Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom "nevelt apja" (sose...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom "nevelt apja" (sose nevelte édesanyával most vannak együtt 2 éve). Nem tud el fogadni mert roma lány vagyok. Mit kezdjek vele álljak ki magamért vagy folyamatosan hagyjam rá a piszkálódást?

Figyelt kérdés
folyamatosan a hátam mögött be folyásólja többieket és le hord engem hozzá teszem ok nélkül mert sajnos rasszista . Az én párommal 1,5 éve vagyunk együtt ki áll értem és szeretni is fogjuk egymást míg élünk (nevelt apja soha nem mondja el szemembe amit gondol )
2018. júl. 19. 12:24
1 2
 11/18 anonim válasza:
75%

OFF, ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybe írjuk.


ON. Félig roma vagyok, az apósom rühell az első perctől fogva. A szüleim rendes, tanult emberek. Anyukám gyógyped. asszisztens, én most végeztem a fősulin. Nem vonz a "roma sztereotíp életvitel",de apósom szerint csak felcsináltatni akarom magam, hogy ne kelljen dolgoznom.

Már ráhagyom a dolgot. A sértő viselkedése csak őt minősíti, nem pedig engem. Kerülöm, mert képtelen kulturáltan viselkedni. Szerintem, neked sem kötelező vele beszélni.


24L

2018. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

Most komolyan a lány helyesírásán vagytok elakadva? Nem ez volt a kérdés. Ő dolga az, hogy hogyan ír. Ha nem tudtok rendes választ adni a kérdésre, inkább ne írjatok semmit. Tanácsot kért arra ami bántja őt erre totál más véleményeket kap vissza. Ki kiváncsi erre?


Szerintem ne veszekedj a nevelőapjával, mivel még rosszabb viszonyban lennétek. Az a fő, hogy te és a barátod jól megvagytok, nincs probléma köztetek ilyen téren, más meg ne érdekeljen! Az, hogy Ő ok nélkül így viselkedik magát minősíti. Remélem tudtam segíteni.

2018. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Nyelv tanárokból nem kérek ti vagytok a lenézők nem én. Tudjátok a telefon kijavítja az írásom és van olyan ami elkerüli a figyelmem. De nem magyarázkodok és igen is egy nőnek /asszonynak kell főzni sütni takaritani nem egy embernek ha az ember felváltja az asszonyt az már rég rossz!! De nem ezért írtam hanem h hagyjam magam vagy nem?! De mindegy itt csak okostojások vannak ki oktatni másokat tudtok de segíteni nem. Erről ennyit. Szép napot nyelvtanárok
2018. júl. 19. 15:08
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

"De nem magyarázkodok és igen is egy nőnek /asszonynak kell főzni sütni takaritani nem egy embernek ha az ember felváltja az asszonyt az már rég rossz!!"


Na erre nem tudok mit mondani, Femináci ON!:D


Kérlek, nőként írok most neked.

Egy 29 éves autószerelő, vagyis már autószerelő mester nő vagyok.

A párom 36 éves irodai munkás. Én reggel 7-től, általában 6-7-ig dolgozok, de nagyon sokszor megesik, hogy este 8-ig vagy akár 10(!) óráig bent vagyok, mivel nem szeretem félbehagyni a munkámat.

A párom reggel 8-tól délután 4-5-ig dolgozik, de van amikor előbb hazajön, de van olyan is amikor otthonról dolgozok.

Hétköznapokon mindig ő főz, nem várja el tőlem, hogy hulla fáradtan este 11/12-kor neki álljak főzni, takarítan (persze a mosást elvégzem, mert voltak már neki "balesetjei" a ruhákkal..:D).

Hétvégen persze én főzök, takarítok, de ő is besegít.

Ha az "ember" (mint feljebb írtad már) nem segítene be, akkor egy lepra tanyában laknánk. De így, hogy hétköznap segít, illetve hétvégén is, egy csodálatos otthonunk van.

Nem tudom, hogy a cigänyoknál a férfiak részéről miért mocskos a házimunka, de örülnék neki, ha kifejtenéd.

Szerintem alapdolog, hogy a férfiak is besegítenek a házimunkába (főleg, ha nem megterhelő fizikai munkájuk van), és nem a seggüket vakargatva várják el, hogy mindent a nő csináljon. Na, erről ennyit.


Visszatérve a kérdéshez, próbálj meg felé nyitni, legyél kiegyensúlyozott, barátságosabb a közelében. Próbáld meg NEM kimutatni, azt ahogy éreztek a nevelő apával egymás iránt. Kezdeményezz beszélgetést semleges témákról, ha meg nem nyit feléd, akkor hagyjad, mert vagy segíteni fog az idő, vagy nem.


(OFF: A magyar helyesírás, szerintem nagyon elvárható lenne egy magyarországon született, magyar állampolgártól, ez lenne a minimum. Én is vétek persze hibákat, de próbálok rájuk odafigyelni.)

2018. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

Talan ismered a mondast "a stilus maga az ember"

Ha a parod neveloapjaval is ebben a sertett-duhos-agressziv hangnemben beszelsz,ahogy itt a neked nem tetszo kommentelokkel,akkor ne csodalkozz, ha nem vagy a pasi szivecsucske.Es ennek semmi koze a rasszizmushoz,sokkal inkabb a faragatlansagodhoz.

2018. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ne az írásból itélj/ítéletek ennyi puszi a rosszindulatú kommentelőknek. : -)'
2018. júl. 19. 21:12
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

#6 vagyok, privátban is írt, süt minden soráról az intelligencia:


"jó sok időd lehet hogy véletlenül o betű helyett ó-t raktam és egyből ki szúrtad hibát és ezért kell belém kötni nem vagyok kíváncsi egy rasszista embere.én azt tanácsolom neked hogy menj inkább főzni valami finomat a családodnak " ha van " ha nem csak egy kutyád van :D és takaríts inkább ne gép előtt ülj szép napot :) "


Ilyen agresszív megnyilvánulások után nem csodálom, hogy utálja a "párja" egész családja. Fel se fogja, hogy nem csak egy "o" betűt ír helytelenül.

embere --> embeRRe

De nem fogok mindent kijavítani, látszik sajnos az iskola meg a nevelés hiánya.


Még egy cigányokkal kapcsolatos sztereotípiának megfelel: hazudik. "Tudjátok a telefon kijavítja az írásom"


Persze drágám, a telefon ír úgy, mint egy csöves, nem te ;) Látszik, kit tartanak főzésre meg takarításra, bár nyilván rád az a sztereotípia is igaz, hogy főzni nem tudsz, a szemét ellepi a putridat és a segélyeken élsz. A stílusokból ez jön le.


Puszilgasson akinek két anyja van :)

2018. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Tipikus roma vagy. Ezèrt nem kedvel. Nőnek kell főzni, nem az embernek... Jèzus... mièrt a nő nem ember??? Jah bocs, nàlatok nem. (Tisztelet a ritka kivètelnek) nem romàknàl úgy nèz ki, hogy vannak az emberek FÈRFIAK ès NŐK.
2018. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!