Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek a páromon, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek a páromon, ha alkoholproblémái vannak?

Figyelt kérdés

Még nem élek együtt a párommal, de az utóbbi időben feltűnt, hogy mindig fogyaszt alkoholt, mikor találkozunk. És esténként is majdnem napi szinten mondja, hogy hoz magának sört stb. Még sosem láttam részegen, de a napi 2-3 sör azért lecsúszik. Beszéltem vele a dologról és bevallotta, hogy már fél éve tudatosult benne a probléma. Azt mondta, hogy nem érzi magát alkoholistának, de úgy érzi hogy sajnos jó úton halad affelé. Senki nem tud a dologról, se a családja, se a barátai és nem is akar róla senkivel beszélni rajtam kívül. Ezen kívül egyedül akarja megoldani a problémát, amíg nem muszáj, nem akar pszichológushoz sem menni.

Ő egy 28 éves férfi és nagyon makacs természete van. Én bízom benne, hogy meg tudja csinálni, de szeretnék mellette lenni és támogatni őt.


Hogy tudnék segíteni neki úgy, hogy ne érezze úgy, hogy meg akarom mondani, mit tegyen és hogy ne érezze úgy, hogy én akarom megoldani a problémáját?

Mit javasoltok? Ti mit tennétek?

25 éves vagyok és teljesen tanácstalan.


Kérem csak azok válaszoljanak, akik ezt nem rossz szándékkal teszik.



2018. okt. 6. 02:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ő már alkoholista aki 1 napot se bir ki pia nélkül az már függő.ha ő nem akar leszokni róla nem fog.te semmit se tehetsz.már beszéltél vele.ennyi.tudja,tudatosult benne.már csak rajta múlik.de sztem nem fog már tudni akarni lemondani a szeszről.
2018. okt. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Állítása szerint nincsenek elvonási tünetei, ha egy napot nem iszik. Ennek ellenére én is úgy gondolom, hogy ez már alkoholizmus.

Elsőre bevallotta, nem tiltakozott ellene. Ő azt mondja, vissza akarja fordítani a folyamatot, nem akar alkoholtistává válni.

Hogyan tudnék neki ebben segíteni?

2018. okt. 6. 03:06
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
jó,még nincsenek elvonási tünetei,ez egy dolog.te mégis hogy tudnál? hmm? elveszed előle? nemis éltek eggyütt,nemis láthatod.ráadásul makacs.csak és kizárólag rajta áll.senki nem dönthet helyette.ő döntése mit tesz vagy mit nem.felfogtad?
2018. okt. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Elsö lépésnek ki kellene deríteni,hogy miért iszik. Ez lenne a legfontosabb,mert poénból senki se piál napi szinten. Aztán ha ez meg van,ennek függvényében el kell indulni valamerre.
2018. okt. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jot akarsz magadnak, akkor menekülsz.
2018. okt. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
egy (leendő) alkoholistával nem maradnék egy percig sem. mentse meg magát egyedül.
2018. okt. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Alkoholmemtes sörök garmadájából válogathat.
2018. okt. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
(egyébként ha a kérdező párja súlyos bagós lenne, csak úgy röpködnének a "hagyd ott"-féle tanácsok.)
2018. okt. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Pumukli alfahím ***** válasza:
80%
Férfilétemre,utálom az alkeszeket. Ha,az utcán meglátok egyet, autómatikusan ökölbe szorul a kezem. A barátod már elkezdte a "karrierje felépítését.
2018. okt. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"fél éve tudatosult benne a probléma."

"egyedül akarja megoldani a problémát"


Ez nem simerult es nem is fog. Tipikus tereles. Ha valoban tenni akarna, akkor orvoshoz fordulna vagy elmenne egy AA csoportba. Ha ezt nem teszi meg, reszemrol a faklyasmenet.

Abban sem lennek biztos, hogy az a 2-3 sor valoban annyi, mikor nem vagy vele.

2018. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!