Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha nem érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha nem érzem szerelmesnek magam?

Figyelt kérdés
Nemsokára összeházasodunk a menyasszonyommal, és nagyon jól megvagyunk. Még egymás gondolatait is ismerjük, teljesen egy hullámhosszon vagyunk, és szeretem is őt. De nem érzem magam szerelmesnek. Amikor megkértem a kezét, akkor még természetesen ez nem így volt. Kettős érzés van bennemm, mert el tudom vele képzelni az életem, nagyon jól összeillünk. Viszont másfelől eléggé bánt ez a dolog, hogy már nem érzem magam szerelmesnek iránta. Most ezért vessek véget egy jól működő kapcsolatnak, ahol az esküvő szervezése már javában folyik? Ha valaki volt már hasonló szituációban, szívesen elolvasnám a történetét.

2018. jún. 1. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Jaj nekem. Hány éves is vagy?


A szerelem egy idő után elmúlik és átveszi helyét a sokkal mélyebb szeretet. Most ezt komolyan nem tudtad? Ennyire tudatlan lennél?


És komolyan már a szakítást fontolgattad? Nem kéne annyi fantáziafilmet nézned!

2018. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni.
2018. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem őt, de tényleg, de ez már nem szerelem a részemről.


Van egy munkatársam, aki például nagyon tetszik nekem. Vele akkor sem jönnék össze, ha egyedülálló lennék, mert külsőleg teljesen az ideálom, de belsőleg nagyon nem illenénk össze. De már attól is bűntudatom van, hogy sokszor róla fantáziálok, és sokat gondolok rá. Pedig elvileg a menyasszonyommal szemben kéne ezt éreznem. Nem hiszem, hogy ez normális.

2018. jún. 1. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, szeretet és szeretet között is van különbség.


Ha jó ember mellett vagy, szerintem attól, hogy nem érzed azt a nagy lángoló szerelmet, "csak" szeretetet, még érzed, hogy te másképp szereted őt, mint egy barátot/testvért/szülőt. Érzed, hogy ez más, ez kizárólag neki szóló szeretet.


Azért pedig felesleges bűntudatot érezni, mert külsőleg tetszik más is néha. Könyörgöm, 7 milliárd ember él a bolygón, NINCS OLYAN, hogy beleszeretsz egybe és onnantől soha nem fog senki más sem tetszeni.

2018. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a közelgő lagzi miatt stresszelsz azon, hogy jó lesz-e vele. Kicsit ki kellene szakadni ebből a mókuskerékből, utazzatok el pár napra ahol tabu az esküvő, szőba se hozzátok, mondd h kicsit besokalltál, és beszélgessetek. Ki fog derülni h jó vele vagy nem, érzed-e a bizsergést, szeretetet, felnézel rá vagy nem. Aztán dönts
2018. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fish1 ***** válasza:

Hasonló szituban én nem várnék a házasságig. Utána nehezebb lenne kilépni szerintem. Meg jönne a lelkiismeretfurdalás még jobban. Főleg, ha másról ábrándozol...

De szerintem te is érzed, hogy ez így nincs rendben.

2018. jún. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs rendben, de most komolyan, egy egyébként jól működő kapcsolatot emiatt fejezzek be? Főleg, hogy már minden le van szervezve az esküvőhöz is. Bánt a dolog eléggé, de mivel nem tudok objektíven gondolkodni ebben a témában, ezért is tettem fel a kérdést.
2018. jún. 1. 23:38
 8/10 Fish1 ***** válasza:

Hogy befejezed-e, vagy sem az a te döntésed.

Lehet jól működő kapcsolatod úgy is, hogy mellette szerelmes is vagy. Nekem ez olyannak tűnik, hogy inkább csak lakótársak lennétek, időnként némi szex, aztán idővel ha még jobban megkopik, akkor mi marad? Elképzelhetőnek tartom, hogy marcangolnád magad, hogy miért nem léptél ki még a házasság előtt.

Egyébként mikor kérted meg a kezét, és mi változott azóta?

2018. jún. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább az van a dologban hogy egy kicsit beijedtél az esküvőtől.
2018. jún. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Normális dolog, hogy időnként néha megtetszik más egy hosszú kapcsolat során. Ilyenkor te döntesz, hogy a fantáziálásba ölöd az energiádat, vagy inkább mégtöbbet foglalkozol a pároddal és megvárod amíg elmúlik. Én az utóbbit szoktam választani, ha megtetszik egy másik férfi, hasznos, hidd el. A szerelem maga egy kémiai folyamat, átlagosan 2-3 év után magától elmúlik, nem tart örökké, hála Istennek. Megerőltető dolog, hiszen csak a másik körül forog a világ, nem egészséges. Ha egyébként szereted, minden rendben, egy hullámhosszon vagytok és el tudod képzelni vele az életedet és látod benne a gyerekeid anyját csak éppen az a probléma, hogy nem érzed az eufórikus rózsaszín felhőt, akkor szerintem nem érdemes szakítani. Én így gondolom, de többek közt azért, mert az exeimet én is midnig elhagytam, ha elmúlt a szerelem. Mert nem magát az embert szerettem, csak a szerelem érzését. Aztán választottam olyat, akivel együtt élni is lehet és tervezni, nem csak szerelmesnek lenni :) Ez rajtad áll.
2018. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!