Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feltétlen szükséges a szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feltétlen szükséges a szerelem egy kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Olyan felnőttek(!) válaszára lennék kíváncsi, akik már túl vannak több kapcsolaton, ezáltal sok tapasztalatuk van.

Párommal lassan negyven évesek leszünk, egy éve vagyunk együtt. A hátunk mögött jó sok csalódás és negatív tapasztalattal. Nagyon szeretjük egymást, de egyikőnk sem érzi azt a mindent elsöprő szerelmet, sőt, talán mondhatom, hogy a párom nem is szerelmes belém, hisz a kapcsolatunk elején bevallotta. Hogy azóta változott-e valami, azt nem tudom, de tény, hogy nagyon sok dologban teljesen másként bánik velem. Sokkal odaadóbb, figyelmesebb, nem túlzás, hogy a tenyerén hord minden tekintetben. Érzelmileg is nagyon sokat kapok tőle, nagyon bújós-szeretgetős. Néha mégis elfog a félelem, hog y ez talán nem elég a hosszútávú tervekhez, amiket szövögetünk. Állítása szerint mindent megkap tőlem, amire vágyik egy kapcsolatban és alaptalan a félelmem.

Bármennyire igyekszem a kedvében járni, úgy érzem, a szerelem érzését nem tudom neki megadni, nem tudom benne fellobbantani és ez folyton frusztrál, emiatt nem tudok annyira hinni kettőnkben, illetve a jövőnkben, mint a párom.

Nagyon harmonikus a kapcsolatunk és imádunk együtt lenni.

Van valaki hasonló helyzetben? Működőképes lehet ez így hosszútávon?


37/N



2018. márc. 22. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

"Nagyon harmonikus a kapcsolatunk és imádunk együtt lenni."


Mi kell még?

2018. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Mindenkinek más az igénye. Szerintem :) Valakinek kell a "pillangó a hasban" és a "rózsaszín köd" érzés, de valaki egyáltalán nem igényli. Ha ti ettől függetlenül is szerettek együtt lenni, akkor szerintem ez nem lényeges :) "Imádunk együtt lenni" - Mi kell még? :)
2018. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Tapasztalat: teljesen rendben van ez, ha nincs semelyikőtökben hiányérzet, jó a kommunikáció, a bizalom rendben, és a testi örömök is...én hasonlóan vagyok, de a páromat semmi pénzért el nem cserélném... főleg így 45 évesen.
2018. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Egy sokat tapasztalt, több csalódáson átesett ember nagyon nehezen lesz szerelmes, mert a csalódások által szerzett sebek, rossz tapasztalatok miatt ez háttérbe szorul. Sokkal inkább figyel az őszinteségre, a kiszámíthatóságra, a kölcsönös tiszteletre.

Egy tini gyakran szerelemnek hívja az egyoldalú rajongást is, miközben a kiszemeltje szinte semmit sem rak bele a kapcsolatba, már az is elég neki ha a közelében lehet a kiszemeltnek. Egy 40+ férfi pontosan tudja mire van szüksége(jó esetben), nem kertel,nem színészkedik, sokkal többet számít a kettesben töltött idő minőségi eltöltése mint egy fellángolás.

Ha a partnered azt mondja, hogy ő mindent megkap tőled és ez így neki jó, akkor arra figyelj, hogy ez állandó legyen és csak mértékkel változtass. Szerintem működőképes lehet, mert nem a pill örömszerzés miatt van veled, hanem a hozzáállásod, személyiséged vonzza.

2018. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valaki megelégszik azzal, hogy nyugalom van és van egy fix pont az életében, másnak meg kell hozzá. Ha én olyan vagyok, hogy igénylem ezt az érzést, nem terveznék olyannal, akivel nem stimmel. Együtt is éltek?
2018. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nem élünk együtt, a távolság és a munkánk miatt csak a hétvégéket és az ünnepeket töltjük együtt.
2018. márc. 22. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerelem? A szerelem a szexuális vonzalom megléte, semmi több. Nem kíván téged annyira, ergo nem szerelmes beléd. Ellőni egy két patront, azaz a biológiai szükségleteire jó vagy neki, meg barátnak stb. Én őszinte vagyok, de meghallgathatsz mézes-mázas női véleményeket is a reményről, meg ne add fel, meg változtass a dolgokon... bla-bla-bla. Én többkötetes regényt írhatnék a tapasztalataimról, elmondhatom hogy az évek alatt legalább 100 pár kapcsolati problémáját ismertem meg. 1+1=2. Tudod mivel bonyolítják meg a dolgokat? A reménnyel, azzal hogy az egyik mindig többet akar, azzal hogy az egyik fél nem mer lépni stb. Pedig a képlet mindig ugyanaz mindenkinél.
2018. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon beteges volt.

Nekem életemben nem volt ilyen kiegyensúlyozott szexuális életem, mint most. Még a legnagyobb szerelmemmel sem.

A párom csak rám néz és már látható jele van a vonzalomnak, úgyhogy ezzel most elég erősen mellélőttél.

2018. márc. 23. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!