Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza volt a páromnak hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza volt a páromnak hogy nem mindig a vevő az első?

Figyelt kérdés

Barátnőm olyan családból jött ahol a szülők kis igenyuek, ledolgozzák a 8 órát és ennyi.. Szóval szegenyesebb körülmények között élt.


Az én családomnak van két üzlete, virág és parfüm illetve ott a kert is ahol virág van. Egyik üzlet háznál másik máshol van. Apu fuvarozó így hát munka van, se hvg és szinte ünnep sem.


Barátnőmmel most még kis ideig szuleimnél lakunk, ő megismerkedésunk óta besegít, mellette dolgozik és utána még vannak körmös vendégei is.. De ő ehhez nem / nincs hozzá szokva, hogy se ünnep se hvg mert egyik üzlet háznál van és ha jön vendég úgyis ki kell szolgálni, mert vevő az első..


Párom kijelentette hogy hvgn ami piros betűs ünnep nem fog dolgozni hiába jönne esetleg körmös vendége, úgy csinált mintha ő diktálna és megtehetné h ne vállalja el a vendéget, mert annyi van h nem gond ha egy elmegy tőle..

Vitába szállt velünk hogy márpedig nem dolgozik piros ünnepeken meg h meg kell mondani nekik h az ünnepek nekünk is ünnepek..igen de mi és ő is a vevőkből él így igazán , meg kell fogni, őket.. Családom már 30 éve ezt csinálja, nem értem mért szállt vitába holott ő még csak most szokja ezt a pörgősebb életet, meg nem is ebben nőtt fel..

Plusz ha előre akarsz jutni akkor mindent meg kell tenni h a lehető legtöbb pénz jöjjön a kasszába.. 30f 25l


2018. máj. 19. 16:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

nem feltétlen van igaza a barátnődnek.



a kérdés, hogy mitek van, és mit akartok elérni.



sok olyan nőt ismertem, akinek hatalmas elvárásai voltak (legyen ház, kocsi, nyaralás, stb-stb), de közben ment a szájalás, hogy mennyit túlórázik a párja, mennyire nem foglalkozik vele.


persze, a legjobb a kettő lenne együtt, sok pénz, és kevés munka, de ezt kevesen engedhetik meg maguknak

2018. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%
Lehet csak én vagyok maradi, de nekem eszembe nem jutna piros betűs ünnepen körmöshöz menni... Vagy november 1 kivételével ünnepnap virágot venni. Jó vasárnap legyen nyitva egy üzlet, azt aláírom, de piros betűs ünnepen? Ez csak egy virágbolt, nem étterem vagy kocsma, hogy elmegy a vendég, ha nem vagytok nyitva...
2018. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

az én exem hasonló felfogású volt mint te. és dolgoztam napi 12-14 órát (vendéglátásban) heti 6 napot. emellett az otthoni házi munka+főzés 2 naponta. maradt a héten 1 napom amikor posta, gyógyszertár, bevásárlás...udvari munka, ami minden ram maradt, mert ő az anyjáék seggét nyalta, és nekik dolgozott (hasonlóan mint nálatok) ez ment több évig. soha nem volt egy szabadnapunk, egy együtt töltött délutánunk, semmi, na egyszer amikor karácsony napján elment, mert jött egy olyan helyzet amiben volt egy kis pénz...na az teljesen kiverte a biztosíékot.

aztán...utolsó nyarunkon terveztünk elmenni 3 napra pihenni, akkor már sokat noszogattam, mert soha nem voltunk együtt. indulás előtti este jött egy telefon, hogy következő reggel lenne egy kis plusz pénzes meló, természetesen erre nem mondott nemet. tehát indulás reggelén és elmentem egyedül(!!!) vonattal, másnap utánam jött. végig bőgtem az egészet, hazajöttünk, és még aznap este elköltöztem. eddig bírtam.

most külön vagyunk, és így is marad...de legalább nyugodtan szaladhat a pénze után.

2018. máj. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Atya úr isten! =D Hogy 0-ra lettem pontozva mert kompromisszumot mertem javasolni. Beszarás... Vagy azért mert nem estem rögtön a csávónak?

De igazatok van, ne is próbáljuk megérteni egymást, csak csapkodjuk az asztalt és hisztériázzunk, ha valami nem tetszik, attól biztos jobb lesz. Vagy nem. Lehet évekig is szenvedni egymás mellett, ha valakinek ez jön be.

2018. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

@14: a gyk a gondolkodni nem tudó, zsigerből vpontozo emberek fóruma.


Ez szerintem is egy egyszerű képlet. Nincs gond egyik fél életszemléletével sem, csak eltérőek, és ezért nem kompatibilisek.



Vissza lehet venni a munkából, nincs azzal semmi gond (amit a lány akar), csak akkor ugye kevesebb lesz a $, vagy rá leget feküdni az üzletre, akkor lesz $, nem lesz szabadidő. Sajnos a pénz és az idő egyszerre ritkán van meg, de az már a pár választása, hogy mennyit hajlandóak a kettőből feláldozni

2018. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét nézet helyes. Nem lehet egyikre vagy a másikra rámondani, hogy ez magasabb rendű és csak így helyes. Én amúgy olyan típus vagyok, mint a barátnőd, teljesen megértem, hogy ő szeretne pihenőnapot is. Ezt valahogy értsd meg, hogy vannak embertípusok és ő ilyen típus. Hogy ezt hogyan egyeztetitek össze az már egy teljesen más kérdés. Én ezt elég hamar eldöntöttem, hogy egy magamhoz hasonló embert szeretnék, mert a társamtól is elvárom, hogy a családdal legyen, ne utazgasson, ne csöngjön állandóan a telefon, ne legyen munkamániás meg karrierista és számomra is szent a hétvége és az ünnepnap. Nem kérem senkitől, hogy változzon meg, mert tiszteletben tartom az ő "másságát", de cserébe én sem kérek lefitymálást meg ítéletet. Szerintem ez így korrekt.


Tökre megértem a te érveidet is, csak nekem más a fontos. "Ha előre akarsz jutni" - nem hajt a tatár, életem végéig dolgozni fogok úgyhogy lesz időm előre jutni.

"a lehető legtöbb pénz jöjjön a kasszába" - ha nem a túlélés a tét akkor nekem az elég pénz elég, a még több egyszerűen nem motivál. Annyi minden érdekel és bevallom fáradékony is vagyok, egyáltalán nem szeretnék pörögni. Amik téged és a hozzád hasonló embereket motiválnak azok számomra elég üresen csengő szavak.


Figyelj, mivel az ő karrierjéről van szó ezért abba neked nem nagyon illik beleszólnod. Nem dolgoztathatjátok őt a normálison felül. Persze kinek mi a normális, nektek ugye több, mint neki... Ő nem akarja a ti vállalkozásotokat felborogatni, csak azt kéri a sajátját hadd csinálhassa a saját tempója szerint. Ezt meg kell értened. Te most kicsit úgy beszélsz, mintha nálad lenne a kultúrfölény ő meg csak egy szegény kis bennszülött, akit fel kell emelni a ti szintetekre, de ez nincs így.

2018. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Barátnődnek van egy főállása, mellette körmözik és még azt is elvárod hogy nálatok besegìtsen. És ezek után sajnálsz tőle 1-2 ünnepnapot?
2018. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A barátnőd elég hülye, hogy még veled van, én ilyen síkhülye pénzhajhász munkamániás családot messzire elkerülnék.


- dolgozik 8 órában

- munka UTÁN körmözik

- és akkor még hétvégén is melózzon, csak mert nektek ismeretlen fogalom a pihenés?


Akkor ne pihizzetek, a ti döntésetek, szakadjatok bele a munkába nulla szabadidővel, de értelmes ember NEM így "él" - bár ez nem élet.


Normális ember ledolgozza a nyolc-tíz óráját (esetleg hobbi-másodállás), és hétvégén, meg hosszú szünetekben kirándul, olvas, sütöget, ír, a hobbijával foglalkozik, kertészkedik, nem pedig robotol.

2018. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Gyereket meg hogy akarsz, kérdező?


Vagy soha nem fog látni, mert te állandóan melózol meg a szüleidnek pattogsz hétvégén is?


De erre előbb megy rá a kapcsolatod, minthogy gyereket vállalhass akárkivel is.

2018. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!