Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megváltozhat egy ilyen lány?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhat egy ilyen lány?

Figyelt kérdés
Nagyon összevesztem a barátnőmmel. :( Karácsonyi vacsorán szóba került a szüleinkkel a gyerekkérdés. Az anyukája viccesen mesélte, hogy sosem szeretett babázni, talán 10 évesen mondta először, hogy nem akar gyereket, úgy örül, hogy talált maga mellé valakit, aki ezt elfogadja. Mi 7 éve vagyunk együtt, szó se róla, a harmadik randin megmondta, hogy nem valószínű, hogy ebben a kérdésben megváltozik a véleménye. Amikor hazamentünk felvetettem ezt a dolgot, szó szót követett, belátom én voltam, aki túl agresszíven meg akarta győzni. A lényeg, hogy veszekedés lett belőle, a fejemhez vágta, hogy elég sok mindent feladott ezért a kapcsolatért, de ha azt hiszem, hogy mindenben ki fogja szolgálni az igényeimet, és csak azért szülni fog, mert nekem épp gyerek kell, akkor nagyot tévedek. Tény, hogy mindenben mellettem állt eddig, a családjával öt évig nem beszélt, mert ellenezték a kapcsolatunkat, meg még pár dolog.. De akkor most én fogadjam el, hogy sosem lesz gyerekem? Én azt hittem 19 évesen még nem tudhatja, majd változik, de ezek szerint neki ez a "plusz kötöttség" nem kell.

2018. jan. 1. 19:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha jól számolom akkor most 26 év körül van. Azt gondolom, ha még most is ennyire tiltakozik, akkor ez nem feltétlenül fog változni, vagy legalábbis veled nem. Én nem fogadnám el, hanem mást keresnék, akivel lehet családot alapítani, de nem vagyunk egyformák. Neked kell mérlegelni, hogy megéri a kapcsolat azt hogy ne legyen gyereked. Ezt csak te tudhatod. Szerintem ez a lány már nem változik.
2018. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%
Nekem ilyen volt a párom. Közölte, hogy gyerekről szó sem lehet. Mire 7 év után elfogadtam, addigra elém állt, és közölte, hogy gyereket akar holnap. Szóhoz sem jutottam, erre kidobott, hogy velem nem lehet tervezni, mert ő komoly kapcsolatot akar.
2018. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én nem szívesen hagynám el, szeretem. Csak én lassan már talán gondolkodnék gyerekben. Igen, 26 éves.
2018. jan. 1. 19:48
 4/25 anonim ***** válasza:
4%

Mindig van remény, hogy megváltozik, de elmondta, hogy nem szeretne.

Nem kell elfogadnod, hogy sosem lesz gyereked.

Azt kell elfogadnod, hogy valószínűleg nem lesz, ha kitartasz a párod mellett.

Mondott valami érvet is, miért nem szeretne?

Mert azért az valahol természetes, hogyha két ember testileg, lelkileg egészséges, akkor ha komolyra fordul a dolog, végül is szeretnének egy közös vért.

2018. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Sosem indokolta. Kész tények elé állított. Csak akkor tervezzek vele bármit, ha ezt elfogadom. Hát én akkor elfogadtam, mert évek óta szerelmes voltam, és végre randizott velem. Azt hittem úgyis változik, nőből van.
2018. jan. 1. 19:54
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, de ez a te hibád. Azt hitted, hogy majd változik és erre alapoztál. Gratulálok. Sikerült elpazarolnotok 7 évet az életetekből. Jogosan akadt ki.
2018. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy jó mókának tűnik a gyerekvállalás, de azt a gyereket ki kell hordani, meg kell szülni, ami már eleve iszonyúan megterheli a nő szervezetét, testét, lelkét (nem hiába szenvednek utána sokan depresszióban), és a java csak ezt követően jön, mert fel kell nevelni, ami nem hipp-hopp történik. Inkább becsülendő hogy tudja hogy nem anyának való, mintsem ha csak a férfi kedvéért potyogtatná a porontyokat, holott sosem akarta őket. Így a gyerek se boldogan nőne fel, akkor meg mi értelme?

Ha 7 év alatt nem tapasztaltad ki hogy mennyire elszánt a véleménye mellett (és sose feszegetted nála a kérdést, holott téged ez mindig is izgatott), akkor nem hiszem, hogy mindhalálig együtt maradtok. Az, hogy a családalapítás kérdésében mindkét félnek azonos a véleménye, alapkövének kell lennie a kapcsolatoknak, és nem majd' egy évtized után rinyálni, hogy nem értek vele egyet. Felnőttek módjára beszéljétek át a dolgot, és ha áthidalhatatlan ellentétet éreztek magatok között, akkor nincs miről tovább beszélni.

2018. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Meg is lehet ezt azért beszélni.

Engem biztos érdekelne az ok.

Mert aztán vannak olyan nők, akik banális indokokat tudnak felhozni, pl. a fájdalomtól félnek.

2018. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Szerinted miből lett a vita? Hogy próbáltuk megbeszélni. Annyit mond, hogy nem anya típus, nem szereti a gyerekeket. Elvan velük, ha muszáj, de részéről ennyi.
2018. jan. 1. 20:26
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Banális indok a fájdalomtól félni? Férfiként könnyű ezt banálisnak tartani, ha sosem kell átélned, és nincs rajtad társadalmi nyomás hogy szülnöd kell különben nem vagy nő. A terhesség is fájdalmas, a szülés meg pláne és szerintem érthető, ha ettől fél valaki.


De azt azért el kell fogadni, hogy a férfiak egy megfázáskor már a végrendeletüket írják...

2018. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!