Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire normális, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális, ha egy házastárs mindent meg szab a párjának? Ez másnak is válóok lenne? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

A férjem szinte mindenben gátat akar szabni Nekem, amiben nem arra meg húzza a száját, és folyton teszi a megjegyzéseket.

Pl:

Ha találkozom egy olyan barátnőmmel, akit Ő nem szeret, akkor morog, és húzza a száját. Legszívesebben eltiltott volna ettől a bnőmtől, de ezt már nem hagytam.

Ha elmegyek valahová, akkor húzza a száját, hogy miért annyit voltam ott, amennyit.

Anno leszoktam a cigiről, most a sok stressz miatt újra "rászoktam" (heti 2-3 alkamlommal szívok 4-5 szálat). Ezt kifejezetten megtiltotta, különben elválik.

Beleszól, hogy mennyit internetezzek, ha annál többet sikerül, mert olvasok valamit esetleg, akkor húzza a száját, és kiselőadást tart.

Ha egy konfliktust Én másképp intézek el, mint ahogy Ő tenné, az nem jó! Csak úgy jó, ahogy Ő intézi el a konfliktusait. Teljesen át akar "nevelni".

Hirtelen ennyi!

Nagyon-nagyon elegem van ebből! Lassan 30 leszek, és nem csinálhatom azt amit akarok, éppen amikor akarom! Boldogtalan vagyok! Már volt szó válásról, de az utsó pillanatban meggondoltam magam, mert van egy kislányunk is, és gondoltam miatta még próbálkozom, tűrök.. de, hogy meddig, azt nem tudom!

Mielőtt kérdeznétek: azért mentem hozzá, mert akkoriban nem volt ennyire gáz, ráadásul nagyon szerelmes voltam, nagyon meg akartam felelni Neki!


2013. szept. 16. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek miatt ne maradj vele! Attól a gyereknek lesz rosszabb. Szerinted neki milyen érzés lesz olyan tudattal felnőni, hogy te CSAK MIATTA maradtál boldogtalan? Olyan bűntudata lesz szegénynek. A gyerekek nem hülyék, akármilyen kicsi, megérzi ezt. Amúgy az exem ilyen volt, ezért dobtam ki. Most vagy elfogad valaki olyannak, amilyen vagyok, vagy nem rám van szüksége, ennyi. És nekem az a véleményem, hogyha egy kapcsolatban nincs szabadság, az a kapcsolat már halott.
2013. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
93%
De ez hogy a fenébe nem derült ki házasság gyerekvállalás előtt.
2013. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
67%

Én azt tanácsolom válj el.Miért jó a lányodnak,ha látja boldogtalan az anyja? Nekem volt ilyen apám kiskoromban mindenben irányította az anyámat,de amint nagyobb lettem 7 évesen már engem is ugráltatott,volt hogy a wc-zést is megszabta volna mennyi ideig használjam stb.

Szóval válj el mert most csak téged fojt meg aztán már a lányodat is és később már nem csak ezeket tiltja meg hanem mindent megszab az égadta világon.

2013. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
93%

Lassan 30 leszek


Fel kell nőni. Ha te magad gyerekként viselkedsz, ne csodálkozz, hogy úgy kezelnek.


Amúgy meg miért mentél hozzá? Nem hiszem el, hogy nem voltak ennek jelei esküvő előtt.

2013. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
64%
hidd el egy ilyen ember kitűnően tudja rejtegetni a rossz oldalát akár évekig.Az apámról a mai napig nem hiszi el nekem senki hogy bántott, még az sem aki nagyon közeli barát volt.
2013. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
77%
Na én ezt biztos nem tűrném el, ilyen emberrel nemhogy családalapításig és házasságig, de a 2. randiig sem jutottam volna el. Persze gondolom idővel jöttek nála elő ezek a dolgok, nem az első randevún, de egy idő után azért gondolom már sejtetted, hogy egy uralkodó típus, aki mellett nem lehetsz önmagad, nem csinálhatod azt, amit szeretsz. Én nem gondolkodnék egy percet sem, ha nem változna ( és sajnos az csak egy tévhit, hogy valaki megváltozik egyik pillanatról a másikra ), akkor dobbantanék a gyerekkel együtt. Mert egy idő után a gyerek is boldogtalan lesz, az apja felette is uralkodni fog, semmi nem lesz úgy jó, ahogy ő csinálja, megkeseríti majd az ő életét is. Ismerek olyat, akinek ilyen az apja, kisgyerek kora óra ilyen légkörben nőtt fel, gondolhatod, milyen a srác lelkivilága, az anyukája pedig egy életre bánhatja, hogy nem cselekedett időben, és boldogtalanul él 25 éven lassan.
2013. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
75%
Én simán otthagynám!
2013. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nevezik érzelmi bántalmazásnak. Ezek után én már csak a további kritikákat várnám és a teljes elszigetelést és további bántalmazást. A kislányod meg megtanulja, hogy anyával így kell bánni, ahogy a férjed teszi. Üljetek le megbeszélni még idejében, mert ez borzasztó ahogy van.
2013. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
100%

A késõbbiekben sokkal rosszabb lesz, azért mert elfogadtad a hibáival együtt és meg akartál neki felelni mindenben!


En is erre fizettem rá, amiben még mindig türök!

2013. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
18%

Nem passzoltok. Mondtam volna, hogy szakíts vele, még mielőtt gyereketek lesz, de hát írod, hogy már van, így viszont egyáltalán nem ajánlom a válást!!! Megérdemli minden gyerek a családot (apát+anyát), és a nyugalmat is! Szóval most ne a váláson agyalj, hanem azon, hogy hogy teremthetnél békét és nyugalmat!


" azért mentem hozzá, mert akkoriban nem volt ennyire gáz, ráadásul nagyon szerelmes voltam, nagyon meg akartam felelni Neki!"


Látod itt rontottad el! Szerelmes voltál belé, ez fél siker, kell is, legtöbben nem is szerelmesen házasodnak, az még rosszabb... No de! Már akkor láttad, hogy nem klappol minden, hisz "meg akartál felelni neki"... Mindent úgy tettél, hogy az neki tetsszen, hogy megszerezd. Hogy magad mellé láncold, az elején nyilván tűrtél, és lemondtál bizonyos szokásaidról, programjaidról, bármiről. Aztán mikor már nyeregben voltál, szép lassan vissza változtál a régi éneddé. Csak az a baj, hogy ő nem ebbe a nőbe szeretett bele, hanem abba, aki voltál akkor. Persze mindenki változik, és bizonyos változásokat el kell fogadni a másikban, de az ilyen jellegű változás az más! Eleinte megfelelsz neki, lenyeled, ha nem vagy önmagad, utána amikor már kész család vagytok, kiderül, hogy az nem is te voltál...


Ez súlyos hiba!

Nem akar ő téged átnevelni, csak épp hiányzik neki az, aki régen voltál!


A cigi elleni tiltakozását teljesen megértem, én sem tudnék együttélni egy dohányossal, nem még megcsókolni...


Az, hogy találkozol a barátaiddal, meg internetezel, elég aprócseprő ügynek tűnik. De ha belegondolsz, mindkettő az időbeosztásoddal kapcsolatos. Vajon mért zavarja őt? Nem lehet, hogy vele nem foglalkozol eleget?

Pl szeretné, ha többet lennétek kettesben. De erre nem fordítasz elég időt, a barátnőidre meg a netre viszont annál többet...


Gondolkodj, és ha már megfeleléssel indítottad a kapcsolatot, akkor tartsd is fenn ezt, próbálj neki újra megfelelni, és nem lesz gond! mást nem tehetsz, ha így házasodtál.

2013. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!