Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külön alvás? Ti mit tettetek/t...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön alvás? Ti mit tettetek/tennétek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátommal úgy másfél hónapja jöttünk össze, viszont nagyon nehézkes az együtt alvás. Zavarja, hogy hangosan veszem alvás közben a levegőt, de nem horkolok, csak ilyen szuszogás. Ma mondta, hogy 1-2 órát aludt összesen miattam, sőt hajnalban a kanapéra is kiment a nappaliba és ott aludt inkább.


Elég kellemetlen nekem ez, de nem tudok vele mit kezdeni. Már elalvásnál kb alig merek levegőt is venni, nehogy hangos legyek, de nyilván alvás közben ezt nem tudom kontrollálni.


Nem tudom, hogy ehhez hozzá fog-e szokni vagy külön kell mindig aludnunk, de nekem ettől kicsit rossz érzésem van. Olyan jó együtt aludni és ez így elég tré most. :/ Pláne, hogy poénkodott is ma reggel, hogy "elmenekült" tőlem, de ezt nem igazán tartottam viccesnek akkor.


Mondtam neki, hogy használjon füldugót (engem is zavar a horkolás és én azzal alszom emiatt itthon), de nem tetszik neki az ötlet. Most azt találta ki, hogy várjam meg, hogy ő aludjon el hamarabb, de neki elég sok idő elaludni és ez hosszútávon nem normális dolog, pláne ha fáradt vagyok én is és korán kell kelnem.


Veletek volt hasonló? Hogy oldottátok meg?


Külön aludtatok? Ha igen, ez nem illúzióromboló?


Köszönöm a válaszokat! :)


2018. jan. 25. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Van ilyen.Inkább aludjatok külön mint a kialvatlanság miatt hagyjon el nem?Ha csak ez a gond.Gondolatod milyen lehet neki ha még saját magadat is zavarod a horkolásoddal.
2018. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

"saját magadat is zavarod a horkolásoddal."

Ezt hol írta a kérdező? Szövegértés egyes!


Ha nem tud kompromisszumot kötni, hogy aludjon füldugóval, akkor marad a különalvás, de hosszútávon nem lesz jó a kapcsolatotoknak.

2018. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Én megszoktam. Meg kellett szoknom. Az elején furi volt, de pár hónap, és ennyi.
2018. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem tud esetleg orvos segíteni a hangos szuszogáson? Lehet van valami légúti problémád, amiről nem tudsz.


Nálunk nincs ilyen probléma szerencsére :)

Én nem tudnék külön aludni :/

2018. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás, füldugó vagy orvosi segítség (akár). Amíg mindketten készek vagytok a kompromisszumokra és arra törekedtek, hogy működjö, működni fog.
2018. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Nincs orrpolipod? Komolyan kérdezem. Menj el fül-orr-gégészhez, hátha tud segíteni rajtad. Amúgy még mindig jobb külön helyiségben aludni, mint szétmenni ilyesmi miatt, ha amúgy jól működik a kapcsolat. Én rühellnék füldugóval aludni, idegentest érzés a fülemben, brrrr....F
2018. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Párommal két éve vagyunk együtt, nyaranta 3 hónapot együtt laktunk munka miatt valamelyikünk családjánál, most nyáron tervezünk összeköltözni. Ha egy kicsit is megfázik, iszonyat hangosan horkol, a tüdőm beleremeg, főleg hogy bújni meg imád. Bosszankodok rajta biztos vagy 20 percet de ha elég fáradt vagyok, sikerül úgyis elaludni, aztán meg úgy szörcsög ahogy akar.

Viszont valami nem oke a veséjével, nem iszik kiemelten sokat, de éjszaka ha kicsit is ki van takarva vagy valami képes 6x kimenni wc-re, ami úgy néz ki hogy kimászik felcsapja a villanyt, pisil, lecsapja az ülőkét, a villanyt és visszazuhan az ágyba mert szerintem ilyenkor csak annyira van ébren hogy éppen mellé ne pisiljen. Ha érzi hogy ilyen este lesz, magától ment mindig a nappaliba a kis takarójával, hogy ha már ő nem alszik, legalább engem hagyjon, mert én meg kajakra bekattanok ha 2-3 napig rosszul alszok. Szóval van néha külön alvás mégis, amiért hálás vagyok neki, és sajátnak is másfél szobás lakást nézünk majd, hogy ha ilyen van, tudjunk külön aludni. Sőt, lehet én is igénybe veszem a külön kanapét majd, mert ha meg vagyok fázva, és tele az orrom, annyit forgok, hogy generátort kéne rám kötni, ráadásul nem az a szép nőies forgás, hanem feldobom magam kicsit a levegőbe, levegőben fordulok és huppanok le :D


Ettől még imádjuk egymást és közösen tervezünk megöregedni, viszont azt hiszem, a kapcsolat elején én sem lelkesedtem volna a külön alvásért. Hajrá!:)

2018. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Nem, nem én horkolok, hanem az öcsém horkol, de áthallani hozzám és azért használok füldugót.

Megnézetem azért fül-orr-gégésszel az orrom, habár eddig senkit se zavart ez. Több barátnőmet is kérdeztem, akikkel már aludtam egy ágyban és mondták, hogy ők semmit se hallottak.

2018. jan. 25. 14:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én exem horkolt, mégis tudtam füldugót használni már a kapcsolatunk elejétől. 5 évig voltunk együtt, és sose okozott ekkora problémát, pedig néha még a füldugón keresztül is hallottam a horkolását.
2018. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet szokni, szóval kicsit szedje már össze magát. Faluhelyen a szülőknél a templom mellett van a ház, hajnali 5-kor kőkegyetlenül konganak a harangok.


Én is megzsoktam, hogy párom pl horkol, illetve ő tovább fent van mint én, olyankor játsik a gépen és hang/fény mellett elalszok már simán )régen nem volt rám jellemző).


Tömören: ne hisztizzen, majd megszokja. :)

2018. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!