Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit csináltok, ha nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit csináltok, ha nagyon eltérőek vagytok a párotokkal?

Figyelt kérdés

A párommal 27 évesek vagyunk, lassan öt éve vagyunk együtt.


Én tipikus könyvmoly otthonülő típus vagyok a párom meg folyton jön-megy.


A családmodellben is mást hozunk, az én szüleim ambiciózusak, akik mindig mindent együtt csinálnak (kivéve a munkát, mindketten olyan 50 órát +10 óra utazást dolgoznak egy héten). A párom édesanyja soknak tartja a heti negyven óra munkát (ebben benne van az ebédszünet is) és a napi fél óra utazást, az édesapja, meg éhbérért dolgozik szentimentális okokból egy olyan helyen, ahonnan tulajdonképpen ki akarják rugni. Mivel nagyon más az időbeosztásuk, a szülei viszonylag kevés időt töltenek együtt, teljesen normális náluk, ha a pár egyik tagja egyedül megy nyaralni, vagy ha amikor megérkezünk a vendéségbe, akkor a pár egyik tagja köszön (vagy azt sem) majd elmegy sétálni, a másik meg ottmarad a vendéglátókkal.


Mivel mind a ketten mást hozunk otthonról, ezért rengeteg surlódási felületünk van. Például, ki vagyok borulva attól, hogy a párom nem hív el nyaralni a családjával, mikor mennek (és nem is érti, hogy miért zavar, hiába beszéltük át százszor) vagy, hogy nem képes kocsival menni azért, hogy este haza tudjon jönni a szüleitől ne kelljen ott aludnia, mert úgy csak fél óra lenne az út így meg kettő. Nálunk bunkóságnak számít, ha valakinek a szülinapjára nem jön a párom, mert kirándulni vagy úszni ment (ő meg nem érti miért esik rosszul).


Iszonyúan zavar, hogy az én napom elmesélése úgy néz ki, hogy ez és ez a feladatom volt a cégnél, és mit gondolsz minek kéne utánaolvasnom, hogy jól tudjam megoldani a problémát,hogy majd előléptessenek, miközben a párom meg olyanokat magyaráz, hogy ma ki kellett jönnie egy fél órával előbb az uszodából (mérnök) és nem ment jól az úszás, meg aztán semmit nem haladt, mert a kolléganője épp a Franciaországi útjukról tartott élménybeszámolót (heti 1x egy nap hallok feladatról a többi úszás kollégák és olyan napok, mikor be sem ment). Zavar, hogy többet keresek mint ő, és hogy semmi ambíciója nincs arra, hogy jobb állást keressen, mert itt magának osztja be az idejét és ha nem csinál semmit, akkor is kap egy alap fizetést (egyetem alatt jöttünk össze kitüntetéses diplomája volt), viszont úgy gondolja, hogy majd én megyek gyesre a gyerekekkel.


Mostanában rengeteget vitázunk a fenti témákon, megbeszélni próbáltuk sokszor, de nem megy.


Tudok segíteni, hogy hogyan lehet együttélni ha két ember ennyire különbözik?(nyilván felnagyítottam a különbségeket, a többi dologgal nincs gond, jól megvagyunk, van egy csomó furcsa dolgunk, amit nagyon szeretek a kapcsolatban).


2018. aug. 13. 02:35
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

zavar hogy nem karrierista... teljesen átlagos vagy keress olyat aki az... akkor az lesz a bajod a párom észre sem vesz csak a munkára figyel mit kezdjek vele

csak a munkáról beszél másról nem lehet vele beszélni

na bumm

sose lesz hibátlan kapcsolat

+3 év és 30 vagy

2018. aug. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

a 30 férfinak annyi mint egy nőnek a 20 egy nőnek mint egy férfianak a 40 csak mondom ha állandóan hibákat keresel akkor hoppon maradsz

szeret?

szereted?

ez a kérdés

2018. aug. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem csak apróságok, és idővel egyre jobban fog zavarni.

Alapvető dolgokban különböztök. Ez még jobban kijön, ha gyerek lesz. Pl. Simán elmegy nyaralni, miközben te vért izzadsz a fogzó babával. Nem érdeklik a feladatai: pedig gyerek mellett abból van a legtöbb. Nem szeret dolgozni, de a GYED alatt te nem fogsz kapni sokat. Egy évesen tolhatod be bölcsibe, hogy legyen mit enni. Már ha ki nem rúgják, mert egy darabig lehet lébecolni munka helyett, de komoly cégnél ezért nem fizetnek. Majd aki helyette dolgozik, az tesz róla, hogy kinyíljon a főnök szeme.

Ez a pasas nem való se férjnek, se apának. Arra jó, hogy kicsit bulizgass vele, amíg jön egy normális, akivel komolyan tudsz tervezni.

Azt meg el ne hidd, hogy nem érti, mi a problémád. Érti ő, csak lexarja ezt is, mert úgyse fogod elhagyni.

2018. aug. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Azbelején a címet olvasva azt akartam irni, hogy megoldjuk, megbeszéljük a problémákat.


Ezt elolvasva viszont azt kell mondanom, hogy nem jönnék össze egy olyan nővel, mint a párod.


Nekem is volt eltérő buli igénnyel rendelkező párom, volt, hogy otthon maradtam és ő egyedül ment koncertre, de egyrészt nem ez volt a jellemző, másrészt azért a többi dolog nem fordult elő, vagy ha igen, akkor eseti volt.



Szerintem ti annyira külön világban éltek, hogy az már komoly gond, és a fő probléma, hogy meg sem akarjátok érteni a másik motivációit (ps: én is inkább a te családmodelled ismerem, én sem tudnám elfogadni ezt a hozzáállást, de nem is jönnek össze ilyen nővel, mint a párod)

2018. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Tapasztalat mondatja hogy ez a sok különbség hosszú távon nem működik. Azzal működik jól a kapcsolat nálam akivel 90-95% egyezünk (értékrend, hozzáállás, hobbi, minden).
2018. aug. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
halgass a barinőkre miután kidobod a mérnököt és csak kisebb kategória jön akkor is ilyen okosakat mondjanak
2018. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem félreérted a kérdést. Nem az a kérdésem, hogy kidobjam-e, hanem hogy hogyan működnek az ilyen kapcsolatok. A többiek azt válaszolják, hogy szerintük sehogy. Nyilván vannak kivételek és az érdekelne, hogy ők hogyan csinálják, mert szeretném én is így csinálni. Most azt érzem, hogy ha nem változtatunk nem maradunk együtt, de nem tudom, hogy mit csináljak, hogy jobb legyen.
2018. aug. 13. 09:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha vele akarsz maradni, és ő nem fog megváltozni (Ez 100%), akkor les.zarom tabletta napi háromszor.

Elfogadod, hogy nélküled jár nyaralni, nem érdekli a munkája, és a kapcsolat minőségét abban méri, hogy mennyi időt töltötök külön. Ne hisztizz, ne beszéld meg újra, ne akarj rajta változtatni. Fogadd el így!

Ezekből csak azért van probléma, mert neked nem tetszik és szóváteszed. Ő biztos nem kezd veszekedni, hogy menni akar veled szülinapozni.

2018. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, de ő azt teszi szóvá, hogy neki nagyobb rész jut a háztartásból (egyetem alatt felesben vittük, de mióta be kell érnem a munkahelyre én indulok, ő meg alszik 8-ig és mielőtt megy dolgozni megcsinálja, így egyszerre érünk haza este hat előtt kicsivel, azon a két napon, mikor nincs programunk, de van, hogy éjfél után kerülünk csak haza) és ilyenkor nincs kedvem semmihez csak olvasni vagy filmet nézni.
2018. aug. 13. 13:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi kb szökőévben egyszer szoktunk olyan részletességgel beszámolni a munkáknkról, ahogy azt te megteszed minden nap. (16 év házasság 2 gyerek).

A nyaralós rész viszont nagyon zavarna.

Szerintem 2 ennyire különböző személyiség nem tud tartósan együtt élni.

2018. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!