Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt még olyan akinek viszonylag sok ideig munkanélküli volt a párja vagy most is munkanélküli? Ez okoz bármilyen konfliktust a kapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

Barátnőm november óta munkanélküli, sajnos a környékünkön nincs túl sok álláslehetőség...

Én szeretnék Budapestre menni, a cégemnek ott is van egy irodája, könnyen át tudnám magam kérni, de ő nem akar elköltözni, pedig ott 1-2 hónapon belül találna munkát.

Néha úgy érzem, hogy visszaél a helyzetével. Teljes mértékben eltartom, de azért látom rajta hogy igyekszik elsősorban önmagán spórolni, tehát nem követelődzik.


Vagy önző vagyok hogy egyáltalán felmerül bennem a gondolat, hogy ha itt nem talál munkát akkor menjünk Pestre?


Nem akarom újabb 5 hónapig eltartani, már semmilyen támogatást nem kap, de a TB-t fizetni kell neki is, szülei szegények, tőlük nem is lenne illő pénzt kérnie...


Ti meddig tartanátok el a párotokat?

26/F és 24/L vagyunk.


2018. márc. 23. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem. Bele ne menj. Tessék neki dolgozni menni. Árufeltöltőnek, pénztárosnak bármikor elmehet Lidl-be, stb.

Ebbe ne menj bele!

2018. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mi a végzettsége. Egy érettsegivel valóban nehéz lesz munkát találni. Még diákmunkat se, ha nem tanul tovább.

Árufeltöltő... Ha látni akarod, és nem csak reggelente, akkor nem ajánlom.

2018. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Diplomája van, mellette egy OKJ bizonyítványa és papíron 2 nyelvvizsgája, de igazából egyiket sem beszéli jól, angolt megérti, de megszólalni nehezére esik :) ettől függetlenül, úgy gondolom hogy Pesten jó lehetőségei lennének neki. Rengeteg adminisztrátori állás van, ahová nem kell spec. végzettség, csak legyen valami diplomája az embernek aztán ennyi. Nettó 160-180 ezret simán megkereshet, nettó 200-at is ha kell nyelvtudás...

Tudom hogy ez Pesten nem sok pénz, de ha hozzátesszük az enyémet is, akkor albérletestől-mindenestől is jól kijönnénk.

2018. márc. 23. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Jól látod. A renyhe, lusta életmódot nem kell kiszolgálni.

Buzdítsd, bárotorísd, invitáld, adj neki mindenben segítséget, s ha nem használ, és látod, hogy nem AKAR dolgozni, akkor egy hónap múlva adj neki ultimátumot, hogy vagy munkába áll a hónap végére, vagy sajnos el kell küldened.

Ez összesen innentől fogva még két hónap. Így is eltartod már öt hónapja. Ez neked nem feladatod. Nem is vagy a férje, de még egy férjnek sem dolga egy ilyen életvitel finanszírozása.


(Nő vagyok)

2018. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez így nem egy állapot, hogy eltartod őt a végtelenségig, ő pedig még csak nem is akar semmit...

Én is az x hónap intervallumot javaslom.

2018. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg ne fogadd el ezt a szituációt. Ő is fél szerintem a válzoástól, nyilván felköltözni Pestre nagy környezetváltás. De ne toleráld az ingyenélést. És ha ehhez menni kell a fővárosba, akkor menjetek.


29/N

2018. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

előbb-utóbb itt is találna munkát csak kérdés hogy mikor.

az elmúlt hónapokban talán 5 helyre küldte el az önéletrajzát, de interjúra se hívták még be, csak egyszer telefonon.

2018. márc. 23. 15:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Mikor megismerkedtem a párommal, akkor lett munkanélküli kb 1 évig az volt.

Volt munkája, mert unokatesojáéknál volt beugrós, de tudjuk az nem ugyan olyan mintha rendesen melozott volna,és akkor is feketén melozott. Viszont ÉN nem tartottam el,sosem tartanék el egy pasit sem.

Ha van eszed, ultimátumot adsz, menjen dolgozni.

2018. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"az elmúlt hónapokban talán 5 helyre küldte el az önéletrajzát"


Ez nem allaskereses.


Jo otlet valoban a koltozes.

Miert nem akar?

2018. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A szokásos dolgok. Nem akar messze lakni a szülőktők, barátoktól.
2018. márc. 23. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!