Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet egy erősen vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy erősen vallásos és egy vallását nem gyakorló pár kapcsolata?

Figyelt kérdés

Kapcsolatunk párom (férfi) erős katolikus hitű. Én (nő) keresztény vagyok, de nem kaptam vallásos neveltetést, nem vagyok hívő.

Felnőttek vagyunk, én nem érzek erős belső késztetést a vallás gyakorlására, úgy gondolom, hogy ebben a gyermekkori neveltetés elég meghatározó.

Viszont látom őt ez nagyon zavarja.

Van olyan, aki középkorúként kezdte el gyakorolni a vallását?



2018. febr. 7. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Igen, van számos ember, aki felnőttként kezdi el, vagy újrakezdi.

A párkapcsolatban azért nehéz, mert egyikőtök életének alapja a másikkal nem közös... Akkor miben közösködünk?


Ha van kérdésed, Írj!

2018. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha mind a ketten elfogadjátok a másikat úgy ahogy van és nem akarjátok megváltoztatni.

Ellenkező esetben egy konfliktus forrás lesz és nem fog működni.

2018. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölcsönösen el tudjátok fogadni egymást és tiszteletben tartani a másik nézeteit, értékrendjét, kompromisszumot kötni akkor működhet.

Ha nincs tolerancia és tisztelet, megpróbáljátok a másikat megváltoztatno, akkor idővel egyre sűrübb és élesebb konfliktusok forrása lesz.

2018. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod elfogadja azt,hogy Te nem gyakorlod a vallást, nem várja el,hogy járj templomba/gyülekezetbe, imádkozz,olvass Bibliát, akkor nincs ezzel gond.


Ha Rád akarja kényszeríteni, amit nagyon nem értek meg, akkor már nagyobb baj van.



Vannak gyerekeitek? Tőlük mit vár el a férjed?

2018. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincsenek gyerekeink.

Ő mint emlitettem ERŐS katolikus hitű és mint ahogy az első válaszoló írta, az élete egyik alapköve.

Nem mondom, hogy napi téma, de tegnapi beszélgetésünk és korábbi megjegyzései alapján úgy látom, hogy zavarja ez a dolog (tehát nem fogadja el, hogy nem vagyok hívő).

2018. febr. 7. 10:41
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Akkor nem is fogja elfogadni.

Távlati célja az, hogy te is legyél erős hívő.

A gyerekek meg feltétlenül.

2018. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp megér egy komoly beszélgetést ez köztetek.


Én tudom magamról hogy elég elfogadó vagyok, megismertem egy vallásos lányt. Én magamról annyit hogy nem hiszek semmilyen vallásban. Nem tudom képes lennék e elfogadni ezt a mindennapokban, nen tudom nála miben nyilvánul meg mindez. De ha ő elfogadná hogy én sosem leszek vallásos, valószínűleg én is elfogadnám hogy ő az.

2018. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha hajlandó vagy teljes mértékben alávetni magad a keresztényégnek és a gyerekeket is abban nevelni, igen.


Amúgy nem.


Engem exem CSALÁDJA utált ki, mert nem járok templomba, nem érdekel a vallás sem a templomi esküvő. Én milyen kis romlott nő vagyok :D

Aztán mikor már ex is kezdte mondogatni hogy azért menjünk templomba, stb, akkor ki is raktam a szűrét.

2018. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy vallásos, az egy dolog, de ha hívő se, akkor nemigen lesz ebből semmi. Mondjuk a legegyszerűbb dologról is igencsak másként gondolkodtok - mondjuk egy csillagos nyári égbolt.

Én azután tértem vissza a (alsókategóriás) templomlátogató világba, hogy meglett az első gyerek.

Sohasem bánom meg, ha elmegyek, de nincs ilyen rituális kényszer hozzá.

2018. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez így nem lesz tartós kapcsolat. Legfeljebb akkor, ha egy árva szóval sem fogod majd a leendő gyerekeidet befolyásolni afelé, hogy ők se legyenek vallásosak. De ez a kapcsolat kudarcra van ítélve, akárcsak a különböző politikai felfogású párok kapcsolata.
2018. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!