Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom "nevelt apja" (sose...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom "nevelt apja" (sose nevelte édesanyával most vannak együtt 2 éve). Nem tud el fogadni mert roma lány vagyok. Mit kezdjek vele álljak ki magamért vagy folyamatosan hagyjam rá a piszkálódást?

Figyelt kérdés
folyamatosan a hátam mögött be folyásólja többieket és le hord engem hozzá teszem ok nélkül mert sajnos rasszista . Az én párommal 1,5 éve vagyunk együtt ki áll értem és szeretni is fogjuk egymást míg élünk (nevelt apja soha nem mondja el szemembe amit gondol )
2018. júl. 19. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nevelőapja.


Nevelt apa nincs, nem a pasid nevelte az apját.


Nem, nem kell tenend semmit. Kultúrember nem cirkuszol, sőt, csak ráerősítenél a rasszizta előítéleteire, hogy azért pattogsz, mert cigénylány vagy.


Ne foglalkozz vele! Éljetek szépen, egymásnak, tsztességesen, az idő majd titeket igazol. Ne foglalkozz vele. Tarts udvarias távolságot, és annyi. Tudom, hogy nehéz ez családon belül, de fölsleges ebbe belemenni.


A tettek fognak beszélni helyettetek, és az idő. A többi nem számít.

2018. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Én sem örülnék, ha a fiam-lányom párja egy tanulatlan (be fólyásolja...) emberrel jönne össze.
2018. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Hány évesek vagytok?
2018. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi az első válaszolónak a válaszát. 2dik válaszoló fogalmad sincs semmiről nem is kezdek magyarázkodni azt hiszel amit akarsz de ne itt pattoj nekem ha veszekedni akarsz akkor máshol tedd meg azt :) 23 26.
2018. júl. 19. 13:00
 5/18 A kérdező kommentje:
Pattogj *
2018. júl. 19. 13:02
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem inkább az "be folyásólja" a rólad kialakított képét, hogy egy tanulatlan, buta lány vagy. Legalábbis az írásképed alapján. Ezzel csak ráerősítesz arra, amit eddig gondolt a cigányokról. Bőrszíntől függetlenül én sem örülnék neki, ha a (nevelt) gyerekem egy olyan csajt szedne össze, aki három mondatot nem tud leírni hiba nélkül, és aki nem képes normálisan kifejezni magát.
2018. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
te nagyon okos nő vagy hogy ezeket írásból le tudod következtetni .. taps taps neked na menj főzni vmit :D
2018. júl. 19. 13:16
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a lehető legritkábban találkozz vele. Ha pároddal együtt laktok, akkor nem kell a házukhoz járnod. Ha nem laktok együtt, akkor inkább őt hívd magadhoz, vagy együtt menjetek el valahová.

Párod anyukája elfogad téged? Ha igen, akkor ezen szoktak vitatkozni a párjával (párod nevelőapjával)?

Szerintem nyugodtan el lehet neki pl. mondani, hogy azért nem mész föl hozzájuk sosem, mert tudod, hogy a nevelőapa piszkálódik.

Amúgy nagy görény az a férfi... Fél éve volt együtt párod anyukájával, mikor a ti kapcsolatotok kezdődött. Mire föl beszél bele az életetekbe?

2018. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Akár cigány vagy, akár nem, megtanulhatnál írni!
2018. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

"te nagyon okos nő vagy hogy ezeket írásból le tudod következtetni .. taps taps neked na menj főzni vmit :D"


**Te nagyon okos nő vagy, hogy ezeket írásból ki tudod következtetni... gratulálok neked, na menj főzni valamit. :D**


1. Mondatot nagybetűvel kezdünk, és tekintettel arra, hogy a szövegdoboz ALAPBÓL nagybetűre állítja a mondat első betűjét, elég érdekes, hogy neked nem sikerült.


2. "Hogy" előtt vessző van.


3. "Taps taps" -> Ilyen kifejezés nincs.


4. A mellékmondatot vesszővel választjuk el a főmondattól.


5. "Vmit" A magyar nyelvben vannak rövidítések, bár ez nem éppen hivatalos, igénytelen írásképre utal. Akkor lenne elfogadható a használata, ha a többi, alap nyelvtani szabályt ismernéd.


6. Az állító mondat végét ponttal, a felszólító mondat végére pedig felkiáltó jelet teszünk. Ez melyik akart lenni?


7. Honnan is tudod, hogy a válaszadó nő volt? Ugyanolyan felszínes vagy, mint a párod "nevelt" apja (ezt már kijavították előttem). "[...] na menj főzni vmit [...]"

Mert csak egy nő tud főzni? Vagy a nőnek kötelessége főzni? Nem szeretek feministát játszani, most sem az a célom, csak próbálom érzékeltetni, hogy bedobni a "nem szeret, mert roma vagyok, büdös rasszista"-kártyát nagyon csúnya dolog. Most akkor kezdjek el sírni, hogy engem nem szeret XY-on, mert európai vagyok, kék szemmel? Abba nem gondoltál bele, hogy lehet, hogy nem ez az oka?



Egyébként akartam rendes választ is adni, de ezután a lekezelő stílus után, ezzel az ocsmány nyelvtannal, nem fogok. Nekem sem a kedvenc órám volt a magyar nyelvtan az iskolában, utáltam az egész mondatboncolást, de viszonylag helyesen írni azért tudok alap szinten. Én is vétek rengeteg hibát, de azért nem olyan alapokat, amiket még a WEBOLDAL is próbál kiküszöbölni.

2018. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!