Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik álláspont a reális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik álláspont a reális szerintetek?

Figyelt kérdés

A párommal többszöri beszélgetés után sem lehetett szót érteni.

Van egy nem tetsző problémám vele szemben, ...amit azt gondolok/gondoltam , felnőtt módjára meg lehet beszélni, változtatni rajta, hogy a súrlódásokat kiküszöböljük.

De Ő köti az ebet a karóhoz!

Többnyire ezt a választ kapom: nem szeretsz annyira, hogy elfogadj így, a hibáimmal együtt... én már nem fogok változni, nem tudsz megregulázni, ilyennek kell elfogadni!

Erre én mondhatnám, ill mondtam is, hogy: te meg nem szeretsz annyira hogy ezen változtass!

És itt meg is reked a beszélgetés/vita...

Mind kettőben látok igazságot, kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek erről?!

De azért aki hajlandóságot sem mutat, ill ki is jelenti hogy márpedig ő akkor sem fog változni, milyen ember már? És azt mondja hogy feltétel nélkül szeret??

Annyit hozzáfűznék, hogy egy türelmes ember vagyok, megértő, ...

De azt sem vélem igaznak, hogy a hibáival kell elfogadni az embert. Illetve bizonyos keretek között persze igen, .. de azért nem mindent!


A nem tetszésem az, hogy szereti az italt. Amivel alkalmankénti kis mennyiséggel nem is lenne bajom. De nem tud határt húzni.... és olyankor nem a kedves féle!

... de mára már irritál de rohadtul! ... és tudja hogy zavar, de annak ellenére! .... és másnap a magyarázat: tudom, nagy hüle voltam, megbántottalak, sajnálom, szeretlek....

És ezzel el van intézve... szerinte... mert aztán néhány nap múlva ugyan ez áll fenn...

De már egy ideje azon gondolkozok, hogy mivel nem változtat, és nem is akar változtatni a szokásán, ... én meg ezt már nem tudom szépszerivel kezelni, befejezem vele. Ha ennyire nincs tekintettel rám és a kapcsolatunkra, csak arra hogy neki jó legyen.... akkor bele lehet kakilni az egészbe!


32/N


2017. dec. 9. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden alkeszt kivágnék. Ez nem az a kategória, ahol toleránsnak kell lenni.
2017. dec. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradj vele....nem fog megváltozni.

A volt férjem ivott...sosem volt agresszív soha nem bántott nem volt egy hangos szava sem de undorodtam a részeg fejétől az alkoholszagú leheletétől.Ráadásul szerintem nagyon rossz példa volt a gyerekeinknek.Elváltam.

Én az alkoholt ilyen formában nem tudom tolerálni.Én is szoktam inni alkalomadtán, néha a párom is de a napi szintű ivás /ha csak 1 sör is/ nálam kizárt!

2017. dec. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha ez néhány naponta előfordul, otthon és még ráadásul olyankor nem a kedves féle, akkor jobb, ha befejezed vele. Nincs is értelme ezen küzködni.

Teljesen igazad van, hogy vannak olyan tulajdonságok amiket nem lehet elfogadni. Ez pont olyan.

Nem a wc ülőkét felejti el, hanem a kapcsolazot teszi ezzel tönkre.

És erős a gyanúm, hogy a rendszeres ivászat azt is magával vonzza, hogy nem sok idő marad minőségi együtt létre.

2017. dec. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A barátod beteg. Alkoholista. Függő. Ha akarná se tudná segítség nélkül abbahagyni az ivást. Vacak helyzet, mert a függőnek nincs betegség tudata, azt hiszi, hogy teljesen normális, amit csinál. Így nagyon nehéz rávenni az orvoslátogatásra. Ráadásul a gyógyulás is egy ingatag dolog, borzasztó könnyű visszaesni. Csak az segít, ha tényleg soha többé egyetlen kortyot sem iszik. Én azt javaslom, hogy mondd el neki, hogy ő bizony beteg és orvosi segítségre szorul. Ha hajlandó orvoshoz menni, és követi az utasításait, vele maradsz, segítesz neki. Ha nem, akkor ez az utolsó beszélgetésetek. Így nem lehet teljes életet élni.
2017. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Én se vélem igaznak, hogy a hibáival kell elfogadni az embert. Legalábbis nem az ilyen hibáival. Szerintem nem szeret igazán, ha meg se próbál leszokni. Bár elsősorban nem mások, hanem önmaga miatt kéne megtennie. Önmagát se szereti valószínűleg, akkor téged hogy tudna?
2017. dec. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy komoly kapcsolatban alakul az ember - hülye duma, hogy ő ilyen, ez van, más nincs.

Akkori s hülye dolog, ha a betegsége - függősége - ügyét próbálja ezzel kikerülni.

Nekem nagy szerencsém és sok erőm volt, hogy magamtól kikerüljek ebből a féle alkoholizmusból - azt mondjáák ritka, hogy segítség nélkül sikerüljön.

Ismerem azt a fáézist is: "ilyen vagyok" - aztán túl léptem ezen: "Ilyen vagyok - szar, önállótlan, akarat nélküli alak".

Ha ő nem jut el ide, - ahol kezdődhet a kilépés, akkor tök reménytelen bármi erőfeszítésed.

2017. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a hibáival együtt kell az embert elfogadni, de az alkoholizmus, valamint az abból fakadó agresszió nem hiba, hanem betegség és baj. Vagy belátja, hogy beteg, vagy pedig te tudod, meddig bírod.
2017. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy alkoholista örökké alkoholista marad. Egy időre leteheti esetleg a poharat, de dugib mindig fog inni. De ha ezt a virágot szakítottad akkor szagolnod is kell :D

miért nem kérdezted meg már az elején?

vagy te is iszol,dohányzol?

2017. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudod, az, ha széthagyja a ruháit, hiba. Ha elfelejt elmosogatni, hiba.


De az, hogy piál és utána agresszív óriás nagy PROBLÉMA, amit te nem fogsz tudni és NEM IS KELL megoldanod!


Én az első ivás utáni támadó megnyilvánulása után azonnal kidobtam volna, nem még tolerálgatom kicsit, hátha "elmúlik". Ez nem hóbort, aki alkesz, az is marad.

2017. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!