Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos, hogy a párom szabályozn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, hogy a párom szabályozná a költekezésem?

Figyelt kérdés

A fizetesèm egy negyede rögtön elmegy a kiadàsokra, a maradék 2 negyedet félreteszem, egy negyed pedig megmarad nekem. Kajára, ruhára, illetve külön megtakarításba.

Nem költök sokat, ebben a hónapban vettem egy csizmát (6000Ft), mert nem volt rendes téli cipőm, illetve egy kabàtot (20 ezer), mert azom sem volt, de ez a karàcsonyi ajàndékom anyukámtól, tehát visszakapom az árát.

Mindkettő szeretnèm, ha legalàbb 3 évig kibírnà, amíg lesz normális állásom, nem csak részmunkaidő egyetem mellett. Persze így sem a pàrom tart el.

Illetve az ajándèkokra (neki 15 ezer, haza a családnak 10-12 ezer) megy el most több.

Ezen felül nem nagyon költök, költséges hobbim nincs, fodrász-körmös -miegymàs nincs.

Kozmetikumokat akkor veszek, ha elfogy (ez most 10 ezer volt novemberben, de fél évig megint nem kell semmi), ruhàt nyárig egészbiztosan nem.

2,5 havi fizetésemnyi összeg van megtakarítva jelenleg.


Külön kasszán vagyunk, a párom sokkal jobban keres nàlam. Nem szoktam pénzt kérni tőle semmire. Ajàndékot ünnepekkor kapok, de egyforma értékben ajándékozunk.


Mégis szóvá tette, sokallja a költekezésem, a magamra szànt negyed is mehetne a megtakarításba.


2017. dec. 12. 12:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azért nincs több megtakarításom, mert van tandíjam, ill a tankönyveimet is meg kellett vennem (az iskola fél évente egy fizetésnyi pénzemben van)
2017. dec. 12. 12:17
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

nem, ehhez semmi jöga, hogy megszabja.

Lakbért, rezsit felesben fizetitek?

2017. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen emberrel nem kell együtt élni. Aki bármiben leszabályoz, vagy bármilyen ilyen apró döntésedbe beleszól, az nem jó parti hosszú távra. Pláne ha már külön kasszával is ezt csinálja. Kellenek az egyéni célok, mindenkinek a saját kis dolgai. Nehogy már még azt a keveset is amit magadra tudsz költeni megtakarításba rakd... Azért van a pénz, hogy éljünk belőle, nem azért, hogy kuporgassuk mert "majd jó lesz még az valamire". Semmi fölösleges kiadásod nincs, én ennél szerintem jóval többet költök a saját kis dolgaimra, mégsem érzem kidobott pénznek, ahogy párom sem szólt meg érte soha. Ebből sok konfliktus lesz még ha nem állsz a sarkadra.
2017. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az albérlet kicsit bonyolult.

A tulajjal úgy egyeztek meg, két főre is ugyanannyit kér, mint egyre, mindig x összeg lakbér plussz rezsi.

Volt idő, amikor a pàrom tanult, akkor én fizettem, most én tanulok, ő fizeti.

Az egész háztartást cserébe én csinálom, és minden eltett megtakarításom az övé is.

(Ezért írtam, a sajàt negyedből teszek el külön)

2017. dec. 12. 12:29
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Es ilyen emberrel kepes vagy eggyutt elni?
2017. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Eszem megall. Elszedi a penzed, egyedul vegzed a hazimunkat es meg be is szol.

Vagnam ki a fenebe.

2017. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Az egész háztartást cserébe én csinálom, és minden eltett megtakarításom az övé is


huh, figyi, ez sem igazán jó így.

Értem, hogy tanulsz, de ha még lehet módosítani a felállást, én a helyedben ezt inkább fifty-fifty lakbér, rezsire változtatnám, fifty-fifty háziumunkával pl.

de ez így nem igazán vall egyenrangú kapcsoaltra.


És akkor végképp semmi jogot nem formálhatna rá, hogy beleszóljon a saját pénzed elosztásába


Nem jó, nem normális, ahogy ez van nálatok. Nem két felnőtt, szabad ember közössége ez. Ki vagy neki szolgáltatva, illetve nem, csak ő ezt hiszi, képzeli.


Nem javaslok így vele közös jövőt tervezni.

Tudod mikor fog végképp robbanni vele a bomba? Ha lejár a gyeded, ami nem sok, de legalább valami, és jön a gyes. 26.500 Ft egy évig. (ha egy gyerek van..)

na ott, aztán lesz sírás.

2017. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Ebben az esetben nem. Könyörgöm, 15e magadra csizmával együtt tök reális, nem is annyira nagy költekezés, és szükséged is van rájuk. A párod egy smucig, sóher alak.
2017. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Sunshinedoll ***** válasza:
93%
Semmi köze hozzá. A költségeket kifizeted, a maradék pénzed meg arra költöd, amire akarod, nem kell nélkülöznötök gondolom egy csizma miatt, szóval...
2017. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is semmi köze a Te külön megszerzett pénzedhez!

Másodszor: Minek adod oda neki a megtakarított pénzed?! Értem én,hogy be akarsz szállni de ez durva. Sokkal többet csinálsz,mint kéne. Ez így úgy néz ki mintha kihasználna téged! Sőt...

Ez úgy lenne fer ha felesben lenne a rezsi és lakbér+feles házimunka. Nem tudom ezen gondolkodtál e,de ez netto kiszipolyozás...

2017. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!