Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti sem adnátok pénzt a dolgozó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti sem adnátok pénzt a dolgozó párotoknak?

Figyelt kérdés

Amikor közös megegyezéssel egyetemre mentem (eddig dolgoztam), a párom felajánlotta, hogy ne dolgozzak mellette, kijövünk az ő fizetéséből is, de nem akartam, hogy zsebpénzt adjon, hisz felnőtt nő vagyok.

Viszont most így az első félév végére eléggé azt érzem, hogy elfáradtam, főleg így túl a vizsgaidőszakon (egy vizsgám lesz még 2 hét múlva).

Diákmunkán vagyok, kicsit beadok otthon (havi kétszer kifizetem a bevásárlást), a többiből a tankönyveimet, bérletemet, napközbeni étkezést és egyéb kiadásokat fizetem.

Pár havonta tudok venni egy-egy ruhát, de van, hogy nem is veszek, mert inkább félreteszem azt a kis pénzt.

Amikor tegnap felhoztam a páromnak, kisegíthetne azzal, hogy néha ad egy kis pénzt, azt mondta, én hoztam egy döntést szeptemberben, hogy nem akarom magam eltartatni, mert én ilyen kis önérzetes vagyok, akkor tartsam magam ahhoz, ameddig el nem végzem az egyetemet. Pénzt csak akkor adna, ha nem dolgoznék, de akkor is csak annyit, amennyim most van, tanuljam meg, hogy az életben mindenért meg kell dolgozni, neki sem hullott az ölébe sem a diploma, sem a szakmai tapasztalat, sem a fizetése.

Anyukám felajánlotta, hogy segítene, ha nagyon megszorulnék, de nem akarom elfogadni, elvégre külön élek, ne a szüleim nélkülözzenek miattam.

Ha végzek, nem lesz akkora szakadék a fizetéseink közt, de addig még 3 év minimum.


Szerinte nem akar nekem rosszat, csak tartsam magam ahhoz, amit mondok, nem fogja az életben mindig fogni valaki a kezem, hoztam egy döntést, nincs visszatáncolás.


2018. febr. 27. 09:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Sok a korküülönbség köztünk, közel 10 év.
2018. febr. 27. 09:34
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
A párod egy idióta. Olyan nehéz lenne egy kis pénzt adnia? Nem milliókról van szó....
2018. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem így is örülj, hogy egyáltalán eltart.
2018. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Most is ő tart el. Mi a problémád? Nem te vagy az első és nem is az utolsó, aki tanulás mellett dolgozik. Túl fogod élni.
2018. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igaza van. Ha nem dolgoznál, akkor is, ha jól értem, csak a nagyon muszáj kiadásaidat állná ő (kaja, könyvek, bérlet...stb). A diákélet ilyen, szegényes, sok lemondással jár. Igazából már az is hatalmas előny, hogy fenn tudtok tartani egy normál életszínvonalat úgy, hogy te csak diákmunkázol. Erre sokaknak nincs lehetősége, mert kell mind a két fél teljes állásos fizetése, hogy megéljenek.
2018. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Én, ha csak dugó pajti, így állnék a dologhoz, viszont ha tényleg a párom, egy ilyen kijelentést tennék, felköpnék és alá állnék.
2018. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
hát jo nagy bunkó... mondd neki, hogy ok,sajnos el kell menjél erotukus masszázst vállalni, nem tudod fent tartani magadat, kivancsi vagyok mit szólna 😆
2018. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy hangzik, mintha az apád vagy egy tanárod leckéztetne. Én nem így állok hozzá a páromhoz, nem oktatnám így, sokkal empatikusabb lennék és kisegíteném anyagilag.

Ez nekem egyértelmű alá- és fölérendeltségi viszonyt mutat, ami szerintem egészségtelen.

2018. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

és ezt még legalább három évig tűröd????

ez nem kapcsolat, csak együttéltek.

2018. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem azért lépnék le ettől a csávótól, mert nem ad pénzt, hanem azért, mert a leírásodat olvasva még én is megalázva érzem magam. Ha az apám beszél velem ilyen kioktató hangnemben, azt még elfogadom, mert ő az apám, neki "ez a dolga", de a párom ne nézzen már úgy rám, mintha a lánya lennék, még akkor sem, ha 10 évvel idősebb... Egy normális kapcsolatban partnernek tekinti egymást a két fél és segítenek egymásnak, ha valamelyikük olyan helyzetbe kerül, nem a magasból ereszkednek le a másikhoz, hogy "látod kislányom, én megmondtam, majd most megtanulod a leckét"...
2018. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!