Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért féltékeny a párom ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért féltékeny a párom ha egy másik pasival beszélgetek?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 25. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A féltékenység önbizalomhiányból származik és abból, hogy nem bízik meg valaki a párjában.

A féltékenység mindig arról szól, aki érzi és nem a másikról.


És talán kisebbrendűségi komplexusa is lehet a párodnak az önbizalomhiányon kívül.


Talán az is lehet, hogy a tulajdonának tart téged és dührohamot kap, ha más pasival beszélgetni mersz.

2018. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Az enyém dettó ugyanez. Ha valakivel beszélek 5 percet mindenféle teóriákat gyárt. Nálunk azért van így, mert az ő állítása szerint én sokkal jobb vagyok nőben mint ő férfiban. Szerinte annyira jol nézek ki, hogy velem egy férfi csak úgy barátilag nem akar beszélni, mert szerinte mindenki akar tőlem valamit.


Nem lehet, hogy a Ti esetetekben is így érez a párod?

2018. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Az előző két válaszolóval szemben én nem így gondolom.

Ha valaki ilyen betegesen féltékeny, annak az szokott lenni az oka, hogy saját magában nem bízik. Úgy is mondhatnám, bármilyen elcsépelt is, hogy magából indul ki.


Az exemnél féltékenyebb ember a földön nincs, még a saját Anyámmal sem találkozhattam kettesben, pedig rá sem néztem más férfira. Aztán kiderült, pont ő csalt meg.

2018. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyit beszélgetsz, hány pasival, mi a viszonyod hozzájuk, milyen témákról, facebookon vagy kávé mellett, esetleg kocsmában? Ezernyi variáció lehet, amikor teljesen megalapozott a félelem. Sok lányban semmi diszkréció, illem nincs és bizony túlfeszítik a húrt. Nem sok mindent osztottál meg a helyzetetekről, így egészen pontosan 50,0% az esélye annak, hogy mégis csak a párodnak van igaza. Ha majd többet mesélsz talán újragondolom.
2018. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenkiben, akinek van parja, van feltekenyseg, feltes. Ha nem lenne, na az mar nagyobb gaz. A kerdes, hogy mennyire vagy feltekeny, miben nyilvanul meg ez?


23/L

2018. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#5


Te kevered a szezont a fazonnal. A féltékenység NEM EGYENLŐ a féltéssel!


A féltés inkább pozitív, a féltékenység negatív töltetű.


És képzeld, ott már nagyon nagy bajok vannak, ha egy kapcsolatban megjelenik a féltékenység.


Soha nem voltam féltékeny a páromra, és ő se rám. 5 éve boldogok vagyunk együtt.

2018. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1-es, te meg elbújhatnál ezzel az oravecznórás bölcsességeddel, mindenhova ezt írogatod, mert gondolom valahol olvastad és saját magadtól nem gondolsz bele, hogy ez nem ilyen egyszerű és a féltékenységnek is rengeteg árnyalata van. De persze te ebbe nem fogsz belegondolni, mert elolvastál egy idézetet valahol és most azt gondolod, hogy tiéd a világ bölcsessége, és terjeszted az igét. Minden ilyen kérdéshez beírod ezt, de valójában semmi értelmeset nem mondasz. Nem tudom, ha annyira harmonikus a kapcsolatotok, akkor minek foglalkozol ennyit a témával?

Btw én rohadtul nem azért vagyok féltékeny, mert önbizalomhiányom van. Én személyszerint magamat féltem, hogy megcsalás esetén elpazarlok egy olyan emberre több évet az életemből, úgy, hogy meg sem érdemli (ha képes volt átverni) és azt nekem már senki nem fogja visszaadni. Úgyhogy ez nem önbizalomhiány hanem egóféltés. Ennyit erről. Másnál meg lehet hogy ugyanúgy más miatt van, mivel nem fekete-fehér semmi. Valami ezzel foglalkozó könyvet is igazán elolvashatnál, mert már kezd kiakadni a bullshitméterem.

2018. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


Ha kinyitnál néha néhány pszichológiai könyvet, akkor nem ug..atnád le tudatlanul a válaszomat. Sokat tanulhatnál pszichológiai és önismereti témájú könyvekből, amiket pl. Dr. Almási Kitti, Dr. Csernus Imre, Bagdy Emőke, Bagdi Bella, Kurt Tepperwein...stb írtak.


És nem Oravecz Nórára kell először gondolni, mikor egy számodra haszontalan mondatot olvasol.

2018. ápr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!