Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben házassági szerződéssel kivédhető, hogy a páromnak köze legyen a leendő lakásomhoz?

Figyelt kérdés
Párom (férfi), és a családja úgy gondolkoznak, hogy nővel közösen nem szabad lakást venni, semmilyen esélyét nem szabad megadni annak, hogy a nő a gyerekekkel lelépjen és kisemmizze. Ezért, mikor már kapcsolatban voltunk, és látták hogy komoly a dolog, de még nem éltünk együtt, a szülei vettek neki gyorsan egy lakást, ami a párom és az anyja tulajdona, az anyuka a haszonélvező. Van rajta hitel, de az is az anyja nevén van, párom csak fizeti a gyakorlatban. Én akkor szerettem volna közösen venni vele, azt a pénzt beleadva amit én kapnék a szüleimtől lakás célra. De természetesen az anyja erről hallani sem akart, azt mondta nincsenek rászorulva a pénzemre, és egy százalékot sem akarnak a papirokon látni, mert akkor már van esélyem a fiát kisemmizni. :\ Erre majdnem ráment a kapcsolatunk, hogy ilyen aljas senkinek néz a családja, és végső soron ő is. Most itt élünk a lakásban ketten, ahonnan bármikor kirakhat engem az anyósjelölt. Szüleim úgy döntöttek, ha most még úgysem kell a pénz, pár évig tovább gyűjtenek nekem lakás célra, de ezek után mindenképpen vegyek magamnak egy saját ingatlant, hogyha kiraknak, esetleg már gyerekkel, akkor ne a híd alá menjek. Viszont barátom szeretne 3 éven belül házasodni, bár nem tudom lesz e belőle valami így. A probléma azzal van, hogy még ha a házasság előtt is venném meg a lakást, akkor sem lenne védett a párom elől teljesen. Egyrészt már ide vagyok bejelentkezve, van egy közös bankszámlánk, amire mindenki annyit dob be ami a háztartásba kell, szóval a törvény előtt már valamennyire vagyonközösségben élünk évekig mire megveszem a lakást. A másik, hogy hitel lesz rajta, és házasként már az is feleződik ha jól tudom, illetve albérletbe lesz kiadva, ha nincs rá szükségem, tehát ha a hitel már nem lesz, akkor a befolyt nyereség is feleződik házasként. Ezek után, hogy ő így áll a közös életünkhöz, én is így kell hozzáálljak. Nem szeretném ha mondjuk két gyerekkel kidobna, és a bíróság neki ítélné a gyerekeket is, mert nekem nincs hová menni velük, amiatt hogy ráteszi a kezét a "menekülő lakásomra" is. Gondoltam rá, hogy ha szüleim nevén lenne az megoldana mindent, de ők azt mondták vénségükre már nem szeretnének újra ekkora felelősséget, hitelt bevállalni.
2018. ápr. 5. 16:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Ne vezessétek félre a kérdezőt. Ha hitellel veszi a házat, akkor sajna a törlesztőt közösen törlesztik, akkor is ha csak együtt laknak, és ha évekkel később szétmennek, simán perelhet a pasas a "rá eső" törlesztőnek összegéért. Pár hónapja kérdezett itt egy srác ugyanerről, vegyes válaszokat kapott, így ügyvédnél rákérdezett, és bizony hiába nem házasok, meg előtte került a tulajdonába stb, együttélés esetén jogilag közösnek számít a törlesztő fizetése. Szóval jogos a kérdező aggodalma erre az esetre.

Viszont én nem tudom kérdező hogy vagy ezzel, de ebben a kapcsolatban egyáltalán nem gondolkoznék ilyenen, hogy házasság meg gyerekek... Aki így gondolkodik a leendő házastársától, meg kuporgatja előle mindenét, annak nem való társ. Ez indorító.

Az rendben van, hogy védjük ami a miénk, de nem így, hogy szándékosan nem akar veled közös házat, mert mi van ha kisemmized majd.... Mégis hogy tudnád kisemmizni, ha közös? Max at a részt kellene kiperkálnia neked, amit te beletettél. Az meg tök jogos. Szóval abszolút nem értem mi ez a baromság nála, de kb. szemközt köpném, ha hozzám így állna a párom. Az meg eszembe se jutna, hogy folytassam vele a kapcsolatot.

Szóval kérdező nagyon gondolkodj el azon, hogy ez a férfi, ill ez a kapcsolat megéri-e, hogy további éveket rá pazaroljál.

2018. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
8%
A válások döntő többsége a férfi teljes anyagi kisemmizésével jár, úgyhogy teljesen jogos a barátod szüleinek félelme.
2018. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

#10-es, ezt a baromságot honnan szedted? Nem lesz csak az egyik félé az ami közös. Max úgy, hogy aki benne marad, kifizeti a másik tulajdonrészét. És igaz, hogy benne maradhatott a lakásban, de több millás hitelt kell törlesztenie miatta. Vagy ha egyik sem tudja kifizetni a másikat, eladják, feleznek, és boldogulnak abból amit kapnak.

De olyan nincs, hogy közös a tulajdon, de "üres kézzel" távozik.

2018. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
#13 elvileg igen. de a gyakorlatban tényleg sok hajléktalanná válás így történik valahogy. asszem olyasmi, hogy vannak gyerekek, a nő marad a lakásban a férfi kap pénzt, közben gyerektartást fizet és lakást bérel. és mondjuk egy ilyen helyzetben kirúgják. egy saját lakás egy stabilabb valami azért.
2018. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

#13 nem egy részletes cikk, de itt azt írja, hogy valahogy bíróság kizárólagos lakás használatot ad a nőnek, mert neki ítéli a gyerekeket. lehet ha kis értékű a lakás, akkor nem kell eladni és felezni? nem világos. de eleve valakinek jól kell keresni, aki ma egyedül akar lakást bérelni és gyerektartást fizetni egyszerre.

[link]

2018. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben mindenképp írnék házassági szerződést, már ezért a mocskos húzásukért is...ja, várj, nem. Én a helyedben nem mennék hozzá. De ha hozzá mész: házassági szerződés!!!!
2018. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Exem ugyanilyen volt, házasságig el se juttok majd, ne aggódj... Ilyen emberrel őszintén mondom, nem lehet közös jövőt tervezni.
2018. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkor annak a lakásnak a törlesztőjébe egy fillért sem adsz bele. Egyébként felesleges ezen gondolkozni...az ilyen suttyó családtól menekülni kell, vegyél inkább magadnak külön egy lakást! Tudod ki házasodna ezzel a szerencsétlennel...
2018. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kár erőltetni,hagy meg anyucinak a fiát.Mindig js befolyásolni fogja,mert a párod hagyja.

Kutyából nem lesz szalonna. Keress egy olyan párt aki normális és megbíztok egymásban.

2018. ápr. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Egyszerű a megoldás: szüleid vegyenek egy lakást a saját nevükre, a hitelt a saját nevükre, esetleg lehetsz te a haszonélvező. Máris a leendő férjednek semmi köze hozzá. Mondjuk amikor én házasodtam, a férjemnek volt lakása, de senkinek eszébe sem jutott, hogy mi lesz ha... Ha már most ilyen anyagiasak vagytok, szerintem nem a közös jövő vár rátok. De ezt legbelül talán Te is érzed.
2018. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!