Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok hogy működnek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok hogy működnek az anyagi dolgok?

Figyelt kérdés

Ti mit hogyan csináltok, gyűjtötök e közösen?

Mennyire szólt bele a családod a pároddal a penzugyeidbe?


2018. jún. 30. 15:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

" szüleim azt mondják hogy barátnőm a szüleinek ad pénzt"


Na ezert nem mennek kozos kasszara barkivel.

En is adok. Ha ez valakinek nem tetszik, fel is ut, le is ut.

Anyam rengetegett tett ertem. Es nem kenyerre kell neki, de szeretnem hogy jol eljen. Nyaraljon, elvezze az eletet.

Sorry.

2018. jún. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

"A havi kiadásokat egy Excel táblában írjuk, de a 100 forintos tételeket is. Például kávé stb. Én havonta készítek erről egy kimutatást, kördiagramot és átbeszéljük. Az apró kiadásokról mindenki dönt, a nagyobbakat megbeszéljük, hogy mi fér bele és mi nem. Szerencsére azonos az értékrendünk, soha nincs vita."


Jesszus! Ez csak szerintem durva?

2018. júl. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a család nem szól bele pénzügyekbe, de igazából nem is tudna, mivel nincs velük közölve, hogy ki mennyit és milyen felosztásban fizet. Ez csak a párra tartozik, a tágabb családi körre nem.
2018. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12


Miért durva? Szerintem tök jó, hogy vezetik, mire költenek pénzt. Így ha hirtelen beüt a krach, legalább kapásból meg tudják nézni, hogy hol tudnak lefaragni a költségekből.

Azt mondjuk én sem értem, hogy miért kell havonta leülni és átrágni az egészet, hacsak nem úgy élnek, hogy napról napra, forintra ki kell számolni minden egyes összeget.

Erre a leülős, megbeszélős dologra csak akkor lenne szükség, ha gond lenne, mondjuk többet költenének, mint a keret, és aztán eladósodnának vagy ilyesmi.

Ha normális életvitel mellett tudnak spórolni minden hónapban, akkor felesleges a diagramkészítés... :)

2018. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12-es két közgazdásztól mit vársz? :) Én írtam a választ. Egyébként azért is írjuk és összesítjük, mert kíváncsiak vagyunk mennyibe kerül 1 évünk összesen. Későbbi tervek miatt fontos, hogy a befektetéseinkből mennyi bevételre van szükségünk. Így már nem szorulunk majd hagyományos értelemben munkahelyre. Dolgozni továbbra is akarunk, csak nem reggel 8-tól este 5-ig és nem egy kötött munkahelyen. Befektetni, projektet csinálni, szabadon bedolgozni valahová. Ki akarunk lépni a mókuskerékből, inkább a családdal és magunkkal törődni a szabadidőnkben. A havi összesítőkkel kb. 5 percet foglalkozunk, átbeszéljük mi volt a "váratlan" kiadás, nagyobb tétel, mennyit tudtunk félretenni az adott hónapban, stb. Most nagyjából beálltunk egy puritán, de nem aszkéta életstílusra, amin nem akarunk faragni. Két dolgon nem spórolunk a testmozgáson és az egészséges ételeken.
2018. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

12-es vagyok és könyvelő a végzettségem. :D (de teljesen más vonalon mozgok)


Túl sokat idéztem, a kördiagram, kimutatás, átbeszélés részt éreztem erősnek, nem a többit. Úgy képzeltem el, mint egy szokásos, kínos munkahelyi havi beszámolót. :D

Így, hogy kicsit bővebben kifejtetted, már nem annyira fura.


Sok sikert a terveitek végrehajtásához! Remekül hangzik!

2018. júl. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Köszönjük szépen! Neked is sok sikert!
2018. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Külön kassza, külön bankszámla a kezdetektől fogva, teljes vagyonelkülönítés házassági vagyonjogi szerződés alapján.


Ennek két fő oka van, egyrészt a kb 2.5x-es fizetéskülönbség, másrészt, hogy feleségem nem tud a pénzzel bánni, sose tanították meg neki, mindig elköltötte amije van, nem tudott spórolni, előre tervezni egy hónapnál messzebbre, és mindig sokkal többre lenne igénye, mint amit keres.


És hogyan működik? Ruházkodást mindenki maga fizeti, lakbért és rezsit 2/3 - 1/3 arányban elosztjuk. A napi bevásárlásoknál nagyságrendileg kb. 3/4 - 1/4 arányban én fizetem, mikor hogy sikerül, kocsit, utazásokat, nagyobb kiadásokat én fizetem. Összességében működik, én elégedett vagyok vele, feleségem nem mindig.

2018. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!