Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ebben a helyzetben? Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

A barátommal néhány hónapja vagyunk együtt, de sajnos nem tudunk elég sűrűn találkozni. Ő másik városban jár egyetemre (300 km-re tőlem). Ez pedig nyilván megnehezíti a dolgokat. Kezdetben nagyon szép és jó volt minden, aztán kezdtem picit elhanyagoltnak érezni magam. Rengeteget tanult a vizsgái miatt, rám pedig alig maradt idő. Napi 10 üzenetet ha kaptam... Beszéltem is vele erről, ő pedig az iskolára hivatkozott meg a rengeteg tanulni valóra. De megbeszéltük, hogy a szülinapomon meglátogat, és romantikázunk, újra közelebb kerülünk egymáshoz, stb. Eközben ő kitalálta, hogy depressziós, egész nap aludt, szó szerint le se szart. Nem kerestem, nem írtam, hadd pihenjen. Másnap küldött egy SMS-t, hogy az egyik barátját autóbaleset érte, és kómában van. Pár nap múlva ugyan felébredt, de kiderült, hogy sajnos lebénult. Utána a párom ismét nem keresett vagy 4 napig. Én pedig írtam egy hosszú levet arról, hogy nem bírom ezt. Szakítani kéne, ha egyszerűen nincs számomra hely az életében. Megmondtam hogy nem fogok könyörögni a szeretetéért, ha meg akar szabadulni tőlem, legyen férfi, és mondja ki! Erre annyit felelt, hogy: ,,Meghalt, elveszítettük a barátomat." Sajnálkoztam, és kicsit önzőnek éreztem magam. Aztán annyit írtam hogy ,,Nem tudok semmit tenni hogy jobban érezd magad, igaz?"

Az ő reakciója pedig: ,,Nem tudsz. Nem akarok beszélni, most alszom."

Ez a szülinapom előtti napon volt. A szülinapomon persze rám sem írt, nemhogy nem látogatott meg... Elhiszem, hogy nagyon gyászol, hisz a legjobb barátja volt. Szeretnèk is segíteni neki...de nem értem ezt az egészet. Szerintem ahogy velem viselkedik, az még ebben a helyzetben sem megbocsájtható. Szerintetek csak ilyen undorító módon akarna lerázni,vagy tényleg ennyire szenved?


Mit kéne tennem? Legyek empatikusabb és megértőbb, vagy hagyjam az egészet?


Köszi, ha végig olvastad! :)



2017. dec. 8. 14:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Ennek így semmi értelme. Nem hiszel neki, megkérdőjelezed az érzéseit. Ez így nem kapcsolat, ez egy nagy kalap híg fos.
2017. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

meghalt egy ember

gyászol egy család

gyászol a párod

az egyetem és a távolság is kemény dió

ha most hisztizel és sajnáltatod magad az rólad mond el valamit

és sajnos semmi jót.

empátiát meg türelmet kéne gyakorolni.

2017. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Én szeretem őt nagyon. De igen, a viselkedése alapján nem tudok mit gondolni. Szeretném mindezt megbeszélni, hogy ne kattogjak hülyeségeken. De most teljesen használhatatlan...Nem tudunk értelmesen kommunikálni.
2017. dec. 8. 14:49
 4/29 A kérdező kommentje:
Értem, hogy gyászol. De ha nem írok rá, meg se tudom hogy meghalt a barátja. Nem is vártam el, hogy rohanjon hozzám, és tegyen úgy mintha minden rendben lenne. De ő is megértőbb lehetne. A párja vagyok, nem egy vadidegen. Viszont teljesen kizártnak érzem magam
2017. dec. 8. 14:51
 5/29 anonim ***** válasza:
70%
Ne mondja már nekem senki, hogy egy perc időt nem lehet szakítani a másikra... vagy hogy ne esne jól neki, hogy van valaki mellette. Szerintem jogos lenne az elvárás, hogy legalább annyit feléd böffentsen, hogy isten éltessen, de ne haragudj, nem vagyok képes a romantikázásra, nem alkalmas... tényleg ennyire fájna egy mondatot írni? Vagy hogy még egyben vagy, minden oké? Ne magyarázza már meg nekem senki ezt a hülyeséget, hogy ilyenkor napokig, hetekig szarik a pofádra a másik. Igen, gyászol, de csessze meg, ezért vagyunk együtt, hogy osztozzunk a másik terhén, nem azért, hogy teljesen elforduljon tőlünk... de van egy olyan érzésem, hogy ennek a kapcsolatnak amúgy is annyi. Nekem is volt már millió tanulnivalóm, ráadásul külföldre járok egyetemre, nem tudunk állandóan találkozni, mégis tudok időt szakítani a barátomra és ő is rám. Ez nem a halálesetről szól, előtte is letojt téged, ahogy elnézem.
2017. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
44%
Menj pszichologushoz vagy szakits vele vagy vard meg amig o dob ki teged. Nem vagy teljesen normalis.
2017. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd miért is nem vagyok normális?
2017. dec. 8. 15:18
 8/29 A kérdező kommentje:
Előtte még csak kevesebbet beszéltünk a tanulnivalói miatt. Most már bunkó, és érzéketlen is velem. Megértem hogy mindenki máshogy éli meg a gyászát, de nem tudom meddig kell várnom hogy ez jobb legyen.
2017. dec. 8. 15:21
 9/29 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Az utolsó beszélgetésünk, ha valaki tud angolul, az megérti, hogy min akadtam ki.

2017. dec. 8. 15:30
 10/29 A kérdező kommentje:

[link]


És amit válaszolt...

2017. dec. 8. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!