Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom félúton meggondolta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom félúton meggondolta magát, jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

30n és 33f, 2 éve vagyunk együtt.

Háttérinfónak annyit elmondanék, hogy gyerekkori traumák és egyebek miatt, kapcsolat-kialakítási téren elég zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg és nehezen köteleződöm el. Nem megy a lazaság, nem tudok rövidke vagy alkalmi dolgokba beleugrani. Ez nem gátol semmiben, elfogadtam, hogy nem leszek sosem népszerű, sosem lesz 5-10-20 pasim :)

Vele 2 éve ismerjük egymást, meglepően könnyen indult ( a részemről is), sok apró lépéssel haladva azt hiszem, tényleg szeretem őt- lassan az összeköltözést tervezzük/ tük.

Csakhogy a tegnap esti beszélgetéskor előjött azzal, hpgy sem esküvőt, sem gyereket nem akar. Vagyis, most úgy érzi, nem akar, de ki tudja, mi lesz 10 év múlva...

EDDIG amikor ilyenekről volt szó, egyértelmű volt ( mondta) hogy akar.

Ne értsétek félre, nem vagyok az a begőzölt harmincas, aki most azonnal babázni szeretne, de mondjuk 3-5 év múlva időszerű lenne. Ő a hozzáállásommal eddig is tisztában volt!


Most pedig, tíz év múlva vagy akar, vagy nem.

És, ha ennyi idő múlva sem akar akkor ott állok 40-41 évesen, amikor lassan valóban öreg leszek a gyerekszüléshez. És akkor kéne ehhez partnert találni.


Persze, ráerőltetni semmit sem szeretnék, de becsapva érzem magam. Tudom, "szakítsak", csak a fenti problémák miatt nagyon nehéz.

Fogalmam sincs, mit tegyek, csak dühös vagyok.


2018. júl. 22. 21:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Meg most lepj le es keress egy olyat, aki hasonloan gondolkodik mint te. Fiatalodnj nem fogsz es a parod hozzaallasa sem fog valtozni. Kerek perec megmondta...
2018. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Elmondta, hogy miért gondolta meg magát? Történt valami, ami miatt másképpen gondolkodik?


Az a baj, hogy még ha mondjuk 2 év múlva meg is gondolja magát és belevágtok a családalapításba, ki mondja meg, hogy nem akar visszakozni akkor, amikor már nem lehet? Ezt azért jó tudni, különben a másiktól rabol el időt, lehetőséget és végső soron életet.


Így vagy vársz és bízol benne, hogy a következő 180 fokos fordulása után úgy is marad vagy kilépsz a kapcsolatból és olyat keresel, aki családot akar alapítani.

2018. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Én azt hiszem szakítanék.
2018. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Ezt meg kell beszélni. Így én sem lennék együtt a párommal,pont azok miatt amiket említettél. Biztos nagyon fájna a szakítás, de ha nem egyezik a jövőképünk, akkor nincs értelme együtt maradni.
2018. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ki tudja mi lesz 10 év múlva? Most komolyan 43 évesen akar nősülni, meg gyereket vállalni? Szerintem jobb, ha tisztázod ezt vele! Sajnos a baba sem úgy jön feltétlenül, ahogy szeretné az ember. Vannak olyan ismerőseim, akik már túl későn kezdtek el próbálkozni és nem akar nekik összejönni egyelőre, 40-es éveikben.

Egyébként szerintem jogosan esik rosszul, hiszen már 2 éve vagytok együtt. De akár próbálhatod feltárni is, hogy mégis mitől fél? Igen, ki tudja mi lesz 10 év múlva... De ez eddig is és mindig is így lesz, mégis születnek kisbabák.

2018. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, hogy miért, de értékelhető választ nem adott. Amikor nagyon erőltettem, egyértelműen kamuzott: azt mondta, fél, hogy a gyerek felneveléséhez az anyagi biztonságot nem tudjuk biztosítani. Ami érdekes lenne, mindkettőnknek van saját lakása, megtakarítása, én 270 ezret keresek, vannak bérbe adott, apukámtól örökölt földjeim, nyaralóm. Neki is ugye lakás, autó, a fizetése majdnem az enyém duplája stb.

Ehhez képest van, aki minimálbérből nevel gyereket.


Nem értem. Már azon aggódom, hogy nem szeret, az elejétől fogva csak etetett.

Ezek miatt pl az összeköltözést is elnapoltam. Nagyon furcsa, mert közben folyamatosan jajj, de szeret stb.

2018. júl. 22. 21:22
 7/22 anonim ***** válasza:
9%

Látod mennyivel egyszerűbb a véletlen terhesség mint az, hogy 3-5 év múlva el van tervezve, hogy lesz gyerek?

Ki tudja mi lesz 3-5 év múlva? Mert én a holnapot sem tudom megjósolni. Meg ez is milyen szöveg már, hogy most még nem akarsz gyereket, de 3 év múlva meg igen. Akkor most is akarnál. Nem egy ismerősöm nem betervezetten esett teherbe most tavasszal és nem tűnik úgy mintha boldogtalanok lennének.

2018. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
@7: [link]
2018. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

30+ évesen 2 év alatt sikerült oda jutni, hogy esetleg összeköltözök?


nem csodálom, hogy nem vesz valami komolyan

2018. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Persze essen teherbe véletlenül a kérdező is,lesz ujabb egydül állo anyuka,ha pasi meg mondja kerek perec h neki nem kell gyerek nem kell teherbe esni véltlenül mert kivág a gyerekkel együtt..
2018. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!