Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak magammal ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak magammal ha "túl jószívű" vagyok és ezt kihasználják?

Figyelt kérdés
A külsőm, felépítésem miatt lehet senki sem nézné ki belőlem, hogy így “kenyérre lehet kenni”, pedig ez van. Nem vagyok hülye látom, hogy rossz amit csinálok de ennyi, változtatni nem tudom, hogyan tudnék. Az élet más területein nem, de párkapcsolatban ilyen vagyok. A mostani párom is kihasználja ezt, leginkább érzelmi zsarolással eleinte apróbb de már egyre nagyobb mértékben. Egyébként is szoktam arra figyelni, nehogy megbántsam az illetőt akit szeretek, míg ő rajtam vezeti le a problémáit, hiába beszélek vele nem változnak a dolgok. Ha a szakításon gondolkodok is azért érzem rosszul magam, hogy vele majd mi lesz? Hogy fog boldogulni, lehet nem talál majd egy rendes pasit soha többé. Tudom, hogy ez nem helyes gondolkodás, de nem akarok rosszat neki, viszont sajnos úgy látom nem változik hiába beszéltem már vele sokszor, így hamarosan úgyis képbe kerül a szakítás. De félek ha újra találok valakit akkor megint ez lesz, mert ezekszerint velem van a baj, de érzéketlen nem tudnék lenni vagy bántani a másikat. Vagy csak eddig folyton beletrafáltam volna a nem hozzám illőbe?
2018. febr. 12. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, beletrafáltál. Nem normális, és nem általános, csak sajnos gyakori, hogy a nő rajtad vezeti le az idegrendszerét. Nem kell ezt eltűrni. Tényleg keress olyat, aki nem ilyen. Hidd el, hogy vannak NORMÁLIS lányok, akiknek nincs zemélyiség zavaruk, egészséges a lelkük, és tudnak viselkedni.

Bár ezt néha a kor hozza magával. Ne add fel a reményt. 25 után már több eséllyel találsz kiegyensúlyozott hölgyet, és légy résen, néha már az ismerkedésnél kijön a durci, érzelmi manipulálás. De a saját határaidat neked kell kialakítanod. Azokért nem a csajszi, hanem csakis te vagy a felelős.

Lehetsz rendes, amíg ő is az, de ha elkezdi a nem emberhez méltó, tiszteletlen kommunikációt, akkor ott abban a pillanatban szólítsd fel, hogy ezt fejezze be, vagy te távozol a helyszínről.

És tartsd is be!

Nem az alapvető rendesség a baj, hanem az, hogy eltűröd, hogy becstelenül bánjanak veled. Ez az, amit nem vagy köteles eltűrni. Ha többszöri szólásra sem érti meg, hogy hogy kellene viselkedni egy normális párkapcsolatban, ahol a felek egy csapatban játszanak, nem egymás ellenfelei, akkor igenis nem egymást keresitek.

Akkor tovább kell menni, míg találsz megfelelőt.

2018. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is túl jószívű vagyok, és ezzel nem tudsz mit csinálni. Ez veled együtt jár. Szerintem még nem találtad meg a hozzád illő lányt, aki ezt nem használja ki, hanem hálás érte.

Én úgy gondolom, hogy ezen nem lehet változtatni, én sem tudnék magammal szembe menni, hogy ne legyek ilyen. :)

2018. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne változz meg. Nem a jószívűnek kell rossz szívűvé válnia, hanem fordítva.

Jól is néznénk ki ha a rosszhoz kéne hasonlatossá válnunk... :D

Nem benned van a hiba. A többiek hibáiért pedig nem te felelsz.

2018. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Túl jószívű? Szerintem csak szeretsz mártírkodni, úgy kontrollálod a kapcsolatot, hogy te vagy a "jó" partner, akit ugye ki kell érdemelni, de te annyira jó vagy, hogy még a hálátlanságot is elnézed a nőnek...

Érdemes megfigyelni, hogy beszélsz a mostani párodról. Nem szereted. Nem tiszteled. Azon aggódsz, hogy találna-e egy rendes pasit...miért is? Ennyit se nézel ki belőle?

Nem érzéketlennek kell lenni, hanem normálisnak és határozottnak. Ne legyél lábtörlő, mert azt nem lehet tisztelni, és ettől nem vagy jószívű.

2018. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!