Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Asszociàlis ember hozzàszokhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Asszociàlis ember hozzàszokhat ahhoz, hogy egy párkapcsolat keretèn belül magához láncolja a tàrsadalom?

Figyelt kérdés

Az ösztönös menekülési ingert le lehet győzni? Avagy csak a magány megszokàsa lehet a problèma? Vonzòdom a pàromhoz, szeretem, de valahogy napról napra felmerül bennem, hogy nem vagyok képes egy közösségben, egységben létezni bárkivel is. Ez az érzés rendszerint elmúlik-egy ideig...


Kérem,értelmes vàlaszokkal tiszteljenek meg.



2018. szept. 7. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik nem zárja ki a másikat.

Én is antiszoc vagyok, és van párom, és boldogan élek a párommal a magányomban. Ő szociális kapcsolatokat ápol és nekem is kell bizonyos szinten ebben partnernek lennem, de ez sem esik nehezemre összeegyeztetni.

2018. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te el sem tudod képzelni, kérdező, hogy az internet, urambocsá' a technológia széles körű elterjedése (20. század) előtt mekkora, állandó nyomás, kényszer volt az egyéneken az irányba, hogy tartozzanak valamilyen közösséghez. Ahhoz képest a mai világ követelményei mondhatni bakfittynek sem számítanak. Ha találsz távmunkát, akár ki sem kell tenned a lábadat otthonról ahhoz, hogy pénzt keress pl. Szerintem inkább adj hálát, és ragadd meg a lehetőségeket arra, hogy a saját igényeid és kényelmi szempontjaid szerinti tökéletes életet / életteret / életmódot valósíts meg.

Piszkál egyébként téged valaki valamivel?

2018. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az önkifejezési készségeim is korlàtozottak... A kérdésem inkàbb arra kívànt irànyulni, hogy lehetséges-e megszüntetni egy ilyen, majdhogynem tudathasadàsos àllapotot-Gondolok itt arra a tényre, hogy egyazon időben vonz ès taszít a pàrom jelenléte, egyszerre szeretnék a tàrsasàgàban ès teljes magànyomban lenni. Nem akarom elveszteni, közben viszont magam építek önkénytelenül falat lelkeink közé, az Ő tudatvilàga, és a sajàtom közé.
2018. szept. 7. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezzel a problémáddal szerintem szakemberhez (pszichiáter, pszichológus) fordulj inkább.

Egyébként meg, már ne is haragudj, de aki önismeretileg legalább egy alapszintet megüt, az tudja a választ ezekre a kérdésekre. Ha te nem tartasz itt, akkor ideje, hogy sürgősen készségfejlesztésbe fogj. Ehhez, mint ahogy fentebb is írom, egy szakember tudja a legtöbb segítséget nyújtani. De rengeteg pszichológiai önsegítő könyv is van, pl. a Park Kiadó 90-es években megjelent Hétköznapi pszichológia sorozata, vagy a neurolingvisztikai programozással foglalkozó kiadványok (Richard Bandler művei pl.)

2018. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, Kérdező. Ha nem akarsz párkapcsolatot,akkor nem lesz. Én már 4 éve sikeresen kerülöm a párkapcsolatokat, és az életstílusom miatt amúgyis messze kerülnek a nők. Úgyhogy nem kell ettől tartani.
2018. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!