Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban van, ahol működik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban van, ahol működik a házimunka megosztás, meg a közös kassza?

Figyelt kérdés
Lehet, én mozgok rossz körökben, de a környezetemben (család, ismerősök, korábbi tapasztalatok) csak olyannal találkoztam, hogy a háztartás a nő feladata teljesen, illetve dolgozzon is 8 órában, és teljes mértékben külön kassza.
2018. febr. 13. 16:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a házimunka fele-fele, a kassza meg részben közös, de marad egy kis saját külön pénzünk is. (Mindketten 8 órában dolgozunk)

A környezetemben a házimunkát én is így látom, mindenhol a nő csinálja. Külön kasszás együttélős kapcsolatot viszont még nem igazán láttam közelről..

2018. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Pont az van, amit írsz. Nálunk is házimunka nőé, plusz a pénzkeresés ugyanolyan arányban, és külön kassza. Nem így képzeltem ezt régen... megszokok vagy megszökök
2018. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
A párom szülei nálam az etalon házaspár, a férfi is ugyanúgy kimegy magától a konyhába főzni, az otthoni dolgokat együtt végzik. A bankszámlájuk külön van, de mindent közösen fizetnek. Remélem a barátom is elhozza otthonról ezt a felfogást :)
2018. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Az én ismerőseim körében, ahol mindkét fél dolgozik, ott mindkét fél ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából. Legtöbben köztük közös kasszán vannak, nekünk ugyan kényelmesebb a félig közös kassza (kiadások felezve, ezen felül külön pénzügyek), de a házimunkát ugyanúgy megosztjuk. Mondjuk én nem is vagyok az a típus, akin páros lábbal át lehet gázolni, nem lennék olyan emberrel, akinek ez nem természetes felállás.
2018. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk az volt, hogy apám dolgozott munkahelyen, anyám otthon, anyám költött napi szinten a közösből, apám munkaeszközöket vett néha, felújított, kocsit vagy nyaralást finanszírozott. Amiben még egyeztetni kellett, abban mindig egyeztettek és boldogok voltak így.

31/f

2018. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk működik mindkettő.

A házimunka megosztás is teljesen természetes a férjemmel. Pedig családi házban lakunk, kint eleve mindent csak ő csinál (kertészkedés, terep rendben tartása). Emellett bent is bármit megcsinál, szólni sem kell neki érte. Felmos, porszívóz, bevásárol, fürdőszobát kitakarítja. Amihez ragaszkodom, hogy én csinálom, az a főzés és a mosógépbe pakolás,teregetés, vasalás.

Nekem mondják, hogy szerencsém van, de az az érdekes, hogy én otthon is ezt láttam. Apukám ugyanilyen volt, nekem az lenne furcsa, ha a férjem nem lenne ilyen.

Lányom 22 éves, két éve élnek együtt, és náluk is így működik, vőlegényével meg van osztva a házimunka, és ez teljesen természetes mindkettőjüknek.

De az tény, hogy erre sok ismerősöm rácsodálkozik, tehát valószínűleg nem ez az alap.

2018. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mukodik, az osszes baratommal (2) akivel egyutt eltem, mukodott. Nem igazan koltoznek ossze olyannal, akirol nem tudom, hogyan viszonyul ezekhez a dolgokhoz, gondolom ez a titok.
2018. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%
igen nálunk is így van
2018. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy ha már együtt élünk a párommal, ott is az lesz, hogy a házimunka "csajos" része csak rá hárul, ahogy az eddigi kapcsolataiban is. Nem azért, mert én ezeket ne végéném el, mert amúgy megtesteszem, csak azt láttam, hogy a nőnek mindig saját elképzelése van, hogyan kell a dolgokat megcsinálni és képes vitázni/utánam dolgozni, ha nem úgy csinálok valamit, ahogy elképzelte. Volt olyan barátnőm, aki utánam nekiállt port törölni, mert az én kezembe az óra járásával megegyezően járt a rongy, de szerinte fordítva kellett volna, ezért letolta újra a már tiszta polcot. A másik nálam, hogy a követ/parkettát én felsöpröm, azután pedig felmosok, de a csaj utána felporszívózni, mert azt úgy kell. Szerintem meg minden megfelelő, ha a végeredmény megfelelő, de akkor csinálja az, akinek csak a saját munkája megfelelő. És nem, nem fogok változtatni azon, ami már megszokott és nekem a leghatékonyabb, hogy aztán tovább szöszmötöljek az adott feladattal, mint amúgy szoktam. De szerintem ezért is passzolja nagyon sok férfi a házimunkát a nőnek.

31/f

2018. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Előző, mondasz valamit:)

Mondjuk nekem amikor a férjem mérnöki precízséggel kitakarítja (kinyalja) a fürdőszobát, egy szavam nincs:)

2018. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!