Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy balek vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy balek vagyok?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok,a feleségem 23. 5 éve vagyunk együtt,ebből 2 éve házasok. 3 éve együtt lakunk a nagyszüleim által örökölt házban. A feleségem addig addig mondogatta,hogy irassuk a mi nevünkre a házat amíg belementem.(a nagymamám még él csak nem ott hanem a nagybátyáméknál). Úgy csináltuk,hogy felét a feleségem nevére irattuk(mintha megvásárolta volna 6 millió ftért a nagymamámtól)a másik felét az én nevemre irattuk,mivel eszem ágába se lenne elválni vagy ilyesmi,bíztam benne. Rengeteget dolgoztam ebbe az időbe autószerelő vagyok és jól jön a pénz maradtam minden nap este minimum 6-ig de valamikor 8ig. Kissé eltávolodtunk a feleségemmel ez miatt,de mondjuk ő se erőltette magát volt amikoraludt mire hazaértem. Egy fél éve bejelentette,hogy el akar válni mert összejött valakivel. Azzal indokolta,hogy nem vagyok romantikus alkat,unalmas vagyok... Én nagyon megilyedtem és megigértem,hogy megváltozom csak ne hagyjon ott. Végül együtt maradtunk,talán kissé javult a helyzet(kevesebbet dolgozom,többet eljárunk ide oda),de bennem van a tüske,hogy már ott akart úgy hagyni hogy már megvolt neki a másik. Nemtudom,hogy ebből lehet e még egészséges őszinte kapcsolat,mert családot is szeretnék alapítani.
2018. febr. 14. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem... azért balek vagy, mert a feleséged nevére írattad a ház felét. Az a ház csak és kizárólag a TE tulajdonod lenne majd egyszer a jövőben, ha a nagymamád (és a szüleid) meghalnak, a te örökséged lenne. Ez különvagyon még házasság esetén is. Most viszont a bíróság neki ítélné a felét (ha csak le nem mond a részéről önként, bár nem tudom hogy ilyet lehet-e csinálni).


Egyébként azért nem tartalak baleknak, mert próbálod megmenteni a házasságod. Érthető, hogy tüske maradt benned, hiszen kvázi megcsalt a feleséged, ahelyett, hogy szólt volna, hogy baja van (vagy jelezte, csak te nem változtattál semmin? erről nem írtál). Mindenképpen javasolnék egy nagy beszélgetést, ahol átrágtok mindent, hogy mi ment félre, melyikőtöknek miben kell változtatni - mert a feleségednek is kellene tennie a házasságért.


Szerintem még lehet normál kapcsolat, de csak ha mindketten sok energiát fektettek a helyrehozatalában.


Azt pedig neked kell tudni, hogy meg tudod-e bocsátani a magcsalást.

2018. febr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sajnos. Mar ott kellett volna dobni a not, amikor a hazat igazabol ok nelkul magara is akarta irattatni.
2018. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Balek vagy, igen. Főleg, ha gyereket is vállalsz vele, mert akkor te mész a házból, aztán várhatod, hogy egyszer kifizet.

Főleg, hogy nem ajándékozással kapta a házrészt, az talán (talán!) vissza lehet perelni érdemtelenségre hivatkozva. De így annyi van, hogy várhatod, hogy a kicsi asszonykádra mikor tör rá újra, hogy romantikára vágyik. És nincs romantikusabb, mint titokban dugni valakivel a kocsijában az erdő szélén...

Akkor bukod a fél házat. Ha gyerek is lesz, akkor a fél házat és a gyerektartást.

A tüske örökre benned fog maradni. Csak idő kérdése, hogy mikor váltok. A házat visszaíratni nem tudod. Úgyhogy így jártál.

2018. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Keress fel egy ügyvédet! Hátha tud valami okosat, hogy hogy lehet legalább azt elismertetni vele, hogy a 6 milliós vételárral még mindig tartozik a nagyinak. Ezt akkor polgári peres úton tudod követelni. De ha nem írja alá, akkor így jártál.

Esetleg arra rávenni, hogy annak jeleként, hogy szeret, és dolgozik a házasság javításán, ajándékozza neked a részét. Elvégre nem tett bele semmit. Bizonyítsa be, hogy nem csak a pénz miatt van veled, és hogy nem akar válni. Elvégre csak válás esetén fontos, hogy kinek a nevén van. Ha ragaszkodik a részéhez, akkor bizony csak kivár, de be fogja adni a válást.

2018. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Aztmondta nem kellene neki a házrész. De szerintem addigra a szülei vagy új bakja más belátásra bírta volna.
2018. febr. 14. 09:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5#

Nem kellene neki? Remek! Akkor bizonyítsa be, és ajándékozza neked. Elvégre a tiéd lett volna, ha nem vagy ilyen buta. Ő meg nem akar válni.

Addig üsd a vasat, amíg meleg!

2018. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is, ha nem kellene neki, akkor írassátok vissza a Te nevedre az egészet.
2018. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A házat írasd a nevedre.
2018. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kell neki a házrész, akkor irassátok a te nevedre azt is! Akkor bizonyítsa be! Aztán majd meglátod, hogy ő is tesz-e valamit a kapcsolatért vagy csak te erőlködsz...
2018. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Balek voltál, de még idejében észbe kaptál. Szóval ne foglalkozz vele, hogy mi vagy. Megeshet bárkivel sajnos...


szerintem kérdezz meg egy ügyvédet erről a helyzetről. A lényeg, hogy a házhoz ne legyen köze a feleségnek...bár nem tudom, milyen lehetőségeid vannak, mert nem vagyok polgárjogi szaki.


De az, hogy így viselkedett, nem számíthatsz túl sok jóra :(. De vannak még csodák, lehet, megbánta.


Mi lehetett a feleség motivációja a ház átírásakor?

2018. febr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!