Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki mit tenne, hogy leszedje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit tenne, hogy leszedje anyósát a fiacskájáról?

Figyelt kérdés

:)

Sziasztok. A párommal már három éve együtt vagyunk. Nem élünk együtt.

Nagyon zavar, hogy annak ellenére, hogy felnőttek vagyunk, állandóan este x órakor egyből lelép, és haza megy. 10 év van köztünk, viszont ezt nem igazán érzékeljük, mivel szinte egy hullámhosszon vagyunk mindig.

Mindketten a szüleinkkel lakunk, én nemsoká költözök, ő nem akar.

Nagyon nagyon bánt a helyzet, de mivel tisztelettel kell legyek az anyósjelölt felé, ezért vissza fogom magam, és nem dörgölöm az orra alá-mert így a fiát is elveszíthetem.

Sok ismerős, barát a szakítást tanácsolta, de ezzel nem értek egyet mert ez nem megoldás, hogy a problémák elől elfutunk.

Nem értem, miért könyebb mindenkinek a szakítás/válás opció, minthogy valamit “meg javítson”, helyre hozzon?!

Úgy érzem, nélküle nem tudnám leélni az életemet, viszont minden kapcsolatban, ahogy ebben is, vannak kisebb-nagyobb gondok.

Ha esetleg van valaki, aki már volt az “én cipőmben”, és sikeresen megoldódtak a párkapcsolati problémái, az kérem írjon privátba.

-problémák alatt értem azt, hogy az anyós nem engedi a fiát a karmai közzül, érzelmileg megfojtja, rajta csüng, a fiát sakkba tartja, érzelmileg, így az nem képes semmit se tenni-mert magatehetetlen, hisz az senki nem szereti megbántani a szüleit-

Ha erre most jönnének a “mindenki mindenre képes, ha igazán akarja”, vagy “ha igazán szeretne, megtenne érted mindent” kommentek, akkor csak annyit mondanék még, hogy akár az egészségével is fenyegetőzne(kinézem belőle) az anyuka, amit a fia el is hinne, hisz nem gondolná az anyjáról, hogy egy lelki zsaroló.

Mit tudnék tenni, hogy változzon a helyzet jó irányba?


L/22



2018. ápr. 24. 17:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Ha a párod 32 évesen semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy elköltözzön, akkor ott nem csak az anyja a hibás, hanem ő is, elég komolyan.

Mit akarsz egy ilyen férfitól? Örökbe fogadni? Másra úgysem jó, hiszen ő nem akar eljönni anyucitól.

2018. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nézzetek meg olyan filmeket amiben ez a probléma alapforrása.


Adam Sandler Vizesnyolcas

The Waterboy (1998)



Mondjuk ez vígjáték de ezen a vonalon el lehet indulni, amíg magára nem ismer.

2018. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
63%

Fogadd el, hogy szereti a szüleit és ragaszkodó típus, de remélem, hogy ez nem megy a kapcsolatotok rovására, mert addig oké a dolog.


"az anyós nem engedi a fiát a karmai közzül, érzelmileg megfojtja, rajta csüng, a fiát sakkba tartja, érzelmileg, így az nem képes semmit se tenni-mert magatehetetlen, hisz az senki nem szereti megbántani a szüleit- "

A pároddal le kell ülni megbeszélni, hogy sajnos az anyukája egy önző energiavámpír. Nem fog neked hinni, de írd össze a tapasztalataidat.

A párodnak kell megtenni azt a lépést, hogy eltávolodjon az anyjától, mert belátja, hogy az anyja csak élősködik rajta.

2018. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Mivel egyedül nevelte fel, ezzel élete végéig sakkba tartja-sokszor hányta már fel, hogy ő nevelte fel egyedül és hogy milyen nehéz volt, meg egyetemre is járatni, ezzel azt akarja elérni hogy élete végéig mellette maradjon és lesz-e minden óhaját(ahogyan most teszi)

2018. ápr. 24. 17:35
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, miért könyebb mindenkinek a szakítás/válás opció, minthogy valamit “meg javítson”, helyre hozzon?!"

Nem minden esetben a szakítás a célszerű, de egy érett felnőtt általában felfogja, hogy nem változtathat meg valakit és nem is kell ezt tennie. Ha leültél már a pároddal párszor beszélgetni és egyáltalán nem nyit a költözés és a leválás felé, akkor később sem fog igazán. Utólag pedig nem kell meglepődni, ha pl. megszületik a gyerek és lelép a pasi, mert épp neki nem tetszik, hogy éjjel sír. Anyuka szépen ellened fogja akkor is hangolni.

2018. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Sokszor beszéltünk mar esküvőről, gyerekekről és mindig pozitív volt efelé. A lanykérést mindig halasztja, az anyuka is bele-bele szól mindenbe. Ott hagyni nem fog hisz nem volt felhőtlen gyermekkora, tinédzser kora, így elrettentő neki ez az egész, az apasaggal nem lenne gond, csak hogy oda el jussunk. Az anyós mindig vágyik unokára, de az esküvőtől szerintem iszolyog, mert fél, hogy elveszíti a gyerekét, aki dolgozó felnőtt
2018. ápr. 24. 17:50
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Te itt nem rúgsz labdába. És ha nem tűnt volna fel, akkor elárulom, hogy ezen egy valaki tudna változtatni, de nem fog, mégpedig a párod. Felesleges is szaporítani a szót. Hihetetlenül naiv vagy. Figyelj, van amit nem lehet/kell megjavítani, mert úgy szar ahogy van. Na a ti kapcsolatotok pont ilyen. Nagyon cuki elképzelés, hogy próbálod megoldami és nem szakítasz mindjárt. De feltűnt, hogy hárman vagytom ebben a kapcsolatban? És itt egyedül neked van problémád? A másik két fél teljesen meg van elégedve. Így te a fejedre is állhatsz. Az a szerencséd, hogy fiatal vagy, talán még kinövöd, hogy ilyen naiv vagy. Csak rémelni tudom, hogy minél előbb, és nem pazarolod egy ilyen csávóra a fiatalságod. Csak úgy mondom, hogy soha nem az anyós a hibás, hanem aki hagyja...
2018. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

"az apasaggal nem lenne gond"

Az apaságnál is ott lesz az anyós.

2018. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
79%
Hová a tökömbe akarsz esküvőt meg gyereket, ha 32 évesen össze se akar költözni veled?? Hülyébb vagy mint hittem
2018. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelem a javítás iránti vágyadat, s a küzdőszellemet is, csak

" minden kapcsolatban, ahogy ebben is, vannak kisebb-nagyobb gondok. " - ez nem kisebb-nagyobb gond. Ez nem kapcsolat.

Te hova költözöl? Ha nem megy most veled, sohasem fog.

Én a te korodban nősültem, apám kb. zéró teljesítménnyel a háta mögött acsarkodott a feleségemre, el se jött az esküvőre, így vagy 2 évig nem is találkoztunk.

Mit tudsz tenni? magyarázd el higgadtan, kedvesen, hogy egy párkapcsolat az két személyes dolog, és, ha komolyra fordulna köztetek a dolog, akkor család is lehetnétek, gyerekkel, stb... abban ugye nincs helye annak, hogy ő meg anyukához jár aludni.

Hogy mi esz az eredménye? Szerintem szakítás, de ez ne hártáltasson, hátráltat ez a kisgyerek eléggé.

2018. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!