Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak, mi az a komunikációs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, mi az a komunikációs forma, amiből ezt megértitek?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem akarom elhagyni a párom, nem akarok olyan hisztis követelőző házisárkánnyá válni, akit esetleg ő hagyna el.

Problémám a következő: lassan fél éve tart a kapcsolat, úgy érzem hogy belekényelmesedett, nem törődik velem, nem érezteti hogy fontos lennék neki. Ez nagyon bánt engem, úgy érzem bele teszem a saját részemet a dologba, talán fölöslegesen. Nem akarom kikövetelni hogy márpedig foglalkozz velem, dicsérj meg, lelkesedj vagy érdeklődj, mert ezt nem is lehet parancsszóra tenni. Nem akarok azzal fenyegetőzni hogy ha nem változik akkor szakítok, mert ez így nekem fáj, mert biztosan ultimátumnak venné és még azért sem akarna változni. Elmondása szerint ő nem az a mély érzésű tipus, nem lángoló szerelmet érez, inkább racionálisan közelíti meg azt, hogy mi jó páros vagyunk. Én ezt megértettem és elfogadtam, de valahogy egyre kevesebb gyengédség és érdeklődés van benne, ez már kevésbé elfogadható.

Szeretném valahogy a tudtára adni, valahogy jól lekommunikalni, hogy ez így nekem nem megy, és azt elérni végsősoron, hogy magától “akarjon” kicsit törődni a kapcsolatunkkal.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi segített?

N



2018. júl. 10. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, ő megmondta már a magáét, változtatni nem fogsz rajta. Ha már fél év után gondot okoz, maradhatsz benne, vagy léphetsz.
2018. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
A testiségen alapuló kapcsolatokban mindig ez van, és jó vége nincs, többek között ezért is rengeteg a válás manapság. Gondold végig magadban, hogy ti hogy ismerkedtetek meg,és a választ magadnak add meg.
2018. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Vagy ilyen, vagy belekenyelmesedett. Megfogott, ott vagy, minek foglalkozzon vele? Mennyi idosek vagytok? Az ilyenen tenyleg nem valtoztatsz. Ha hisztizel, ha nem, ez igy marad.
2018. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Az egyenes beszéd használ általában. Ha valaki nem ért belőle, akkor nem akar érteni belőle. Azt meg felejtsd el, hogy bárkit is megváltoztatsz.
2018. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, ő 28.

Nem megváltoztatni akarom, nem akarom hogy olyat tegyen ami nem jön neki szívből. Azt szeretném, hogy ha értékes és fontos vagyok neki, akkor éreztesse velem. Ha nem, azt is megértem, csak akkor nem szeretnék csücsülni ebben a helyzetben.

2018. júl. 10. 19:34
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem és ezt most komolyan gondolom, mégha hülyén is hangzik elsőre, de a legjobb dolog az őszinteség. Talán a legjobb az lenne, ha ezt a kérdést így ahogy van megmutatnád neki, elmondanád h te írtad ki, illetve elolvastatnám vele a válaszokat is. Talán belátná, hogy rossz úton jár, az pedig hogy akar-e emiatt változtatni rajta múlik. Az pedig hogy a döntését el tudod-e fogadni rajtad.
2018. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 peca1000 ***** válasza:
63%

A férfiak nem gondolatolvasók.


Magától nem fog rájönni.


Eléállsz, és elmondod.

2018. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha azt mondja, hogy racionális típus, akkor kerek-perec ezt mondd el neki, amit fent leírtál.


Amúgy meg sanszos, hogy szakítás lesz a vége. Ha tényleg ilyen, akkor ez simán kikezdi a kapcsolatotok, te pedig továbblépsz.

2018. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

racionális.


akkor mond meg neki, hogy te kicsit többre vágysz, és jól esne néha na jobban éreztetné veled, hogy te az ő kis bogárkája vagy.. vagy valami hasonló béna hasonlatot mondhatsz neki.

és ne azért mert elhagyod.. vagy ilyesmi, hanem mert neked szükséged van a törődésre, ennyi. ha ezt nem érti akkor vagy nem racionális, vagy totál leszar. utóbbit azért mondom, mert én sem vagyok az a hű de mély érzelmű srác, mondjuk ezért nem is kerestem soha olyan nőt aki instant babusgatásra vágyott volna. ugyanis ha megadom akkor magamtól kell hánynom, azt meg ugye mégsem teszem meg. szóval ennyi.

2018. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, van, amelyik bekényelmesedik, van, amelyik nem.

Az enyém 24 év alatt nem kényelmesedett be. Kedves, figyelmes, érezteti minden nap, hogy én vagyok a NŐ az életében. Aki ilyen, az ilyen is marad, aki bepunnyad fél év után (mert ugye "megvan a nő", lehet lazsálni), az pedig nem fog megváltozni.

2018. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!