Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Halogatja a lánykérést a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Halogatja a lánykérést a párom. Meddig várjak?

Figyelt kérdés
Mindketten 33 évesek vagyunk, négy éve együtt járunk, ebből másfél éve együtt is élünk. Alapvetően jól megvagyunk. Részemről szerelem volt első látásra :), ő visszafogottabb típus, de tudom, hogy szeret :) Több, mint egy éve felmerült köztünk a házasság témája (közös jövőbeli dolgok már korábban is), de csak finoman célozgatva, semmi direkt dolog. Azt mindenesetre tudom, mert tisztáztuk, hogy mindketten házasságpártiak vagyunk és szeretnénk gyerekeket. Egyszer említette, hogy a "klasszikus sorrend" híve, ami az előbbieket illeti. Viszont azóta sem kérte meg a kezem, pedig tudja, hogy már vágyom egy babára és engem a biológiai óra is sürget. Mintha tartana valamitől, én pedig sem rákérdezni, sem erőltetni nem szeretném. Pár hónapja, ősszel egy csúnyább összeveszésünk során említette, hogy pedig már majdnem vett nekem gyűrűt..karácsonykor rákérdezett, hogy vártam-e a gyűrűt; én mondtam, hogy kicsit, erre csak azt felelte, hogy ünnepekkor nem kérné meg a kezem, mert az sablonos. Pár héttel később beszámolt arról, hogy már túlzottan érzi a nyomást, és így már nem jó, mert olyan, mintha nem is ő akarná. Mivel már nem győztem várakozni, bedobtam, hogy idén ősztől próbálkozhatnánk a babával. Gond nélkül beleegyezett. Titkon azt remélem/reméltem, hogy még év elején megkéri a kezem és őszig az esküvő is beleférhet, utána pedig a baba-projekt. Azóta sem történt meg, én pedig egyre elkeseredettebb vagyok, persze igyekszem nem mutatni. Mindig is házasként szerettem volna gyereket szülni. Az, hogy egy férfi feleségül vesz, számomra egy fontos gesztus, azt jelzi felvállal, felelősséggel van irántam; ha ez nincs meg, kicsit olyan, mintha a "vak világba" szülnék egy gyereket. Közben pedig tudom, hogy szeretem őt és nem akarom emiatt elveszíteni, illetve a gyerekvállalás szempontjából már tényleg nincs sok időm..Ti mit tennétek? :)

2018. febr. 15. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
73%
33 évesen, 4 éve együtt és azóta sincs semmi? Ezt lesheted már... Persze neki kényelmes hitegetnie téged, hiszen akkor vele maradsz.
2018. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
71%

Miért leshetné? Sok párt láttam pályafutásom során, akik 5-10 év után házasodtak össze. :)

Persze mindenki a saját tapasztalatára építhet csak. No most akkor ezt kibővítettem az enyémmel is. ;)

2018. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%

30 környékén, 4 (vagyis akkor még 3) év kapcsolat után miért csak "finoman célozgatva" tudtok ilyesmikről beszélni?

Üljetek le mikor van időtök nyugiban beszélgetni, és tisztázzátok le végre, beszéljétek át, igenis direkt módon.

Szerintem elég "gáz", hogy 33 évesen, több éves kapcsolatban ennyire nem bírtok kommunikálni, és nem mertek őszinték lenni egymással.... Biztosak vagytok benne, hogy így szeretnétek gyereket?

2018. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:

3-as!:)

Azért csak célozgatás, mert addig még nem kéri meg a kezem, nem szeretnék a házasságunkról konkrétan beszélni. Úgy gondolom, ez tényleg a férfi dolga, és erőltetni nem szabad, mert később visszaüthet. Ő az a fajta férfi, akit ha kényszerítenek, azért sem csinálja.. Ezt a témát pedig vagy célozgatva hozod fel, vagy teljesen konkrétan, ez utóbbit pedig már erőltetésnek érezném.. de lehet, h igazad van, és lassan kezembe kellene venni a gyeplőt..:)

2018. febr. 15. 16:25
 5/74 anonim ***** válasza:
93%

Nem érdekli, hogy neked fontos az, hogy házasságban szülj.Ha most feladod ezt miatta, akkor gyerek után nem fog már elvenni.Mennyi ilyet olvasni itt is és ismeretségi körömben is volt pár ilyen eset.

Szerintem valamit csinálj, mert neked megy az időd, tényleg nem lesz baba, csak húzza az idődet.Beszélj vele vagy szülj neki vagy valami, ahogy jónak látod.

2018. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:

5-ös:)

Lehet, h konkrétabban a tudtára kellene adnom, h házason szülni fontos nekem.. talán ő ezt nem érzi. csak az a fura, hogy ő is a "házasság után gyerek" sorrend híve.. Ezért gyanus nekem a dolog :( Viszont olyan azért előfordul h gyerekek után házasodnak (voltam is egy ilyen lagziban:) )

2018. febr. 15. 16:31
 7/74 anonim ***** válasza:
43%

"Úgy gondolom, ez tényleg a férfi dolga"


Még jó, hogy te is megmondod, mi a férfi dolga... ez fordítva szexizmus, de ebben az irányban nem az?

2018. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen értelemben szerintem nem tekinthető negatívnak ez a fajta "férfi dolog". :) Hogy lehet ezt negatívan értelmezni? :O
2018. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

7-es! :)

ezzel arra céloztam, hogy jobb, ha a férfi teszi meg és nem hiába van ez így évszázadok óta... Tudom, hogy ma már előfordul, hogy egy nő kéri meg a férfi kezét, és létezhet olyan férfi, akit ez nem zavar, de legtöbbjük szerintem kifutna a világból..

2018. febr. 15. 16:38
 10/74 anonim ***** válasza:
81%
Ébresztő Csipkerózsika! A tündérmesében a hős lovag dolga megkérni a nő kezét. A valóságban a házasság a felek KÖZÖS AKARATA. Célozgatva, reménykedve sehova sem juttok. Üljetek le és beszéljétek meg, ki mit szeretne.
2018. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!