Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van barátom, de szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van barátom, de szerelmes belém egy másik srác. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elég kellemetlen helyzetben vagyok. Pár éve van barátom, aki nem mutatja ki túl jól a szeretetét, nem is tudom, szeret-e vagy csak szereti amennyire nagyon szeretem, többször szakítottunk emiatt, de mindig visszakapaszkodott. Feltétel nélkül szeretem a mai napig, én utazom hozzá, ő sosincs nálunk, mindig azt csináljuk, amit ő akar. Van azonban egy fiú barátom, akivel január óta lettünk igazán jóban, és valahogyan belém szeretett. Amikor ezt megtudtam illetve elmondta, minden kapcsolatot megszakítottam vele, nem éreztem korrektnek a dolgot. Azonban kb egy hónapja megkeresett, hogy ő képes lenne akár baráti szinten is megmaradni velem, csak ne veszítsen el :/ Igazából ő pont úgy szeret, ahogy nekem szükségem van rá, elismeri az érdemeim, nagyon szép lelkű srác, külsőre is nagyon az esetem, egyszerűen tudom, hogy vele jó lenne, szakitanom kellene, de valamiért mégis a barátomhoz húz a szívem :/ Most ott tartok, hogy egyáltalán nem tudok dönteni, szeptemberben másik városba költözöm, így egyiküket tutira el fogom veszíteni. Nem akarok senkinek ártani, de azt hiszem, már így is nagyon sokat ártottam, legalábbis a másik srácnak biztosan. Ti mit tennétek? Félek, bárhogy döntök, megbánom, de ez a helyzet tarthatatlan. 24/L
2018. máj. 25. 22:33
 1/7 iamaveryniceguy ***** válasza:

"többször szakítottunk emiatt, de mindig visszakapaszkodott"

Itt a bibi. Ilyet nem csinálunk.


A másik srácot pedig felejtsd el. Neked most maximum az tetszik benne, hogy végre valaki úgy viselkedik veled, ahogy te azt szeretnéd. Ennyi, semmi több.


Ha elkezdenél vele bármit is, akkor feltöltődnél és rájönnél te is, hogy nem a srác fogott meg téged, hanem csak a szeretete irányodba. Ami nem lesz elég semmire sem.

Ettől a pillanattól kezdve pedig csak ártanál a srácnak, mert ugyanolyan szituban lenne, mint most vagy te a jelenlegi kapcsolatodban.


Pro tipp: szakíts a pasasoddal és mivel úgyis elköltözöl, kezdhetsz szép új életet. Hajrá.

2018. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Túrós palacsintát!
2018. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az nem jó, ha úgy èrzed, hogy a barátod ellustult és önző. Nem tudom mi az oka annak hogy csak Te utazol hozzá. Esetleg a munkája miatt nem tudja megoldani? Azt nem is veszi figyelembe, hogy Te mit szeretnél csinálni, milyen programot akarsz, csak a saját elképzelése valósul meg? Hm..Beszéltél már vele ezekről? Először is kellene egy komoly beszélgetés, ahol nyomatékosítod hogy nem találod rendben ezeket a dolgokat és hogy Te másképp szeretnéd, ha szeretve lennél. Szeretnéd, ha változtatnátok. Ha fontos vagy neki, biztos vagyok benne hogy átgondol mindent és sikerül dűlőre jutni, változtatni fog. Ha nem így történik, akkor érdemes elgondolkodni, hogy jó-e neked ez a kapcsolat és boldog vagy-e.


A másik srácban látod mindazt, ami a barátodból hiányzik, amire ki vagy éhezve. Szerintem ez valamilyen szinten akadályoz abban, hogy teljes egészében, objektíve lásd ezt az embert. Vigyázz, jól gondold meg. Így ismeretlenül azt tanácsolom, hogy ne az egyik szállal varrd el a másikat. Ott mindenki sérülne. Ha úgy érzed, zárd le a kapcsolatot a jelenlegi pároddal, aztán kezdj bele egy újba.


26/N

2018. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

ez az új srác részéről kezdeti fellángolás. Kitudja milyen lesz a viszony egy fél év után. Ha már ismeritek egymást kívül, belül (hö-hö-hö), akkor eltűnik a láng. Marad a megszokás.

Mit éreztél akkor, amikor a jelenlegi barátodat megismerted? Fogadjunk valami hasonlót, mint most az újnál. Az ide, majd oda teszem a pitsám sem megoldás. Javítsd meg a kapcsolatod. Kapcsolódjatok ki, kiránduljatok hiszen itt a jó idő. Találjatok ki közös programokat, ha unatkozol. Sok lehetőség van. Vegyetek lakást, vagy egy új autót...

2018. máj. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mostani kapcsolatod egy rakás kaki, amire csak a szakítás a megoldás.

Aztán adj magadnak két hetet, hogy kitisztuljon a fejed. Utána kezdj el találkozgatni a másik fiúval. Aztán lesz, ami lesz.

2018. máj. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy az új fiú az, aki illene hozzád.

Szerintem kicsit vonulj el, és tisztázd magadban az érzéseidet!!! Valaki biztos sérülni fog, ezt úgysem tutod kikerülni.

2018. máj. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"többször szakítottunk emiatt, de mindig visszakapaszkodott." Nekem úgy tűnik, hogy inkább már csak a változástól való félelem tart együtt benneteket, mintsem az igazi kötődés. Persze, nehéz váltani, de ilyekor már el kell gondolkodni, hogy érdemes-e maradni.


Azt viszont nem tanácsolnám, hogy egyik kapcsolatból a másikba ugorj. Idő kell, hogy lezárd a múltat. Ha úgy alakul, szakíts, tarts pár hét vagy hónap szünetet, rendezd az érzelmeid, és ha akkor is érdekel az új srác, akkor nyiss felé bátran.

2018. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!