Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban ok nélkül esik rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban ok nélkül esik rosszul? Túlságosan féltékeny lennék?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam irreálisan féltékenynek, persze, érdekel mit csinál a párom, de ha elmegy nélkülem pasis estét tartani, bulizni, nem hisztériázok, menjen nyugodtan, érezze jól magát. Nem csapok patáliát akkor sem, ha nőkkel beszél, munkatársakkal, régebbi ismerősökkel, megbízom benne.


De az ex... Az a sokat emlegetett ex. Még az előtt szakítottak, hogy engem megismert volna, tehát az igaz, hogy ha vissza akarta volna szerezni, lett volna rá bőven ideje, de azért mégis. Csúnyán váltak el, a lány többször is megcsalta, de valamiért jó viszonyt tartottak fenn idővel.


Amikor velem megismerkedett és összejött, még vagy 2-3 hónapig tette neki a szépet, olyanokat mondott neki, hogy hiányolja, hogy ő a legszebb lány, akit valaha is látott, meg hasonlók. Tehát félreérthetetlen flörtölések, udvarlások, miközben velem járt. Oké, ezt letisztáztuk, még az előtt befejeződött ez az egész, hogy megtudtam volna, tehát nem az én kérésemre vagy miattam csinálta. Bevallása szerint azért volt ez, mert nem kapcsolatnak, csak sima kavarásnak indult kettőnk viszonya (nagyjából egy hétig, de a 4. találkozástól kb már abszolút komoly volt, és ezt mindketten láthattuk), és kellett idő, amíg tényleg elhiszi, hogy vele akarok lenni, és valahogy B-tervként fenn akarta tartani a jó viszont az exszel. De ez elmúlt, azóta nem csinált ilyet.


Viszont volt időszak, amikor (mivel még mindig barátkoztak) a lány mindenáron el akarta csábítani, hívta el magához, stb, nem igazán érdekelte, hogy barátnője van. A barátom ugyan elutasította, de nem szakította meg vele továbbra sem a jó kapcsolatot. Azóta ritkábban beszélnek, de azért néha még mindig jókat elnevetgélnek, csak chat, semmi komoly. De a régi szép időket néha felemlegetik, ami közös poénjuk volt, az szinte mindig előjön, és most is, a barátom részegen (csapatépítő disznóvágáson voltunk a munkatársaival) írt neki. Nem írt semmi kompormittálót, de igenis fájt, hogy miközben gyakorlatilag mellette álltam, ő ittasan inkább az exével üzenetezgetett.


Azt mondta, azért, mert ezt menő dolognak tartotta volna az ex, és hogy ő szeretne menő lenni a szemében. Meg hogy évekig (5 évig voltak együtt) a legjobb barátja volt, érdekli a véleménye a dolgokról. Ezt megértem, csak azt nem, hogy mégis, miért nem lehet ezt a múltban hagyni. A lány végre talált magának egy pasit, a jelek szerint végre túltette magát a barátomon és azon, hogy van barátnője, tehát ő mostanság tényleg csak szülinapra írt, előtte is mindig a barátom volt az, aki boldog karácsonyt, újévet kívánt neki, de ezt még el is fogadom. Hanem az ilyen kis ok nélküli írogatások...


Nem maga az ex ténye zavar, volt más nője is korábban, meg nekem is volt persze más pasi az életemben, ez az egy konkrét lány zavar, és az is azért, ahogy elindult ez az egész, hogy eddigi lassan egy éves kapcsolatunkban szinte minden héten előjött valahogy, valamilyen formában. Főleg, mert ezt leszámítva nagyon jól megvagyunk, teljes az összhang, ez az egyetlen egy olyan dolog van, amin vitatkozunk nagy ritkán.


Barátom szerint nincs okom a féltékenységre, velem él együtt, velem van közös cicája, engem szeret. Szerintem meg igenis van, és tényleg nem értem, miért nem lehet a múltban hagyni ezt az egészet. Vagy talán neki van igaza? Mit gondoltok?


Elnézést a terjedelemért.


A barátom 29, én 22 éves vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat, meglátásokat!



2015. márc. 22. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van nem vagy túl féltékeny.az ex az ex ami volt volt már elmúlt a hülye qrva meg itt pusztuljon...olyan mintha a pasid még mindig vissza vágyna hozzá :-(
2015. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen helyzetben, hogy barátom volt, akit mindennél jobban szerettem, és sosem csaltam volna meg, viszont volt egy nagyon jó fiúbarátom, aki többet is akart volna... De nem hagytam egyszer sem, hogy rám nyomuljon, meg megbeszéltük, hogy csak barátság. És mi is nagyon sokat beszéltünk, de én tényleg nem vonzódtam hozzá egyáltalán. Szóval lehet, hogy a barátoddal is ilyesmi van, de mivel az a lány az exe, egy kicsit furcsa a dolog...
2015. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem is rettentően zavarna, szomorúvá tenne, és pont, ahogy mondod, nem azért, mert más nővel beszélget, hanem mert mellette állok, és ő az exével beszél, aki azért nem akárki az életében, még akkor sem, ha jóban maradtak. A helyében már csak azért is, hogy ne érezd rosszul magad, diszkréten kezelném az egészet, tehát akkor beszélgetnék csak az volt kapcsolatommal, ha a jelenlegi nincs ott, mert ha ottvan, rá figyelnék.

Ennyit szerintem kérhetsz is tőle, megmondhatod, hogy jó, nyugodtan beszéljenek, de ha veled van, akkor rád figyeljen, mert neki is hogy esne, ha az ő jelenlétében az expasijaiddal dumálnál. Biztos rosszul, ami teljesen érthető, és normális szerintem.

2015. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A véleményem a következő: mivel a csaj anno többször is megcsalta, így véget ért a kapcsolatuk...feltételezem azért, mert a párod berágott (jogosan) a csaj meg már nyilván nem szerette, hisz megcsalta...így nem volt értelme tovább folytatni...DE! ez nem jelenti azt, hogy a párod ne szerette volna ezt meg nem történté nyilvánítani, gondolom akkor ő még szerette ezt a nőt, és fájt neki ez az egész...ez pedig beleég az emberbe...erre a nőre örökre emlékezni fog...mert miatta szenvedett...

Alap esetben mindenki életében van legalább egy ilyen személy, ami idővel elhalványul, de még 80 évesen is tudni fogod a nevét...ez normális, és nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki.

Viszont ez a szakítás után idővel jóba leszünk és hébe-hóba nosztalgiázgatunk, na ez nem pálya...legalábbis nálam...én is harapnék erre...ne a volt csajával dumcsizzon...én ilyen esetben azt mondanám a páromnak, hogy figyelj ezt beszéljük meg! Engem baromira zavar ez a nő, meg az, hogy jópofáskodtok egymással, nem tudok ezen csak úgy túllépni egy legyintéssel, megpróbáltam, de nem megy, ideges vagyok tőle meg feszült, és nem akarok ilyen lenni, fejezd ezt be légyszi, mert ezzel megbántasz.

Azt gondolom, hogy ha nem létfontosságú ez a csaj, akkor igenis képes végleg mellőzni a társaságát.

A lehurrogó válaszadóknak: NEM, ez nem önzőség...!!! Itt csak arról van szó, hogy valaki szeretné visszakapni a lelki harmóniáját (jelen esetben a kérdező). Ha ezt valaki önző dolognak tarja, akkor azt is nyugodtan önző dolognak lehet tartani, amit a kedves párja csinál...hisz simán lekakálja azt, hogy a barátnőjének ez milyen rosszul esik, és, ha állítása szerint az ex, most már csak egy szimpla "haver" akivel néha sztorizgat, akkor talán elég nagy önzőség a néhanapján megeső dumcsizások jó hangulatáért feláldozni a szeretett párunk lelki nyugalmát...!!!!

Szóval kedves kérdező, szerintem öntsd ki neki a szíved és mond el, hogy téged ez mennyire zavar...

2015. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!