem láttatnád az egész helyzetet olyannak(a kulcsszavakkal), mint amivel tele van a hócipőd...

2017. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az okot kellene megtalálni, ami kiváltotta a depressziót. Valami sérelem, amit nem tud(vagy nem akar) feldolgozni, esetleg a munkahely hiánya. A depresszió kézenfogva jár az önsajnálattal, amibe a feleséged is benne van. Szerintem külső segítség nélkül nem fog tudni "kimászni" belőle. Valahogy próbáld meg meggyőzni a pszihológusról.
2017. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elege van a kérdezőnek, együtt élni egy depressziós emberrel nagyon nehéz. Szerintem nincs gond azzal, és kimondja az érzéseit és segíteni akar, ez így együtt nagyon emberi.

A feleséged tud a te érzéseidről, hogy miért van a mobil ház? Néha egy szeretett másik ember lehet olyan ösztönző, hogy segítséget kérjen szakembertől. Valakiért küzdeni, valakivel együtt küzdeni könnyebb, mint egyedül. És te is segítséget kérhetsz szakembertől saját részre.

2017. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utazzatok el valahova kirándulkatok mozduljatok ki legyenk élményei és akkor vidámabb lesz.
2017. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

2.Hsz!


Van egy húga a Partiumban,de mi Kaliforniában élünk.Meglehetősen laza a kapcsolatuk.Talán érdemes lenne beszélnem vele!

2017. dec. 2. 22:32
 9/17 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Erővel nem vihetem pszichológushoz.

2017. dec. 2. 22:33
 10/17 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Több mentális betegség jellemző tünetei,a felsoroltak.

2017. dec. 2. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!