Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nőknek valóban nem kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek valóban nem kéne dolgozniuk?

Figyelt kérdés

A párommal beszélgettünk el a dologról egy barátja és annak kedvese kapcsán. 4 éve házasok, fél év járás után esküdtek. Azóta a lány otthon van, de korábban sem dolgozott még soha teljes munkaidőben.

Eleinte ez így rendben volt, mivel a férj jól keres, 3 milliós esküvőjük volt, mindent megengedhettek maguknak.

Csak hogy így 4 év után felélték a tartalékaikat, már csak a fizetés van, és abból pedig nem jönnek ki.

A férje panaszkodott a páromnak, nem tudja rávenni a lányt, hogy legalább heti 8-10 órában dolgozzon, hogy a saját ruháira, sminkjeire, dolgaira megkeresse. A lány azóta magába zuhant teljesen, nem csinál semmit sem otthon, kb napokig ki sem jön a szobájából. Ez megy olyan fél éve.

Legnagyobb meglepetésemre a párom a lánnyal ért egyet, mert hogy a nőknek nem kéne dolgozni, teremtsenek otthont, neveljenek gyereket, ha van. Csak akkor szabadna dolgozniuk, ha önmegvalósítanak a munka által.

Mert szerinte a lány csak még rosszabbul lenne lelkileg ha az anyagi zuhanás mellé még el is kéne mennie árufeltölteni vagy pékségbe kisegíetni, mivel sem érettségije, sem szakmája nincsen és tanulni sem szeret.

Én ezzel ellentétben a sráccal értek egyet, ha hiányzik x összeg az eddigi színvonalhoz, akkor vagy lejjebb kell adni, vagy el kell menni megkeresni. Az élet változik, meg kell tanulni alkalmazkodni.

A párom szerint én ezt csak azért mondom, mert nekem bármi munka jó. És ez rossz hozzáállás.

Most épp tanulok, de nagyon nehéz szakot választottam, esélyem nincs ösztöndíjra, így egy áruház kasszájában töltöm a hétvégéimet. Nem keresek annyit, mint a párom, de jólesik, hogy teszek hozzá a közöshöz azért. Meg persze alacsonyan tartom a saját színvonalam, nem is költök semmire.

Megbeszéltük, én csak akkor leszek otthon, ha gyerekünk lesz, és akkor is megpróbálok otthonról dolgozni 4 órában, ha sikerül az álomszakmámban diplomázni.

Szerinte oké, dolgozzak, ha boldoggá tesz, de csak azoknak a nőknek szabadna dolgozni, akik ettől jól érzik magukat, akik nem, azoknak ne kelljen.


2017. dec. 29. 11:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

A ferjed himsoviniszta. Szoba nem allnek ilyennel. Az ilyenekbol lesz az, aki elvarja, hogy kiszolgald, mert civil munka csak onkent vallalt hobbi neked. Az ilyenek pattognak, ha no a fonokuk.

Menjen el a ferjed egy felevre egy skandinav orszagba elni, majd helyre teszik a kis egojat. Milyen barbar felfogas ez?

2017. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Valami ritka barbár környezetben élhetsz kérdező. Vagy épp rongyrázóba, ahol a feleség dísz és nem társ dikk.
2017. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem van benne igazság. Ha körülnézel, látod, hogy nagyon sok nő nem boldog a munkahelyén, alig keres, csak kényszerből van. És mellette ott vannak a gyerekei, ott a háztartás, még midnig kevés férj segít otthon.

Gyereket nevelni nehéz úgy, hogy mindketten teljes állásban dolgoztok. Szerintem működő modell az, hogy anyuka otthon van, amíg kicsit a gyerekek és a férj dolgozik. Én így szeretnáém csinálni, legalább addig otthon szeretnék lenni amíg nem mennek gimibe a gyerekek. Mert én szeretném nevelni őket, én akarok velük lenni és ott akarok lenni midnig, amikor szükségük van rám. Én édesanyám is így nevelt minket és nagyon jó példát mutatott. 25/N

2017. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
Nincs azzal semmi baj, ha otthon marad, és otthont teremt, gyereket nevel, de akkor ne legyenek extra igényei, úgymint új rucikák, drága smink, puccos étterem, egyebek. Ha ezek nélkül nem tudja eképzelni az életet, akkor igenis, vállaljon valami munkát, amiből ezt finanszírozza.
2017. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én már legszívesebben vízbe fojtottam volna egy ilyen élhetetlen, hülye, gyerek szintű nőt az ismerős krapek helyében. Ez vicc. Senki se mondta hogy robotoljon, de még egy fél!!!! állást se vállalna el, hanem hisztizik. Na az ilyen az igazi gold digger.
2017. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A gépesített világban a háztartásvezetés nem nagy kunszt, ahogy az egész napos ovi-iskola melletti otthonücsörgés maga a dögunalom. A részmunkaidővel tök egyetértek, de a full-time háztartásbeliség maradjon a csecsemőgondozási időszakra, azontúl pedig dolgozzon csak szépen mindenki legalább részmunkaidőben.
2017. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én letojom magasról, hogy más akar-e dolgozni, vagy sem. :D Én akarok, mégpedig azért, mert nem fogok mástól függeni, se az ő pénzét felélni. A diákmunkás éveim óta tudom, hogy milyen jó érzés a saját pénzemet megkapni hó elején :D
2017. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ezzel az a legnagyobb baj, hogy nem gondol a jövőre. Oké, most még elég a fizetése, lehet hogy egy gyereket is fel tudna nevelni belőle. De tudod egyszer majd öregek is lesztek. 1 ember nyugdíjából igen csak nehezen lehet megélni. Most oké, nagyon jó hogy asszonyka elvan otthon meg jajj de rendezett a ház, csak 30-40 év múlva éhen fognak halni.

A másik, hogy egy állás sem biztos. Nem tudom mit dolgozik az emberünk, de mégis mihez fognak kezdeni, ha esetleg elveszíti a munkáját, vagy kevesebbet fog keresni?

A harmadik dolog amit már említettek az anyagi függés. Az a baj, hogy egy kapcsolatról sem lehet tudni, hogy meddig fog tartani. Ha szakítanak mi lesz a lánnyal? 30 évesen 0 munkatapasztalattal hova fog elmenni dolgozni? Ugyan úgy gyárba meg árut tölteni esetleg. Viszont ha fiatalabb korától dolgozik, akkor lesz munkatapasztalata, amivel már tud karriert építeni, és méltó helyen dolgozni. Senki nem világméretű cég vezérigazgatójaként kezdte. Soem értettem azokat, akik utálják a munkájukat. Akkor keressen másik helyet basszus, de ne adja fel az egészet, csak mert 1 munkahelyet éppen nem szeretett.

Innestől kezdve már csak önérzet kérdése, de én például inkább járok szakadtan, mint hogy még a ruháimat meg sminkemet is a párom fizesse. Nem értem azokat, akik szerint egy háztartást hú de nehéz fenntartani... 8-10 órákat melózok, párom maszekol, néha egész nap dolgozik mégis rend és tisztaság van itthon. Heti 1 takarítás, naponta negyed óra mosogatás, egyszerűen annyira apró dolgok. Akinek egy ház tisztán tartására heti 7 nap kell 24 órában, az valamit rosszul csinál.

2017. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog amit a pár dönt el.

És senkinek semmi köze hozzá. :)

2017. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Metarc válasza:

#18-as én is pont erre gondolok ilyenkor :-)

Mi olyan kva nehéz a háztartás vezetésében?

Mi a bnőmmel minden munkát megosztunk. Én ugyan kicsit feledékeny vagyok, néha elfelejtek valamit megcsinálni,

de ezeket is pótlom. Heti 1 nagytakarítás, ami ezekből áll: teljes lakás kiporszívózása, felmosás, fürdőtakarítás, ez ugye a kád kimosása, mosdó kimosása, polctörlés, ami a kis fürdőszobai szekrényen nem nagy cucc, + wc kitakarítása. Ez ketten 2 óra, azaz KÉT ÓRA.

Teljes könyvespolc szekrényes, meg mindenes portörlés elég 3 havonta, ablak- és ablakkeret pucolás fél évente 1-szer. Aztán van még napi 20 perc mosogatás. Mi ez, kérem? Semmiség. Minden egyéb szabadidőidőben azt csinálunk, amit szeretnénk. Szóval nehari, de mi a f...t csinál egy otthon maradt "háztartásbeli", ha még nincs gyerek? SEMMIT. Lusta disznó az ilyen, kidobnám, mint macskát szarni, nem kéne ilyen ember, aki otthon "akar" maradni. VICC. Gyerekkel más, a gyereknevelés kb. a gyarek 3 éves koráig 24 órás "munka". De 2 év után már vissza lehet menni részmunkaidőbe, 3-4 év után meg teljes munkaidőbe dolgozni. Arra az időre pedig, amíg egyedül tartja el a családot a dolgozó pasi, nem csak improvizálni kell anyagilag, hanem már előre is félrerakni erre az időszakra, szóval nem úgy kell felfogni, hogy akkor 1 fizetésből megy minden. NEM. Hanem, abból is részben, amit még EGYÜTT, mindketten dolgozva félreraktunk a gyarekes/egyedülnevelős 2-3 évre. Ennyi. Mi olyan kva bonyolult ebben?

2018. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!