Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakulnak ki ilyen "hirtelen" a párkapcsolatok? Miért nem adnak időt egymásnak az emberek?

Figyelt kérdés

A környezetemből ért tapasztalatokból arra sikerült következtetnem hogy a párkapcsolatok túlnyomó része a megismerkedéstől számítva 1-2 hét leforgása alatt alakul ki.

Legtöbben az első benyomások és szimpátia alapján rögtön eldöntik hogy érdemesnek találják e a másikat egy párkapcsolatra vagy sem. Forgatókönyv szerűen zajlanak le az események pár hét alatt. Két héten belül már lefekszenek, össze költöznek sőt... szerelmesek!

Hogy képesek az emberek ilyen közel engedni valakit magukhoz ilyen hamar? Ez zsákbamacska. Utána meg sok esetben csodálkoznak hogy a másik fél nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, félreismerték és csalódtak benne.

Én valahogy úgy képzelem el ezt a dolgot hogy megismerkedek valakivel, kölcsönösen bizonyítunk egymásnak majd érzelmi alapon kialakul egy kölcsönös

kötődés, barátság, szeretet és így tovább...de rá kellett jönnöm hogy a dolgok nem így működnek. Az emberek nem adnak időt egymásnak, vagy csak szimplán a "friend zone-ba" kerülsz aztán gondolni se merjél többre mert leszerelnek azzal hogy "Te is csak egy férfi vagy aki a farka után megy, nem pedig igazi barát".

24/f



2017. dec. 7. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van igazságod, de sok olyan szituáció is van, amikor komolyabb előélete van a kapcsolatok kialakulásának: már kerülgették egy ideje egymást előtte, csak mindig volt valamilyen hátráltató körülmény, ami közbeszólt. Barátságokból is gyakran alakul ki szerelem. Amúgy egytértek, de csak meg kell nézni a statisztikákat, mennyi egyedülálló van és válás, és rögtön látjuk, milyen szinten bosszulja meg magát ez a "hűbelebalázs" típusú ismerkedés.
2017. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Mert az emberek szeretetre vágynak. Ha ott van elérhető közelségben, miért ne élnének vele egyből?


Én három hónapja ismertem a párom, amikor összejöttünk, de utána 3 hét kellett "csak" a szexhez. Nem értek egyet azzal a felfogással amúgy, hogy "tartogassuk" magunkat... A szex jó dolog, király élmény, miért halogatnák? Nagyon cuki a romantikus hozzáállásod, és ez lenne a normális, de az emberek nem tökéletesek, nem várnak a jóval.

2017. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Mire várjanak felnőtt emberek?
2017. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2. Ne érts félre, én sem években gondolkozom. Nagyjából úgy képzelem el ahogy pont veled is történt.
2017. dec. 7. 18:49
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Második vagyok: Kérdező, újraolvasva a kérdésed igazad van, én pont a szerencsés oldalon vagyok.


Hozzáteszem, hogy én okoztam sebeket a páromnak azzal, hogy "hezitáltam". Szerintem, ha kölcsönös a szimpátia, nem kell várni, de igazából én is azt tettem, mert párom már a megismerkedésünkkor "szobára akart menni", de én ezt nem hagytam. Utólag azt mondja, hogy jobb így, mert utána tuti nem kerestük volna egymást, így viszont nagyon megkedveltük a másikat, mire összejöttünk.


Lényeg a lényeg: igazad van. :D

2017. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek veled, kérdező, szerintem is ez lenne a normális. Én már hosszabb ideje vagyok szingli, és nálam ez azt jelenti, hogy szexuális kapcsolatom sem volt ez idő alatt, attól tartok, hogy én is ilyen agyatlanul fogok nekiugrani egy kapcsolatnak.
2017. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez engem is mindig idegesített, kérdező,

nagyon egyetértek veled. Egy pár hét után már el kell dönteni hogy akarsz-e kapcsolatot, nekem ennyi idő ahhoz is kevés, hogy igazán megkedveljek valakit barátilag. Főleg heti 1-2 tali mellett. A barátom az első, aki hajlandó volt időt adni nekem. És nem úgy, mint akinek a fogát húzzak, állandóan kérdőre vonva hogy mikor lépünk tovább, hanem úgy, hogy láttam rajta minden találkozót élvez, azt is, ha csak órákat sétálunk a városban. :) 3 hónap után aludtunk először egymásnál, szex pedig 4 hónap után volt (pedig egyikünknek se volt az első), miután kimondtuk hogy hivatalosan is együtt vagyunk. :)

24/l

2017. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez tényleg ilyen elhúzós dolog? Mi is húztuk az időt. Délután, mint két idegen, össze futottunk és egész másnap reggelig vártunk az együtt járással. Kellet, majd egy hét, hogy össze is költözzünk.
2017. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Örülök hogy többen is így gondolják és nem ragadtam egyedül egy mese világban:'D

Sokáig rágódhatnánk ezeken a "kamikaze akciókon"

Persze nekem nem célom hogy kioktassam párkapcsolati vagy bármilyen téren az embereket és nem szeretnék kampányolni a saját nézőpontom mellett. Viszont jó volna rájönni hogy mi húzódik emögött, mi a pszichológiája, mi jár azoknak az emberek agyában akik kezdettől fogva céltudatosan párkapcsolatra hajaznak, és ha azt nem kapják meg zárós határidőn belül inkább tovább is állnak.

2017. dec. 7. 19:42
 10/13 anonim ***** válasza:
#2 azért van különbség aközött, hogy az eltelt három hét előtt ismereted-e mint ha a megismerkedéstől számítva eltelt pár hét után kezdenél bele a szexbe.
2017. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!