Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlságosan féltékeny lennék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlságosan féltékeny lennék, vagy az alábbi még elfogadható?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel viszonylag friss a kapcsolatunk, nagy a szerelem, két heteket töltünk együtt (0-24 együtt alvással), majd 1 hétre hazautazik, ezt követően megint két hét együtt. Nincs semmi gond; látom rajta, hogy odáig van értem és természetesen ez részemről sem marad viszonzatlan :)

Kimondottan szép lány, okos és humoros is, amellett hogy nagyon házias; várhatóan lassan össze is költözünk.

Akárhova megyünk felkelti szinte az összes férfi érdeklődését, megbámulják, összesúgnak, engem cikiznek :P Megszoktam már az ilyent, sőt büszke vagyok, amiért egy szép Hölgy kegyeit élvezhetem.

A "gond" ott kezdődik, hogy elég sok fiú barátja van, sőt szinte csak fiúk alkotják a haveri társaságát.

El szokott velük járni nagyon ritkán bulizni (nem nagyon iszik alkoholt), moziba (többen), vagy szimplán kirándulni akár egész napra. Ezek a közül a haverok közül pár 3-4-5 éve udvarolt barátnőmnek, de megmaradtak simán barátnak. Ennek ellenére természetesen elengedem velük szó nélkül, tudom hogy nagyon szeret és komolyan gondolja velem, de valamiért, ha nem vagyok ott mégis féltékenységet érzek. Hirtelen felindulásból utána akarok nézni közösségi csatornán a haveroknak, akikkel megy például.

Emellett a képei alá szíveket írogatnak az udvarlók, mindig van pár srác, aki udvarol neki, természetesen őket illedelmesen lerázza, nekem szólnom sem kell érte, nem adja alájuk a lovat. Viszont amikor ilyen kommentet látok picit ki szoktam akadni (magamban), de gyorsan lefoglalom magam és akkor hamar elmúlik a dolog.

Ezek nem hosszan tartó "rohamok", hamar visszazökkenek belőlük és viszonylag könnyen megnyugtatom magam.

Neki természetesen ezekből semmit nem mutatok, mert úgy érzem nincs alapja a féltékenységemnek, de valahogy mégis kicsit zavarnak az ilyen dolgok.

Nem szenvedek szerintem önbizalomhiányban, volt már több hosszabb kapcsolatom is, de most sokkal jobban ragaszkodom.

Kérdésem az lenne, hogy ezek az érzések normálisnak tekinthetők még? Más is szokott hasonlóképp aggódni, annak ellenére, hogy tudja: nem lenne szükség rá? Tegyek ellene, vagy ez így egészséges?

(én: 29F, Ő: 24L)



2016. jan. 7. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normálisak az érzéseid. :) Más is aggódna a helyedben, a féltékenység mindenkiben benne van, többnyire. Viszont ezt így kell elfogadnod, hiába lázadsz ellene, ha hisztizel, akkor csak elűzöd magadtól. Ha szeret téged, és veled akar lenni, akkor veled lesz.
2016. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy,hogy magadban meg tudod oldani az érzéseidet.

Már eleve ez nagy dolog,hogy nem traktálod a barátnődet vele.

Egy egészséges szintig természetes dolog a féltékenység.

Szerintem ez bőven belefér.De ha téged zavar,akkor dolgozz rajta magadban.

F40+

2016. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ez még teljesen normális és jó, hogy tudod hogy nincs okod féltékenykedni, így nem is csinálsz jelenetet

amíg marad ezen a szinten, nem kell tenned ellene, normális ha így érzel néha

2016. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nem kell aggódnom :)

Hátha valakinek segít ezért leírom, hogy nekem úgy könnyebb elrendezni ezt magamban, hogy amikor eleinte előjöttek ezek az érzések szépen higgadtan próbáltam végiggondolni és arra jutottam, hogy:

1, nem birtokolhatok senkit, bármennyire is "jó" lenne

2, nekem is vannak lány barátaim, akiket nem szeretnék nélkülözni, nem tetszene ha tiltanának tőlük

3, feleslegesen féltékenykedek, hiszen látszik, hogy szeret a barátnőm, miért csalna meg?


Természetesen ettől egyáltalán nem múlt el ez a kellemetlen féltékeny érzés, de párszor erre gondolta, mikor előjött, és nem hisztiztem. 3-4 alkalom után kezdtem büszke leni magamra és elkezdtem élvezni, hogy nem nyafogok, szóval már egyfajta sikerként könyveltem el azt, hogy magamban rendezem el a dolgot :)

2016. jan. 8. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!