Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, a helyzet javítására?

Figyelt kérdés

A helyzet:

Feleségem,folyamatosan depressziós. Utálja az életet,rossznak látja a világot,és élvezete,csak a másokról szóló negatív pletykák ismételgetése,és megalázottsága,becsapottsága ismételgetésében merül ki.Ehhez köretként a ritmikus jajgatás,nyögés,sóhajtozás jár.

Súlyos inkontinenciájával,egyéb tünet is jelentkezik,ami miatt a szexuális élet is egyoldalú.

Igazából az otthoni aktivitás is a 0 fele konvergál,és munkája,szinte nincs.(havi mintegy 6 óra)


Szeretem feleségemet,és nem akarok elválni tőle.

Segíteni szeretnék neki helyzete javulásában,de lepereg róla minden tanács,amivel eddig próbálkoztam.Pszichológushoz nem akar menni,és antidepresszánsról hallani sem akar.


Tudom,önmagunk megváltoztatására is parányi hatalmunk van,és semmi esélyünk-és jogunk- másokat megváltoztatni.

A helyzet néha elviselhetetlen,s erre megoldásként vettem egy mobil házat,ahova elmenekülhetek,ha nejem mentalitása rajtam is tüneteket produkál.Örökre nem akarom elhagyni,de néha szükséges levegőhöz jutnom.


Van valakinek ötlete a helyzet megoldására?



2017. dec. 2. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kérdezp # 9: De.


A depresszió ugyanolyan betegség, mint a többi. Ha olyan az állapota, ami megakadályozza, hogy segítséget kérjen, akkor neked kell megtenned helyette. Megint hasonlót tudok kérdezni: ha beveri a fejét, és elájul, akkor nem hívsz hozzá orvost, mondván neki kell akarnia?

Vagy ha nagyon nem megy, akkor menj el te egyedül, és meséld el neki mindezt. Fontos, hogy szakértői segítséget kapjatok.

2017. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Természetesen van ok:

Gyermekkora,amelynek sérelmeit szajkózza

első házassága sérelmei,mely kedvenc melódiái,

művi abortusza,12 havi Bisecurin egyszerre beszedése

második házassága ,amint csalogatta a volt férje

mindenféle betegségei.

2017. dec. 2. 22:41
 13/17 A kérdező kommentje:

6.Hsz!


Részemről a segélykérés ez a kérdés.Pszichológusra magam miatt nincs pénzem(Amerikában túl drága).


Nekem kikapcsolódást jelen a kórus,amiben éneklek,valamint a hétvégi szolgálatom.

Ha depis tüneteim jelentkeznek,ott alszom a mobilházban.

2017. dec. 2. 22:47
 14/17 A kérdező kommentje:

7.Hsz!


Ezt megpróbálom.

2017. dec. 2. 22:49
 15/17 A kérdező kommentje:

11.Hsz!


Kérlek írd le,hogy miként vihetem pszichológushoz,ha ő nem akar menni!Tuszkoljam be a kocsiba,és lökdössem be a rendelőbe?

Tudom,a mentális betegeknek rendszerint nincs betegségtudatuk.

2017. dec. 2. 22:57
 16/17 A kérdező kommentje:
Amikor-minden nap-hallanom kell mindig negatív élményeit,panaszkodását,jajgatását,káromkodását,az olyan,mintha meleg macskaszart tuszkolnának le a torkomon.Még szerencse,hogy van munkám,ahol nem kell őt hallgatnom!
2017. dec. 2. 23:02
 17/17 anonim ***** válasza:
Pedig azt hinné az ember, hogy Kaliban milyen szép és jó az élet ezek szerint van kivétel
2017. dec. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!