Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elmérgesedett a viszonyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmérgesedett a viszonyunk ingatlanvásárlás miatt, ti mit tennének?

Figyelt kérdés

6 évig az én fizetésemből éltünk, a párom az övét utalta lakástakarékra (utólag ebbe nem mennék bele).

Anyós indította a lavinát, hogy a fia pénzéből lesz a ház, az ő nevére kell írni, nehogy kisemmizzem (jóindulat XD ). A páromnak persze nem így mondta.

Az igaz, hogy ő többel száll be mivel örökölt egy lakást, nekem 1 millióm volt plusz ha 6 évig havi 50-100-at elteszek az 4-8 millió, szóval alsó hangon 5 millió az enyém.

Eddig nem terveztem különmenni, de mivel a párom szerint is legyen az ő nevén már inkább én gondolom azt, hogy ők akarnak engem kisemmizni.

Nem vagyunk házasok, egy gyerekünk van.

Eddig megvoltunk, a gyerek miatt jó lenne együtt maradni és anyagi megfontolásból sem kellene most lelépnem, mert akkor gondolom egy fillért se látnék viszont.

Van hová menni meg nem halunk éhen, de azért ácsi, az én pénzem ne tűnjön már csak úgy el..

A fele ház nem kell, de legalább egy résztulajdont szeretnék.

Ha nem akarnak résztulajdont íratni, gondolom nekem semmi közöm nem lesz hozzá, annyi, hogy a gyerek lesz az örökös? Lakni biztos nem akarnék benne ha szétmennénk. Mit csináljak?



2018. máj. 14. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

ha nevére vette a gyereket, akkor részesül az örökségből.


ha házas lennél, nem lehetne kisemmizni


Miért gond megosztva venni, ha...?

2018. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Hàt... Amikor ezt kitaláltátok lehettél volna okosabb. De ez a múlt.

Egyébként, amit feléltetek arra nem lehet megtérítési igény (vagyis te nem kérheted a pasidat, hogy térítsen meg neked x milliót, mivel abból éltetek, míg ő lakástakarékot fizetett)

Lakástakarék közös legalább??

2018. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

A te pénzed közös de az övé meg csak a sajátja? Elég érdekes hozzáállás.

Akkor számold ki azt a pénzt, amit magatokra kötöttél és követel vissza a felét jogalap nélküli gazdagodás miatt, aztán vegyen házat egyedül.

De persze ez csak veszekedést szülne.


Próbáld elmagyarázni, hogy hiába az ő fizetése lett letéve, az ugyanúgy közös, mint ahogy a te fizudból közösen éltetek.

És legalább egy holtig tartó haszonélvezeti jogot szerezz, az is van olyan jó, mint a résztulajdon.

2018. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Nagy hiba volt, hogy abba belementél, hogy a te pénzedből éltek, a párod meg gyűjt.

Viszont semmi nincs veszve, mert ha együtt éltetek, gazdasági közösségben, akkor a szerzés arányában jár neked a házból. (Nem a lakástakarék, hanem amennyi pénzt havonta kerestetek.)


Keress fel egy ügyvédet, mert ez így nagyon nem korrekt.

2018. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Anyós ne indítsa el a lavinát, a fiával beszéljétek ezt meg.

Mivel kb-ra ki tudjátok számolni kmi mennyit adott a lakásba valahogy egyezzetek meg abban,hogy milyen arányban kerüljön egyiktek/másiktok nevére a tulajdonjog.


Azt írod,hogy közös gyereketek is van, ha Te nem is tettél bele annyit a lakásba, nevelted Őt, amit én egyértelműen +-ként gondolnék.


Sajnálom ha ilyen döntés miatt elmérgesedik a viszony köztetek, de ne hagyd veszni, se a kapcsolatot, se az összegyűjtött pénzedet.

2018. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Amikor mi vettük a lakást, akkor én még nem dolgoztam, az akkor még barátom fizetéséből éltünk. Evidens volt, hogy az ingatlan attól még az én nevemre is kerül. A felét én nem akartam, így végül az lett hogy a negyede lett az enyém, a többi az övé. Azóta már házasok vagyunk, és ha lesz gyerekünk, akkor meg ő lesz az örökös.


Egyébként nem is értem, hogy egy gyerekkel a hátatok mögött higy gondolja anyós meg a párod is, hogy neked nem kész közöd ahhoz az ingatlanhoz. Ezt ne hagyd!


Egyébként meg nem kioktatás miatt, de ha gyerek előtt házasodtok, akkor a vásárolt ingatlan most törvény szerint 50-50 lenne, akkor is ha anyós kitalálná hogy neked semmi nem jár.

2018. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyon elszúrtad,teljesen mindegy milyen komoly kapcsolat van,gyerek vagy akármi,senkiben nem lehet megbízni ha pénzről van szó,ez egy élő példa.Konkrétan miközben eltartottad,az ő nevére gyűlt a pénz,szerintem ő már anno is tudta hogy nagyon jó lesz így,neki lesz jobb,és mivel nem hezitál most se ez ellen,teljesen egyértelmű hogy le akarnak húzni idézőjelesen.Mivel nem száll szembe a mamával,ebben az esetben nekem teljesen evidens lenne az,hogy nem bízhatok benne,sürgősen felkeresnék egy ügyvédet,amit tudnék kisajtolnék belőle pénzben maximálisan,plusz gyerektartás,és olyan messze elhúznám a csíkot a gyerekkel,hogy még a Góbi sivatag közepén se találnának meg.Nem esdekélnék semmilyen résztulajdonért,nem könyörögnék semmiért,amit ki lehet húzni belőlük kihúznám,aztán szevasz tavasz.Ritka görény banda.
2018. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia, ugyanúgy a fele felretett oenzenek a fele es a lakerstakarek /esetleg ha vett autot annak a fele is megillet. Keress fel egykollegat es sok sikert. Egy ugyved
2018. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ügyvédet kérdezz meg, mit tudsz tenni
2018. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Majd a fidesz elintézi a sorsotokat, lehet futószalagon gyártani a gyerekeket, meg jön a csok! Ha viszont tisztességet akartok, akkor irány külföld!
2018. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!