Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok akik 19-20 évesen...

Lányok akik 19-20 évesen lettek anyák! Hogy bírtátok azt az időszakot?

Figyelt kérdés
Milyen körülmények voltak mikor teherbe estetek? Anyagi helyzet? Párotok hogy reagált? Mi lett azóta? Hogyan boldogultok ma?

2016. aug. 2. 21:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

19 voltam amikor terhes lettem, most 20 vagyok, 37 hetes terhes. Tervezett baba volt, de mégis megijedtünk kicsit amikor sikerült :) Bár ez gondolom sok párnál így van. Együtt élünk a szüleimmel, de külön lakrészen, párom dolgozik, én tanultam, de abba kellett hagynom a sulit, mert nem tudtam bejárni, mert olyan nehezen viselem a terhességet, hogy végig feküdnöm kell. De be vagyok jelentve, lesz jó gyed-em, és amíg még gyed-en vagyok, el fogok végezni egy okj-s tanfolyamot, és elhelyezkedek. a gyes elég kevés, abból nem lehet megélni. amúgy mindent mi vettünk a babának, spóroltunk rá, most éppen autóra spórolunk. Majd külön költözünk, ha tudunk, reméljük 1-2-3 éven belül. De így könnyebb kicsit, mert pl nem muszáj mindig nekem főzni, és mindig lesz segítség, akire rábízhatom a babát 5-10 percre :)

37hkm

2016. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó! Szerencsés vagy:)
2016. aug. 2. 21:14
 3/22 anonim ***** válasza:

17 evesen lettem terhes az elsovel.nem voltam egesz 18 mikor megszuletett.fel evre ra lakast vettunk es sajat labra alltunk.

20 evesen szuletett a teso.a kapcsolatunk sajnos megromlott,paromat beszippantotta a netes jatek :(.vegul elvaltunk.

3,5eve vagyok egyutt az "uj" parommal.4honapos a kozos gyerkoc.most vagyok 27 eves ;).

Minden a legnagyobb rendben.a gyerekek elfogadtak,O is a fiukat.

Koran szultem,de egyaltalan nem banom.az elso ket terhessegem szuperul viseltem,ellenben most a harmadik mar szornyu volt.

A nagyok rendszeresen mennek az apjukhoz,Ok most varjak a 2.babat a parjaval.a kapcsolatunk mostanra rendezodott olyan szintre,hogy barmikor hivhatjuk egymast.ha gondom van a fiukkal felhivhatom,megis csak O az apjuk es O a ferfi.

Minden heten 2 nap delutan Vele vannak,es minden 2.hetvegen.

Akkor nekunk nem sikerult.remelem most az uj kapcsolatunkal mindketten elegedettek es boldogok leszunk.egyenlore nagyon igy nez ki.

2016. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Igaz, 20 voltam, mikor terhes lettem, és 21, mikor megszületett a lányom, de megpróbálom összeszedni. Előtte békültünk ki az exemmel, összességében 6 éve voltunk együtt. Addigra ő is akarta, tehát valamennyire tervezett volt a baba. Én tanultam (utolsó éves, OKJ), neki akkor elég jó állása volt.

Miután lejárt a gyesem, pályakezdőkét nem találtam munkát. Szerinte nem is akartam dolgozni, ez napi témává vált, annyira, hogy elvállaltam olyat, amit nem kellett volna. Innentől minden egyre rosszabb lett, 3 és fél éves volt a lányom, mikor szétmentünk.

Nagyon rossz időszak következett.

Ez volt 2013 februárjában, az év áprilistól lett munkám.

Azóta kis kihagyásokkal, de dolgoztam idén májusig. Onnantól táppènz, pár héten belül születik a kistestvér, lányom meg szeptemberben kezdi az iskolát.

Szeptember óta tart az új kapcsolatom. Miután azzal jöttek sokan, korai volt teherbe esni, mindig eszembe jutott, az a 6 év se volt garancia, amit az exxel lehúztunk a gyerek előtt, nem az idő számít.

Bocsi a hosszú válaszért.

2016. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Abszolút nem rossz indulatból írom de nincsenek rossz időszakok? Mik a nehézségek? Ez a rossz oldala is érdekelne ennek a dolognak. De nagyon örülök, hogy inkább jót hallok mint rosszat csak arra is kívancsi vagyok:)
2016. aug. 2. 21:28
 6/22 anonim ***** válasza:
Szia. Én 19 évesen szültem. Az én terhességem nehéz volt nagyon,mivel mi szétmentünk az apjával kb. akkor mikor megfogant.Később is derült ki,így az akkori párom is ott hagyott.Nagyon megviselt,hogy senki sem értett meg,senki sem támogatott úgy lelkileg mint kellett volna. A szülés mégjobban kikészített,mert kis komplikáció lépett fel a 37.héten,így császároztak. Mivel ugye nem volt hova mennünk apukámékhoz költöztünk és ők segítettek. Nem bántam meg,mert rengeteg öröm és boldogság van az anyaságban:) Ma már 3 éves és nyaggat a kistesóval,aki persze nem jött még össze
2016. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szép, egyre jobban rájövök, hogy nem reménytelen ez az egész és örülhetek az én koromban is egy babának:) nekünk feltehetően lesz, mèg nem biztos, ezek után reménykedem:)
2016. aug. 2. 22:03
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Harmas vagyok.

Olyan hu de nagy negativumot nem tudok mondani.az elsovel a korhazban kaptam a szulesznoktol.ilyeneket,hogy majd a szulrim pesztraljak mig En bulizok pl.aztan .ikor a masodikkal voltam benn csak lestek 😂😂😂

Epp most a harmadiknal mondta a vedono,hogy anno olyan fiatalon milyen derekasan helyt altam.egymas kozt mindig engem emlegettek,hogy bezzeg a ...... Eszter nem hivogat hetvegen,ejszaka,koran reggel,hogy jajj ket csepp nyala folyik a gyereknek,mitol lehet.de a nagy 30as anyukak minden apro csepro dolgon paraznak.micsoda talpra esett fiatal anyuka vagyok.

Engem .indenhol komolyan vesznek,az oviban,az iskolaban,a doktorno...mindenki.persze sokan lesnek,es jajj,olyan fiatalon,nem bantad meg?

Dehogy bantam.a gyerekeim a barataim is,es forditva.sokkal tobb turelmem van hozzajuk,konnyebben megyek vissza gyerekbe.nem stresszelem magam olyanon,hogy jezuuus megevett egy tabla csokit,vagy kettot tusszentett.

Persze a valas nehez volt,es utana egyedul alberletben.de itt vagyunk,megoldottam,tuleltuk.hajnalban jartam ujsagozni mert a pici akkor meg szopizott,Anyum vagy Anyosom jott a gyerekekre vigyazni 3 ra.6ra ertem haza.ez kemeny volt.volt,hogy anyumekhoz visszacuccoltam.osszesuedtem magam es ujra labra altam.

Sokat koltoztunk,de mi ezt is jop viseltuk,profin tudok csomagolni.egy delelott alatt kepes vagyok az osszes holmonk A-bol B-be szallitani.:)

Es tanulni volt meg huzos,de megvan.

Es mostmar nem koltozunk,nincs hajnali ujsagozas.boldogsag van :)

2016. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír! :) örülök, hogy ígx latod:) remélem én is ilyen leszek :)
2016. aug. 2. 22:45
 10/22 Mercédesz01 ***** válasza:
67%

Üdv.

Engem nemegész 17 évesen férjhez adtak a szüleim(roma család) magántanulóként végeztem el a középiskolát. Nagyon nehéz volt,de sikerült.19 évesen lettem terhes (előtte 2 vetélés,ami kikészített lelkileg) 20 évesen szültem az első fiamat. Születése napján összevesztem a szüleimmel ,mert nem a bátyámékat választottuk keresztszülönek... Öket megviselte. Utána a sok veszekedés vége az lett hogy ők kitagadtak ,így velük nem tartom a kapcsolatot azóta. Két éves volt a fiam amikor megszületett a második kisfiam. Anyóséknál lakunk,de külön háztartásban. Most leszek 22 éves a párom is. Terhesen us dolgoztam ameddig csk bírtam,addig a páromnak nem volt munkája. Nem mondom hogy könnyű volt de muszáj volt mert valamiből meg kellett élnünk. Most a párom dolgozik rendkívül jó munkahelyen ,de éjszaka igy a két gyerköc rajtam van egész nap. De mindig meg volt mindenünk,önerőből. Lakáshitel felét mi fizetjük ,pelenka,kaja ,pia ,plazma tv, kocsi,gyönyörű bútorok,minden szinte "luxus" kivitelben. A kisfiam 55000 ért kapott elektromos kisautót karácsonyra, 40 ezres tabot szülijére. És csak két éves. Nem bántam meg hogy így alakult az egész életem. Hisz kitartó munkával és akarással még segítség nélkül is mindent el lehet érni. Csak sajnálni tudom azokat a nőket akik előbb karriert építenek,aztán családot 35 évesen... (bocs a hosszú válaszért)

2016. aug. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!