Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok bízni a páromban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok bízni a páromban, túlságosan féltékeny vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a barátommal, rendőrként kezdett el dolgozni nem olyan rég, és tapadnak rá a nők. Folyton ismerősnek jelölik és írogatnak neki a "kolléganők", akik kicsit sem néznek ki tisztességesnek. Ezzel még nincs is baj, de a pasim vissza is ír nekik, kedves velük. Az egyik kolléganőjét sajnos nagyon közelről ismerem, és a környék legnagyobb k*vája..barátja is van pedig, s mégis az én pasimnak irogat,(hülye indokokkal keresi fel), és tapad rá. Egyszerűen nem lehet lekoptatni. Félek a munkahelyen történik valami kettejük között. A Barátom többször eljátszotta, hogy az életemre esküdött, hogy nem írt neki vissza, de mégis vissza írt, és folyamatosan kitörli az üzenetét. Azt mondta, csak kerülni akarta a konfliktust.. de akinek nincs titkolni valója az nem törli ki...

Egyébként nagyon szoros a kötelék közöttünk, én szeretem, de nem tudok bízni benne, egyszerűen betegesen féltékeny vagyok emiatt,és az önbizalmam is szinte nulla. Nem egyszer akartam véget vetni a kapcsolatnak, míg még tetlegességig nem fajul a helyzet, de mindig jött, küzdött értem. Figyelmes velem és kedves, azt mondta bízzak meg benne, de erről a szokásáról nem tud leszokni. Én már komoly kapcsolatot akarok, de szerintem ő nem, pedig nekem ezt mondja. Mit tehetnék? Én már teljesen kikeltem magamból, azon kattog az agyam, hogyha munkába van vajon mit csinálhat. Lányok, esetleg járt valaki hasonló cipőben? Segítsetek, hogyan tűrjem el, vagy hogyan vessek véget ennek. köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 4. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Rendőr... Ritka undorító beltenyész banda...

Menekülj..

2018. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mikor összejöttünk még nem volt rendőr, én abba a férfiba szerettem bele.
2018. szept. 4. 13:03
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

A féltékenység alapja, hogy igazából felügyelet alatt akarod tartani a másik embert nehogy olyan dolgot tegyen ami számodra kedvezőtlen. A lényeg az, hogy magaddal vagy elfoglalva ahelyett hogy a partnered igényeit néznéd. A férfiak többsége akkor megy idegen Nőhöz ha valamit otthon nem kap meg, vagyis ha otthon minden rendben van és harmonikus a kapcsolat akkor nem kell aggódnod.

Ahol én dolgozom ott kb 100 nő vesz körül és rajtam kívül nincs sok férfi. Ahol a párom dolgozik ott kb 50 férfire jut egy nő. Mindketten féltékenykedhetnénk az idők végezetéig, de ezzel semmit nem érünk el, mert teljesen egyértelmű, hogy nem tilthatjuk el a másik felet attól hogy férfiakkal, nőkkel kommunikáljon.

Az én párom sok férfinak a főnöke, elég gyakran írnak neki üzeneteket, kérnek engedélyt bizonyos dolgokra, akár az éjszaka közepén is. Hogy miért nem vagyok rá féltékeny? mert következetes,mert higgadt, mert látom rajta, hogy munka.

Akkor kezdjél el aggódni, amikor ő párod keresi a másik nő társaságát, amikor vele beszél meg olyan dolgokat amiket előled elhallgat, amikor nem egyenes veled szemben.

Az egyik ismerősöm szerint a féltékenység ellenszere, hogy nem szabad áldozatnak tekinteni magunkra, hogy ha az élet kibabrál velünk akkor nem siránkozunk hanem felállunk és megyünk tovább, pont úgy ahogy egy sportoló is teszi.

2018. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

HA sokáig ilyen féltékeny hisztigép leszel, a barátod mást keres.

A féltékenység nagy hiba.

2018. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti válaszoló! Teljes mértékben igazad van, erőt adtál a válaszoddal. Igazából mindent megkap otthon, minden a legnagyobb rendben van, csak ez az egy valami ami fájó számomra, mivel nagyon önbizalom hiányos vagyok, szerintem ő túl jó hozzám. A páromnak pedig nem igazán volt még komoly kapcsolata, akkor ez a viselkedés ennek is betudható?
2018. szept. 4. 13:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen sajnos nagy hiba, próbálok ezen változtatni.
2018. szept. 4. 13:19
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Az okos nő pontosan tudja miért van mellette a partnere, tudja mire van szüksége. Nem ott kell versenyezni a többi nővel ahol esélyed sincs, hanem abban kell nagyon odatenni magad amire a párodnak szüksége van és amiért téged választott. A legtöbb féltékeny nő ott rontja el, hogy nem a partnerére figyel....
2018. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez teljesen korrekt, egyetértek..
2018. szept. 4. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Oké, irhatjuk, és igaz is, hogy a féltékenység a saját magunk hibája és baja, magunkat kell rendbe tenni stb...

Viszont azt se hagyjuk figyelmen kivül, hogy jelen esetben nem csak alaptalan képzelgésekről van szó.


Normális esetben, ha a párodban felmerül a féltékeység kérdése, akkor megpróbálod megnyugtatni és megmutatni, hogy semmi értelme az aggodalomnak. Nem továbbra is irogatsz és kitörlöd az üzeneteket.

Pont emiatt nem múlik el a féltékenység érzése, hisz a kérdező azt látja, hogy újra és újra beszéltek, s ha kitörli jogosan gondolja azt, hogy olyasmiről beszélnek amit a párja elakar titkolni előle.


Pár éve én is féltékeny voltam a párom jó lánybarátjára. Ők is irogattak, puszikat meg ilyesmiket, nagyon rosszul éreztem magam. Hangoztattam neki és ő minden kérés nélkül megmutatta, hogy miről beszélnek és elmagyarázta miért. Illetve mondta, hogy megérti, hogy rosszul esik és visszavett a gyakoriságból.Sőt, mondta, hogy találkozzunk vele, lássam, hogy tök rendes, nincs mitől félnem. Azóta volt, hogy négyesben is találkozunk, mert a lánynak lett barátja és a féltékenységem teljes mértékben eltünt.

Ahhoz, hogy ezt orvosolni tudjátok, a párodnak is partnernek kell lennie, ketten kell megoldjátok és az nem megoldás, hogy kitörlni az üzeneteket. Ezt megkell értenie. Enélkül, titkolózással sosem fog megszünni a rossz érzésed. Ha pedig ő nem segit ebben, akkor elkell gondolkodnod, hogy megéri-e minden napodat félelemmel élni.

2018. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bence_ ***** válasza:
80%
A féltékenység önbizalom hiányából fakad, képtelen vagy elhinni, hogy szerethető, értékes vagy!
2018. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!