Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lehet a hátterében annak...

Mi lehet a hátterében annak amikor egy korábban eladottnak mondott lakás újra eladó lesz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Február végén tettem ajánlatot egy lakásra amit végül másnak adtak el. Vagy adtak volna, mert ma hívott az ingatlanos, hogy a vevő visszalépett és az én ajánlatom a következő a rangsorban, érdekel-e még. Ilyenkor mi jöhetett közbe, gyanakodjak? Mire érdemes egy ilyen eset után odafigyelni? Persze lehet, hogy csak kiderült menet közben, hogy a vevő nem kap hitelt, de jobb minden lehetőségre felkészülni. Köszi előre is!

2018. ápr. 4. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát bármi lehetett.

A vevő visszaléphetett, de az is lehet, hogy szimplán nem tudtak megegyezni.

De a lakással is lehet bármi gond. Valami olyan hiba amit még nem vettél észre (Beázás, gépészetileg túl sokat kellene ráfordítani stb stb) De akár az átíratásnál is lehet probléma. Több tulajdonos van és nem tudtak megegyezni az eladók (pl. örökség a lakás), vagy éppen hitellel terhelt a lakás. De tényleg bármi lehet, utána kell nézni jobban, rá kell kérdezni az eladónál és az ingatlanosnál is. Lakásnál viszonylag könnyű, mert a keretek adottak, de mondjuk egy családiháznál, teleknél sok minden más is lehet.

2018. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na, hát de pont ezt kérdezem most, hogy MIRE kell odafigyelni? :) Vagy vigyek oda magammal egy szakit és nézze át?
2018. ápr. 4. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Annál jobban, ahogy az 1-es leírta, nem lehet erre válaszolni.

Ezek lehetnek a problémák, ezekre kell odafigyelni.

Vinni kell statikust, épületgépészt, kell egy nagyon jó ügyvéd.

Utóbbit úgyis neked kell vinned, hívd fel a figyelmét, hogy valaki visszalépet, tehát mivel nem tudni miért tette, nagyon szőrözze át, mert lehet valami prücök.

De az is lehet, hogy a házzal semmi baj, csak az előző talált valahol egy jobbat, olcsóbban, vagy szétmentek a párjával és nem vesznek közösen semmit.

Az is lehet, hogy körbenéztek és nem tetszettek nekik a szomszédok, akiket nem árt, ha ti is megnéztek!

Viszont most nagyon jó alkupozícióba kerültetek, ezt tartsd szem előtt!

Legalább a statikus és az épületgépész ne nektek kerüljön pénzbe!

2018. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Most látom, hogy lakásról beszélsz és nem házról.

Akkor statikus nem kell, a többi stimmel.

2018. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha egyáltalán volt vevőjelölt. Régi trükk, hogy adunk-aztán elveszünk. Ettől az embernek hiányérzete lesz, elkezd rálicitálni, csak hogy megkapja. Lehet hogy itt is ilyen volt. De miután nem "nyomult", jön a 2, variáció.

Mert a vevőt nem akarják elengedni. Annyira nem hülyék

2018. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdezd meg, meddig jutott el az adásvétel! Volt-e foglalózás, és utána lépett-e vissza a birtokbaadáskor.

Vagy még az ügyvéd előtt?

Te is látod, hogy benne lakik-e a tulaj, vagy már ki van hurcolkodva?

2018. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Én a CSOK-ra, illetve annak meghiúsulásra gyanakszom.

Környezetemben valakinek fél év után került vissza az ingatlanja a piacra, addig türelmes volt a vevő-jelöltekkel, de végül felbontották a szerződést.

2018. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl életem első házvásárlásánál buktam 500ezer foglalót, mert figyelmetlen voltam, és az ügyvéd szerződés után közölte a bank miután kiderítette, hogy nem is lakóház és nem is lehet azzá nyilvánítani, ezért nem kaptam hitelt...
2018. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom ki értékelt le mindenkit, de nem én voltam.

Utolsó:

Milyen esetben fordulhat az elő, hogy egy ingatlan az nem lakóház? Ilyet még nem is hallottam. Csak tudni szeretném, hogy mikor figyeljek oda. Panelt akarok venni egyébként, ott gondolom ez csak nem kérdés talán.

2018. ápr. 5. 11:07
 10/14 anonim ***** válasza:

8: Pedig a szavatosság miatt az eladó kellett volna bukja a foglalót!

Ez mikor volt? 5 év a szavatosság!

2018. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!