Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyit beszélgettek/beszélget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit beszélgettek/beszélgettetek a párkapcsolat elején a párotokkal, és mennyit szerettetek volna?

Figyelt kérdés

Most kezdtem bele egy hosszú első párkapcsolat után a másodikba, ahol a lánynak ez az első. Én 22, ő 18.


Az első párkapcsolatomnál már az első hónapokban is naponta többször beszélgettünk kb. 1 óráig "folytonosabban", pár perces válaszidőkkel.

pl.: "épp ezt meg ezt csinálom, mit gondolsz erről?", és ebből elindult egy beszélgetés, ami tartott valameddig, majd x óra szünet, majd megint kezdpődött. Heti egyszer tudtunk személyesen találkozni, így kölcsönösen többet akartunk beszélni. (Bár ő eléggé kötődő, picit szeretethiányos típus volt, szóval lehet, hogy ez is közrejátszott)


A jelenleginél szintén heti egyszer tudunk találkozni, bár nehezen, (voltak olyan hetek, amikor nem is tudtunk) mert nagyon sok mindenfélével foglalkozik. Ami nekem amúgy tetszik is, mert az exem eléggé ilyen ... 1 pólusú volt, bár igaz én is, így elég hamar unalmassá vált a kapcsolat.


De a problémám, vagy inkább a "nem tudom, hogy ebből probléma lesz-e vagy sem", az az hogy míg személyesen jól kihasználjuk az időt, sokat beszélgetünk, stb, interneten örülök, ha egy nap annyit tudunk beszélgetni, mint amennyit személyesen 10 perc alatt. (Szóval olyan max 20-30 oda-vissza dolog. Nem tudom, hogy ezt hogyan lehet igazán mérni :D )


Persze sok dologgal foglalkozik, de van mobilnete, és a programok között néha ha akár 1-1 üzenetet is küldene, máris jobb lenne a napom :D Csak ha jól értettem őt anno egyszer, próbál kevésszer ránézni a telefonjára elvek miatt. Amit igazából szintén megértek, elég zavaró azoknak a társaságában lenni, akik annyira ráfüggnek az állandó internetes kapcsolattartásra, hogy mindig elő van véve a telefon)


Szóval nekem ez tök fura. Az összes barátom (már akinek van valakije) is sokat beszél a párjával. Ha épp akad egy szabad percük, előveszik a telefonjukat, és írnak nekik/reagálnak az utolsó üzenetre, stb.


Nekem pedig fura érzelmileg, hogy személyes találkozások után kapok egy óriási löketet: "tök sokat beszélgettünk, fel se tűnt, hogy elrepült ez az 5-6 óra, teljesen bele vagyok zúgva", aztán pedig neten keresztül már többet beszélgetek (mellesleg nem sokat) a közelebbi barátaimmal egy nap, mint vele.


Furcsa, hogy ilyet vált ki belőlem az, hogy ilyen ingadozó a köztünk lévő kommunikáció intenzitása?

Lehet ebből probléma, mert hogy mások az igényeink? Vagy később elérünk egy közös nevezőt?


Mik a tapasztalataitok? Előre is köszi.


2018. szept. 2. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben vagyok én is a barátommal, én a te helyzetedben vagyok, szóval megértelek. Nekem is több kommunikációra és közösen eltöltött minőségi időre lenne szükségem, amit ő nem tud megadni. Emiatt szakítottunk is egyszer, de aztán felmelegítettük a töltött káposztát is ugyanitt vagyunk.


Én azt tudom neked mondani, hogy tanulj az én hibámból. Ha valamilyen szinten nem vagy elégedett a kapcsolattal, nem érzed teljesnek (pl a megfelelő mennyiségű kommunikáció hiánya), akkor első körben beszéld ezt meg vele és ha hajlandó erre jobban odafigyelni HOSSZÚ TÁVON (ez fontos!!!), akkor a probléma meg is oldódott. Azonban ha nem is akar változni, vagy csak ideig-óráig működik ez, akkor nem érdemes egy olyan kapcsolatban maradnod, amiben hiányérzeted van. Pláne, hogy nálad kulcsontosságú a kommunikáció, amit ő nem ad meg neked megfelelő mennyiségben és minőségben.

2018. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindketten majdnem nonstop beszéltunk (meloidőt leszámitva), hol irogattunk hol hivtuk egymast. Mindketten szeretethianyosak voltunk, mindketten erősebben kötődtünk egymáshoz mint az átlag. De mivel egyforma igenyeink vannak ebből sosem volt gond. 4 év utan is intenziven irogatunk egymasnak ha épp nem vagyunk egyutt.
2018. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!