Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha azt érzem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha azt érzem, hogy a páromnak fontosabb a munkahelye, mint én?

Figyelt kérdés

Pedig nem is karrierista beállítottságú, egyszerűen csak nagyon lojális a munkahelyéhez (mondjuk nem értem, mire fel, annyira nem bánnak jól vele)


Volt pár olyan húzása, hogy azt érzem, én csak második vgyok a munkahely után...


Nyilván vele már megbeszéltem, vagyis megpróbáltam, de elintézi annyival, hogy nem így van, szidja kicsit a helyet hogy megnyugodjak, és ennyi... Ha tovább "erőltetném" a témát (ő fogalmaz így), akkor megsértődik.


Ezen az egy problémán kívül jó a kapcsolatunk, soha semmilyen említésre méltó konfliktusunk nincs, ha viszont olyan alkalom jön, hogy a munkahely és köztem kell választani, valahogy mindig a munka lesz belőle, és ez eléggé bánt...


Mit tehetnék? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet ezt normálisan megbeszélni, terelés meg sértődés nélkül?


2018. júl. 12. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Elfogadod,mivel ebből van èletetek.

Vagy keress egy közmelóst az ,,hol a munka hadd kerüljem" lesz.

2018. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtál le egyetlen ilyen húzást sem, ezért nehéz eldönteni, vajon igazad van-e vagy csak felfújod a dolgot.


Egyébként ne erőltesd a témát alapvetően, mert nem a sértődés a cél, hanem hogy megértsétek egymást. Beszélgessetek sokat (nem számonkérően) arról, miért fontos neki ez a munkahely, hogyan vélekedik általában a munkavállalásról, mert sok minden kiderülhet. Lehet, hogy attól fél, kirúgják, ha nem tesz meg mindent, és fél, hogy nem talál másik állást, vagy csak rosszabb keresettel stb. Lehet, hogy alapvetően irreális félelmei vannak, amiket beszélgetéssel meg tudtok esetleg szüntetni. De az is lehet, hogy valóban nem vagy neki elég fontos. Ezt nem a mi feladatunk eldönteni. Ha végképp képtelenség megbeszélni vele a helyzetet, és tényleg minden próbálkozás sértődésbe és veszekedésbe csap át, akkor meg ultimátumot kell adni neki. Nem kötelességed eltűrni olyasmit, ami neked boldogtalanságot okoz, nyugodtan mondhatod, hogy ebben a formában számodra ez a kapcsolat nem jó, és kilépsz belőle.

2018. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
5 éve egy rövid ideig munka nélküli voltam, a feleségem/akkor még barátnőm/ rágta a fülemet hogy miért nem dolgozom. Azóta sikerült munkát találnom, most meg az a baja hogy sosem vagyok otthon... Hát ki érti a nőket...
2018. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Nem arra kérem, hogy ne dolgozzon...


#2

Kirúgni nem fogják, az holtbiztos, hacsak nem veri meg a főnököt, vagy köp az arcába, vagy ilyesmi. 3 év keresgélés után találtak nemrég új munkatársat, nem válnak meg az emberektől önként, hacsak nem nagyon-nagyon muszáj. Kicsi vállalkozásról van szó, olyan 10 alkalmazottal kb, mindenki fontos.

Már volt, hogy fontolgatta a munkahelyváltást, akkor körülnéztünk, van a környéken olyan hely, ahol nagyon szívesen látnák, hasonló fizuval, jobb munkakörülményekkel, de hát akkor is beütött ez a lojalitás, és végül maradt.


Példa: ki akarjuk festeni a szobánkat, hónapok óta halogatta a festő, úgyhogy megelégeltük, és megegyeztünk, hogy megcsináljuk mi. Meg is vettem a festéket, a héten esténként pakolászunk már ki a szobából, erre a párom tegnap közli, hogy ja, ő megy szombaton dolgozni, mert a főnök szólt, hogy milyen jó lenne ha tudna menni (amúgy a főnök egyrészt elengedi a túlórát, ha valakinek dolga van aznapra, másrészt eleve nem is lenne joga úgy vállalni a munkákat, hogy arra alapozik, hogy majd túlórával lesz idő befejezni - márpedig ezt tette... csak a párom még csak meg se próbál neki szólni, hogy nem lenne alkalmas, egyből rávágja hogy oké, megy, én meg festhetek majd egyedül)

Másik példa: karácsony előtt mondta, hogy lesz "karácsonyi buli", de délután még előbb végez mint szokott, mert csak ebéd lesz, délután 3 körül már elszabadul, ezzel a köszöntünk el egymástól reggel. Ebből az lett, hogy olyan éjfél tájékán sikerült hazatalálnia, mert "úgy elszaladt az idő", meg hogy a főnök is ott maradt, akkor illett neki is. (Persze a telefont egész idő alatt nem vette fel, mint kb soha, mikor a munkahelyén van, szóval rommá aggódtam magam, ráadásul ez az eset ültette igazán a bogarat a fülembe, hogy én nem is jutok eszébe egy sms vagy fél perces hívás erejéig se, ha ott a munkahely)

Ilyesmikre gondolok...

2018. júl. 12. 10:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, hát erre nagyon egyszerű a megoldás, küldd el asszertivitás tréningre! Szerintem a párodnak az a baja, hogy nem tud/nem mer nemet mondani, ott lapít kisnyusziként a főnök mellett és önállóan semmit sem mer csinálni (pl. hazajönni, amikor haza akar jönni) és azt sem meri megmondani, hogy nem ér rá mondjuk szombaton bejönni.
2018. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem biztos hogy ő tehet róla hanem a társadalom alakult át így hogy ennyire fontos a munkahelyi megfelelés. Mindenki megy a csorda után, vagyis a munkahelyi helytállás után.

Viszont kitalálhattok valami otthoni megélhetési forrást hogy napi 24 órában lehessetek együtt. A kapitalizmust nem szükséges építeni mert akkor is menni fog ott a lopás ha ő nem dolgozik érte és nem állítja elő a mások által ellopandó javakat. :))

Például volt egy rokonom akinek a munkahelyi megfelelés tudata miatt kezdett szétmenni a házassága és még alkoholista is lett. Majd amikor kevésbé volt részeg, azt mondtam neki hogy van az a tanyája ahol a szülei is nagyon jól el voltak munkahely nélkül, miért nem éleszti újra a méhészetét és gyümölcsösét, meg a kapirgáló tyúkok a kapitalizmusban is épp úgy fognak nekik tojni ahogy a Kádár idejében. Néhány év múlva vasalt ruhában látom, és kiderült hogy többé egy csepp alkoholt nem iszik. Valamint a házassága is boldog azóta mert otthon van és a saját életével és családjával foglalkozik a "kapitalizmus építése" helyett. Hosszasan elbeszélgettünk és hát elmondta hogy a munkahely volt élete megnyomorítója, hogy dolgozott de nem magának és mégis janicsárként kellett helyt állnia. Míg otthon meg napi 24 órában a család együtt lehet.

2018. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En meg is orulnek utolso ha a parom ejjel nappal a segembe logna.
2018. júl. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Tudod ez legyen a legnagyobb bajod az életben! Egyébként meg van aki lelkiismerettel végzi a munkáját, és nem csak bejár kibekkelni a 8 órát valahogyan!
2018. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Mi köze a lelkiismeretes munkavégzésnek pl a karácsonyi éjjelig bulizáshoz?

Én is lelkiismeretesen végzem a munkám például, mégse helyezem a párom elé.

2018. júl. 12. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Ő egyszerűen ilyen típus, persze benne van az is amit az egyik Válaszoló írt, hogy kissé mulya a munkahelyén....


Vagy elfogadod őt így , hogy ő ilyen, és fontos neki a munka a karrier, és te hátrébb szorulsz kicsit, de azon kívül a nap többi részében , este minden szuper, vagy ez nem elég neked....


Nekem az egyik barátnőm volt ilyen, ő mondjuk nagyon karrierista volt, amolyan reklámstudió csak nők dolgoztak és egyik jobban unszolta a másikat, egyik jobban beszélte rá másra a másikat ....

2018. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!