Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Irigység a párkapcsolatban?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Irigység a párkapcsolatban? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Olvastam a témával kapcsolatba már kérdéseket, de nekem kicsit más jellegű lenne a problémám...


Az én esetemben az a helyzet, hogy nem a barátom elért sikereire vagyok irigy, hanem teljesen hétköznapi dolgokra.

Ő főállásban dolgozik, én nappalin jogot hallgatok, mellette melózok. 2 éve vagyunk együtt, és lassan 1 éve lakunk közös albiban. Mivel nekem rengeteget kell tanulnom, így egy átlagos napunk úgy néz ki, hogy reggel mind a ketten nekiindulunk a melónak/sulinak, nekem suli után meló estig, majd miután hazaérek még vár egy 3-4 órahosszás tanulás kb. 11-12 óráig éjszaka.

Ezzel semmi baj, nekem ez az életem. A baj inkább az idióta érzéseimmel van. Legtöbbször ilyenkor azt érzem, hogy mennyire szívesen nézném vele a sorozatot, amit ő levezetésképp, alvás előtt néz. Nem, ehelyett az íróasztal felett görnyedek. Aztán az jön, hogy mennyire jó lenne vele az ágyban fetrengeni, netalántán együtt elaludni. Nem, nem lehet, majd ha megtanultam a másnapi zh-kra.


Igazából nem is irigységnek nevezném ezt, egyszerűen csak vele szeretnék lenni egy hosszú nap után, ahelyett, hogy éjfélig a jogszabályok felett görnyedek.


Sokszor van, hogy hétvégén elmegy a haverokkal ide-oda... ilyenkor viszont tényleg van, hogy pityergek, mert kb. féltékeny vagyok a haverjaira... arra, hogy nekik van idejük kikapcsolni együtt... Persze én sem vagyok egy remete, nem kell erre gondolni. Szorgalmi időszakban a szombatokat szabadon szoktam hagyni, de ennyi a max. amit megtehetek.


Tudom, hogy barátom is dolgozik, fáradt. És nem is azt várom el, hogy ott üljön velem a könyvek felett, ahelyett, hogy pihenne... Inkább az érzéseimen akarok változtatni, hogy ne érezzem ezt az "irigységet", amiért ő aludhat már este 9-kor, kikapcsolhat, stb...


Remélem, nem tűnök elmeháborodottnak :D Gondolkodtam, hogy pszichológussal kéne erről beszélnem, de reménykedem, hogy hátha meg tudom oldani magam is ezt az apróságot, ami sokszor tönkre vágja egy-egy estémet.


22L



2018. jan. 13. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez normalis, ha csak annyit latsz az eletedben hogy munka meg tanulas es mellette alig tudaz szorakozni.

Nem tudsz valamibol lefaragni egy keveske idot?

Nyilvan fontos a munka, de ha van esetlegesen es hangsulyozom csak esetlegesen arra lehetoseg, hogy kevesebbet dolgpzz egy heten, talan abbol kellene lefaragnod. (Persze sok dolog jatszik kozre, peldaul,hogy mennyire tudnanak segiteni ebben a szuleid...)

Szerintem nem pszichologus kellene, hanem tobb kikapcsolodas es tarsasagi elet.

2018. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
És a barátod nem vállalná be,hogy egy darabig eltart? Jog mellett szerintem lehetetlen dolgozni. Én is hasonlóan nehéz szakon vagyok,a párommal is együtt vagyok 3 éve. Azt mondta,hogy annyit hagy nekem,hogy ne kelljen suli mellett dolgoznom,tudja hogy nem kényelmesedek bele,sok ambícióm van.
2018. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! Időt valóban avval tudnék nyerni, ha nem dolgoznék, viszont én nem is a megélhetés miatt csinálom elsősorban, persze az sem hátrány... Inkább a karrier miatt, ugyanis egy ügyvédi irodában dolgozok gyakornokként, és igazából arra hajtok, hogy minél több tapasztalatot össze tudjak szedni, mire államvizsgázok.

Sajnos nehéz pályát választottam, tanulás szempontjából is, és elhelyezkedés szempontjából is.

2018. jan. 13. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha meg még jönne is egy gyerek is...pfff, jobb nem belegondolni.

Így is kevés ideje van az embereknek egymásra, akkor még szerencse, hogy együtt laktok.

Így annyira azért rossz nem lehet.

Ez nem irigység, hanem a mindennapos élet, ami kiszívja a fiatalok energiáját.

De most kell megalapozni a jövőt, ez a legfontosabb.

2018. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, teljesen igazad van. Szerintem most lehetek a kiábrándultság fázisában, hogy ebből fog állni az élet. Ennyi idősen kicsit nehéz ezt elfogadni, hogy konkrétan egy gépnek érzem magam :D

2018. jan. 13. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Off! De különben szorgalmi időszak szombatjait kivéve mikor van időd párodra.? Nehogy ő unja ezt hamarabbmeg!
2018. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!