Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők! Anyák! Lányok! Többi lent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Anyák! Lányok! Többi lent?

Figyelt kérdés

Van itt olyan nő aki nem akart gyereket aztán lett (mert pl férje elhagyta volna stb) és azóta lett még 1 vagy akár 2? Egyről tudok a környezetemben. Feleségem nem akar gyereket, én meg igen. Egész a közelmúltig(1-2 év) még örültem is hogy nem nyaggat vele, mert elöbb az életünket kellett egy kicsit megalapozni. Naiv voltam, azt gondoltam idővel előjönnek majd az anyai ösztönök, de nem igy lett. Külföldön élünk, vizum, állampolgárság, stb...de most már ezek a dolgok rendben vannak, viszont a magánéletünk nem annyira. Bennem egyre erősebb a vágy egy gyerek iránt, mig az ő álláspontja nem változott. Korban vagyunk már, leginkább ő, és én egyfolytában ezen kattogok. Tudom hogy nekünk igy nincs kozos jövőnk, és egyszerüen nem akar erről beszélni. Nem veszekszünk, nincs feszültség a mindennapokban, de ha szóba hozom a témát azönnal hárit. Nem hagyja hogy beszéljünk róla. Szeretem, és vele terveztem leélni az életem, igy megpróbálok mindent, de nem tudom hogy érdemes-e még erőlködnöm.

Valakinek valami adu ász ötlet ami kimaradt, vagy megér egy próbát?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 11. 02:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt feleségül vetted, beszélgettetek a témáról? Ki mit gondol róla? Vannak-e tervei avagy sem?


Az a helyzet, hogyha ebben a témában eltérő vágyak vannak, előbb-utóbb megsínyli a kapcsolat. Ha csak nem alkalmazkodsz, de akkor a lelkedet kicsinálja a dolog.


Van esetleg élménye korábbi időszakaiból, ami kihatással lehet rá? Fél esetleg a felelősségvállalástól? Fél attól, hogy megszűnik a szabadsága, függetlensége? Érdemes lenne tudni, mi az oka annak, hogy miért nem szeretne.

2017. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen beszéltünk a témáról a házasság elött is, és akkor nem volt zárkózó. Fél a felelősségtől is illetve volt egy abortusza ami érthetően nagyon megviselte. Nem igazán tud tullépni rajta (ennek már vagy 6 éve), és ezzel lezártnak tekinti az ügyet. 10 éve ismerjük egymást, 8 éve vagyunk házasok. Elég sok mindenen átmentünk együtt, és eddig mindent megoldottunk, de ebbe lehet hogy most beletörik a bicskám.
2017. dec. 11. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Beszélj vele őszintén az érzéseidről. Hallgasd meg, ekkor ő mit mond. Ha félelmei, gátlásai vannak, fogadd el, és ha elismeri ezeket, közösen jussatok valahogy dűlőre.


Ha megnyílik, talán kibeszéli magából az aggályokat, és megkönnyebbül. Lehetséges, hogy azért nem beszél róla, mert "fél" szembesülni a problémával. A lényeg, ne érezze rajtad, hogy sürgeted, hogy neked mindenáron, de nagyon fontos.


Ha a lelke nincsen a helyén, és úgy vállal babát, nem tesz jót sem a kismamának, sem a gyermeknek.


Saját sztorim - hátha ihletet tudsz meríteni, bár nem szeretek személyes dolgokat megosztani, ez esetben viszont bízom benne, hogy segítségedül szolgál - egy ideig görcsöltem a babatémán. Beindult bennem az ösztön, hogy vágyom rá és a páromat szeretném apává "tenni". Nos, ő hallani sem akart róla. Gyűlt a feszkó egy ideig, mire rájöttem a titokra: elfogadással a lelkemben leültem vele és kértem, őszintén beszéljünk róla. Elfogadtam a válaszát, s néhány hónappal később kinyílt a kapu. Mondta, hogy elérkezett az idő, ő vágyik rá.


Ne felejtsd el soha, a SZER-ETET, a GYŰL-ÖLET!

2017. dec. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igyekszem megfogadni a tanácsot és még egyszer, sokadjára le ülök vele beszélni.
2017. dec. 12. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!